fbpx
 
ОРГДІЯЛЬНІСНА ГРА
ПАРТНЕРИ
 
АНАЛІТИКА ГРИ
Модернізація — це про те, як ставати Людьми

23–26 серпня на самому березі Чорного моря, у Лазурному, відбувся фінал XXI Студреспубліки на тему «Суб’єкт модернізації — відповідальність Покоління». Люди довгої доброї волі та прогресу з усієї України в умовах унікального формату імпровізованої квазідержави, своєрідної лабораторії майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі працювали над шляхами України до топ-20 найбільш розвинутих країн світу [+ відео] (далі — укр, en).

Докладніше...
Через модернізацію освіти до нової індустріалізації — робота розпочата

24–27 серпня на Чорноморській косі, під Очаковом, на самому узбережжі Чорного моря відбувся фінал XIX Студреспубліки. Найпрогресивніші молоді українці, інтелектуали три доби працювали над темою: «Освіта — ключовий напрямок нової індустріалізації України». Студреспубліка — унікальне місце, яке об’єднує всю Україну і де продукуються ідеї, реалізація яких призведе до відродження країни. Висновок із роботи: модернізації освіти та новій індустріалізації — бути! [+ відео] (далі — укр, en).

Докладніше...
Виклик прийнято: модернізуймо Україну!

24–27 серпня на Чорноморській косі, під Очаковом, на узбережжі Чорного моря (Миколаївська обл., Очаківській р-н, курорт Чорноморка, Оздоровчий табір «Жемчужина») відбувся фінал XVIII Студреспубліки. Активні, небайдужі молоді українці та провідні експерти 3 доби працювали над темою: «Позитивні сценарії модернізації України: роль громад і молоді». Студреспубліка — не просто дзеркало українського суспільства, а спроба побудувати позитивнішу і кращу країну. Вкотре ми переконались у цьому за підсумками великої гри-2016 [+ відео] (далі — укр, рус, en).

Докладніше...
О Студреспублике-2019 и о нынешних студентах

Философ, эксперт Студреспублики Сергей Дацюк вместе с политологиней Ольгой Михайловой в YouTube-шоу «Субботнее кофе» обсудили современных студентов и их представления, а также итоги ключевого молодежно-интеллектуального гражданского проекта страны — финала XXI Студреспублики [+ видео].

Докладніше...
Або прогрес, діалог і мир — або варваризація, розпад і жевріння

24–27 серпня на Чорноморській косі, під Очаковом, на узбережжі Чорного моря» відбувся фінал ХХ ювілейної Студреспубліки під лозунгом «ХХ років для України — Покоління Республіки». 20 років Студреспубліка є унікальним майданчиком, який об’єднує небайдужих до майбутнього України, думаючих і прогресивних українців — активну молодь й інтелектуалів/ок. Головний висновок із роботи над темою «Як досягти прогресу і миру в Україні та на планеті» — України може не стати, якщо наша країна терміново не вийде на шлях миру і прогресу [+ відео] (далі — укр, en).

Докладніше...
«Студентська республіка-2012» – чотирнадцять кроків до…

Фінальна Студреспубліка-2012 by Студентський мер Кіровоградщини Віталій Слюсаренко: «на 100% можна казати зараз лише про те, що «тушки» та гроші, перемножені на різного роду зв’язки, зіграли вирішальну роль у виборах Студентського президента, а, втім, все, як у справжньому житті».

Докладніше...
Студреспубліка-2012: втілення спільної мрії

24–27 серпня у розважальному комплексі «Сонечко» (АР Крим, поблизу Євпаторії) відбувся фінал Міжнародної програми «Студентська республіка-2012». Проект проходив 14-й раз. Тема фіналу — «Україна моєї мрії» (далі — укр, рус, en).

Докладніше...
«Ідеальній країні потрібен національний банк і кредитна система»

Рада громадян-виборців Австралії (руху австралійських прихильників американського економіста Ліндона Ларуша), Елізи Баруік, Глена Ішервуда та ін. звернулися до студреспубліканців. Відео на дану тему було записане спеціально для учасників фіналу Студреспубліки-2012 [+ відео].

Докладніше...
«Социальное проектирование Украины зашло в тупик»

25 августа в Крыму прошел уже ставший традиционным финал мульти-фестиваля «Студенческая республика-2012». В его рамках состоялся факультатив в форме заседания ЦСКП (Украина) на тему: «Мечта или реальность? Как нам жить сейчас, чтобы страна мечты стала реальностью?»

Докладніше...
Модель мира на пляже под Евпаторией

Юрий Липчевский в своем блоге на "Корреспонденте" высказался о впечатлениях от финальной Студреспублики-2012: "Та власть, которая не уделяет внимание молодежным проектам и этому в том числе, совершает ошибку".

Докладніше...
Мистецтво політики молодих

Дістати бажану посаду у державі та створити проект «Україна своєї мрії» змогли представники української молоді, які приїхали на мульти-фестиваль «Студентська республіка» у розважальний комплекс «Сонечко» поблизу Євпаторії. «Держава — це механізм управління спільним», — говорять учасники форуму. Щоб знати цей механізм, потрібно подивитись на нього зсередини.

Докладніше...
Мрії та реальність

Фінальна Студреспубліка-2012 by Олександр Щерба, Олег Деренюга: «якщо зробити проекцію студреспубліканських подій на реальне життя, ми побачимо вибори, які не влаштують усіх, боротьба за їх результати буде відбуватися на вулиці, на дільницях і в судах».

Докладніше...
На Студреспублике в Крыму решалось, кто кого убьет: Украина Банду или Банда Украину

Публикуем материал политического философа и эксперта Студреспублики Андрея Окары об итогах финала Студреспублики-2012 в контексте их значения для современной Украины: «Все то, что у студентов летом случается в игровой форме, потом на протяжении всего года повторяется в украинской политике» [+ музыка].

Докладніше...
Повернення мрій в ситуації загальнолюдської цивілізаційної кризи

Експерт Студреспубліки, філософ Сергій Дацюк за підсумками фіналу Студреспубліки-2012 застерігає: «Молодь перестала мріяти, бо всі її мрії звелися до утилітарних бажань заробітку грошей, розваг та зручних речей. Коли молодь не мріє, суспільство, в якому вона живе, втрачає перспективу».

Докладніше...
Студреспубліка як театр абсурду. В пошуках мрії майбутнього

Фінал Студреспубліки-2012 by депутат Студентського парламенту України-2008, громадський активіст Олексій Жмеренецький: «Студреспубліка – це місце, де кожен отримує те, чого хоче та на що заслуговує. Моя позиція – вже сьогодні прийняти фізичне безсмертя як символ та актуальну мрію прийдешніх часів» [+ відео].

Докладніше...
Мрійте, даруйте, дійте!

Звернення до учасників Студреспубліки від громадського діяча та мислителя світового визнання, члена Римського клубу, учасника Партнерської ради Студреспубліки Богдана Гаврилишина: "Україні потрібно зробити тотальну трансформацію політичної структури, системи судової, економічної, соціальної. Я вірю, що це зробить нова генерація, люди такі, як ви" [+ відео].

Докладніше...
Боротьба за майбутнє

Олександр Щерба: «Гра на фіналі Студреспубліки-2013 запам’яталась як конфлікт смислів із демонстративним лідерством. Планування майбутнього вкотре програло кулуарним домовленостям, і вкотре стало зрозуміло, що майбутнього в України немає, принаймні на сьогодні. Найбільше, на що ми можемо сподіватися — це збереження хоч якогось статус-кво, про що чесно і заявив учасник гри Микола Дмитрієв, який в її результаті отримав посаду Студентського президента».

Докладніше...
Грай усвідомлено!

Звернення друга Студреспубліки, учасника ІІ і ІІІ «Зимових Студреспублік» Тараса Плахтія до учасників фіналу Літньої Студреспубліки-2012. У тексті є чудові рецепти ефективної участі та перемоги в Студреспубліці.

Докладніше...
Будьте попереду – будьте переможцями!

Звернення до студреспубліканців від видатного українського вченого, професора, експерта Студреспубліки Георгія Почепцова: «Старі моделі, які відшуковували нове: освіта, наука – вони не працюють так, як працювали раніше, тому ви повинні самі знаходити свій шлях» [+ відео].

Докладніше...
Три кроки до майбутнього: Бути, Робити, Думати

Саме на таку тему з учасниками фіналу Студреспубліки-2012 під Євпаторією 26 серпня спілкувався психолог, священик, експерт Студреспубліки о.Антоній Рудий. Розміщуємо стенограму факультативу-семінару (далі - рус).

Докладніше...
Заповітні мрії людства

Публікуємо стенограму факультативу «Мрії людства чи Заповітні мрії» від експерта Студреспубліки, спеціаліста в сфері комунікацій, управління та стратегування Сергія Дацюка, читаного 24 серпня під час фіналу Студреспубліки-2012 на тему «Україна моєї мрії» [+ відео] (далі — рус).

Докладніше...
Созреет ли «Країна У» к будущему либо останется без него?

Финальная Студреспублика-2012 by Евгений Грибачёв, Александр Щерба: «Еще не готово общество к формулированию и сознательному массовому присоединению к какой-либо идее, идеологии, взглядам и позициям, направленным на формирование качественно новых общества и страны, не готово даже формулировать мечту об этом: общую или хотя бы частную для каждого».

Докладніше...
Украина — часть европейской мечты?

В рамках финала Студреспублики-2012 с дискуссионным факультативом-семинаром «Европейская Украина — мечта, которая должна быть осуществлена?» выступил д-р Леопольд Шпехт (Австрийская Республика), член академического совета Института глобального права и политики, Harvard Law School. Размещаем тезисы (далее — рус, en).

Докладніше...
Ювілейна Студреспубліка-2013 — дзеркало української реальності

З 24 по 27 серпня у БВ «Прибережний» (Крим, неподалік Євпаторії, затока Донузлав, с. Медведеве) проходив фінал XV ювілейної Студреспубліки-2013. Тема гри: «Майбутнє: від мрії до реального плану дій» [+ випуски «ЗаДіло!», «Хроніки»; відео] (далі — укр, рус, en).

Докладніше...
Победа в выборах достанется агрессивным, организованным и прагматичным — итоги Студреспублики-2013 by Максим Гардус

Насколько схожи политические тенденции в студенческой стратегической игре и в политике «Большой Украины»? 15-летний опыт построения моделей демонстрирует множество случаев удачных прогнозов. Результаты выборов на финале Студреспублики-2013 печальны, но характерны как для данного события, так и для всей Украины.

Докладніше...
Следующий шаг — стать локомотивом Украины

Философ, президент Фонда качественной политики, эксперт Студреспублики Михаил Минаков прокомментировал итоги финала Студреспублики-2013 на Донузлаве: «Следующий шаг для Студреспублики — оказаться на шаг впереди украинской истории… стать локомотивом жд-состава Украина».

Докладніше...
Від мрії до дії — лише Студреспубліка

«Ми зібралися тут для того, щоб обговорити, яка повинна бути ідеальна країна, Країна нашої мрії. Як вона повинна бути побудована?» - саме з такими словами звернувся до всіх учасників фіналу «Студентської республіки-2012» Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, чим задав тон події в цілому [+ випуски "ЗаДіло!", "Хроніки"; відео].

Докладніше...
Студреспубліка-2011. От і все закінчилося…

Підготовка до фіналу Студреспубліки-2011, як завжди, розпочалася за кілька місяців до її початку. Все стартувало з вишівських Студреспублік у кожному регіоні України, продовжилося регіональними етапами, де обирали Cтудентські магістрати та Cтудентських мерів, які й представляли представляти регіон на Всеукраїнському фіналі, що відбувся 23–26 серпня у Криму.

Докладніше...
Команде будущего

З текстом-маніфестом до республіканців звернувся експерт Студреспубліки, відомий російський філософ Сергій Градіровський: «Так зроби зусилля та прийми Майбутнє» (далі — рус).

Докладніше...
М.Шевченко: России и Украине нужен новый социализм

Россия и Украина сегодня находятся на экономическом «крючке», который лишает их самостоятельности и независимости. Как передает корреспондент «Росбалта», об этом заявил на круглом столе в рамках финала Студреспублики-2010, который состоялся в Крыму, российский топ-ведущий "Первого канала" Максим Шевченко.

Докладніше...
Наступний президент України — жінка?!.

Фінальний етап “Студентської республіки-2009” пройшов 21-24 серпня у Криму, біля Євпаторії у сел. Заозерне та зібрав більш як тисячу молодих людей зі всіх куточків України та світу.

Докладніше...
В руки соседу не смотрите с надеждой… вы уже не дети

«Красиво прозвучала метафора на финальной Студреспублике-2009 в Крыму, что нашей независимости уже 18 лет – возраст совершеннолетия. А что если и в истории нашего государства, как в истории отдельно взятой личности Бог ожидает от нас зрелости и ответственности? Плюс, достоинство бытия тем, кем ты себя называешь?», – предлагает задуматься психолог и священник о. Антоний.

Докладніше...
Финальная Студреспублика-2009. Политика

Наверное, пришло время раскрывать секреты подготовки к стратегической игре 2009 года и снять некоторую завесу таинственности с того, зачем мы, проектировщики игры, вот уже который год занимаемся Студреспубликой.

Докладніше...
Андрей Окара о Студреспублике-2009

«Мои размышления на тему того — кто же, в конце концов, станет в начале 2010 года президентом Украины, — не так давно получили неожиданный импульс и огромную, почти неразрешимую загадку», — так пишет о своих впечатлениях от финала Студреспублики-2009 известный политический философ из Москвы Андрей Н. Окара.

Докладніше...
Кто мы: время ответов

Публикуем полную авторскую редакцию доклада киевского политконсультанта и бизнесмена Александра Бланка на финальной Студреспублике-2009 в Заозерном (тема стратегической игры "Онтология украинца", факультатив, 22 августа 2009г., 2-й день игры).

Докладніше...
Русские — это искусственно сконструированная идентичность под сверхзадачу Госстроя (часть II)

Публикуем вторую часть стенограммы круглого стола «Український світ и Русский мир. Антропоаспект», который проводил методолог, руководитель лаборатории Высшей школы экономики, директор Центра стратегических исследований Сергей Градировский (Российская Федерация) на финальной Студреспублике-2009 в Крыму, в Евпаторийском Заозерном (тема стратегической игры – «Онтология украинца», факультатив, 22 августа, 2-й день игры).

Докладніше...
Русские — это искусственно сконструированная идентичность под сверхзадачу Госстроя (часть I)

Публикуем первую часть стенограммы круглого стола «Український світ и Русский мир. Антропоаспект», который проводил методолог, руководитель лаборатории Высшей школы экономики, директор Центра стратегических исследований Сергей Градировский (Российская Федерация) на финальной Студреспублике-2009 в Крыму, в Евпаторийском Заозерном (тема стратегической игры – «Онтология украинца», факультатив, 22 августа, 2-й день игры).

Докладніше...
Павло Вікнянський: Україна — колиска Студреспубліки!

«Нашою місією є виховання поколінь, здатних вільно мислити, свідомих лідерів для України як повністю суверенної держави». Саме так окреслюють своє завдання у ВМГО «Студентська республіка». Про нинішній день організації та про бачення майбутнього розповів її лідер Павло Вікнянський в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Молодь України».

Докладніше...
Ліндон Ларуш привітав Студреспубліку

Ліндон Ларуш, видатний американський економіст і політик, особисто привітав студреспубліканців. Записане спеціально для учасників фіналу Студреспубліки-2010 відео було показане для сотень учасників на заключному шоу, коли було визначено кращих із кращих.

Докладніше...
Окара: «Регионалы» копируют «единороссов», не понимая национальной специфики

"Партия регионов" пытается скопировать политическую систему России, упуская очень важные национальные факторы. Как передает корреспондент «Росбалта», об этом заявил на круглом столе в рамках финала Студреспублики-2010 в Крыму российский эксперт Андрей Окара.

Докладніше...
Студреспублика предрекла Украине оккупацию и тотальную люмпенизацию населения

Политический философ Андрей Окара (Российская Федерация): «Финал 15-й Студреспублики, проходящий в конце лета в Крыму, интересен прежде всего своей прогностичностью. Почти всё, что происходит на этой самой Студреспублике, потом в течение политического сезона в том или ином виде воплощается в реальной украинской политике» [+ видео].

Докладніше...
«Наша цель — воспитание поколений сознательных лидеров»

Павел Викнянский: "Студреспублика — это не просто проект или мульти-фестиваль. На сегодняшний день это целое общественное движение сетевого типа с всеукраинским статусом, представленное в вузах всех регионов Украины".

Докладніше...
Студреспублика — лучшая возможность самоидентификации будущего поколения Украины

Психолог, священник о. Антоний (Рудый): «Студреспублика — это шанс. Идея Студреспублики может нас сплотить. И это идея поиска бытия полноценной личности в наше время и в будущем».

Докладніше...
Студреспубліка-2010 by А.Окара, І.Шевченко, О.Лозовицький

Студреспубліка має не лише унікальний формат і унікальних учасників, а ще й унікальних експертів. Ми вкотре переконалися в цьому зовсім недавно, і тепер представляємо вашій увазі думки Андрія Окари, Ігоря Шевченка, Олександра Лозовицького – про все, що відбувалося з 20 по 24 серпня у Криму.

Докладніше...
Студреспубліка-2010 by М.Мінаков, О.Бояркіна

Студреспубліка має не лише унікальний формат не тільки для унікальних учасників, але й для унікальних експертів. Ми вкотре переконалися в цьому зовсім недавно, і тепер представляємо вашій увазі думки Михайла Мінакова й Олени Бояркіної — про все, що відбувалося з 20 по 24 серпня у Криму.

Докладніше...
Бесконечный майдан

Сергей Градировский, из публичного письма Павлу Викнянскому: «Последняя заозерная Республика нам показала, что, увы, как в России всякий политический поиск заканчивается Сибирью и рванными ноздрями, так в Украине — Майданом и политическим хаосом».

Докладніше...
Студреспубліка-2010 by О.Бланк, М.Притула

Студреспубліка має не лише унікальний формат і унікальних учасників, а ще й унікальних експертів. Ми вкотре переконалися в цьому зовсім недавно, і тепер представляємо вашій увазі думки Олександра Бланка та Михайла Притули – про все, що відбувалося з 20 по 24 серпня у Криму.

Докладніше...
Студреспублика-2010. Итоги: победа имитации над мимикрией

Максим Гардус, один из ведущих аналитиков Студреспублики, рефлексирует по еще не остывшим следам августовской игры: «Молодежь, не способна к генерации новой идеологии в принципе. Молодежь может лишь активно следовать уже существующим».

Докладніше...
Українське студентство обрало розвиток

Тема фіналу Студреспубліки-2010 виявилася надважкою, адже якою має бути ідеологія майбутнього, не знає, напевне, ніхто в Україні. Проте в ігровій битві перемогла ідеологія розвитку.

Докладніше...
«Зараз настає момент для кристалізації нових, амбітних і молодих!»

Нарешті розміщуємо стенограму молодіжного засідання ЦСКП (Україна) на тему «Глобальні перетворення і роль молоді України та Росії» під час IV дня фінальної Студреспубліки-2010 під Євпаторією. Учасниками «смачної» дискусії стали П.Вікнянський, О.Гарань, С.Градіровський, С.Дацюк, П.Іванов, Ю.Ліпчевський, М.Мінаков, А.Окара, А.Рудий, М.Шевченко та ін.

Докладніше...
«Страна, которая закрывает себя — теряет»

Об этом в Крыму во время финала Студреспублики-2010, посвященного Идеологии будущего, в рамках доклада на тему «Свобода передвижения. Миграция в свободном обществе» говорил президент ОО «Центр социально-консервативной политики» (Украина) Юрий Липчевский.

Докладніше...
Студреспублика — генератор идей и свершений

Политолог и геополитик, эксперт финала Студреспублики-2013 Александр Лозовицкий проанализировал роль молодежи в украинской политике и прокомментировал итоги юбилейного финала Студреспублики на Донузлаве: «Студреспублика — генератор инновационных идей и перспективных свершений украинской нации».

Докладніше...
Мечтать о будущем легко?

Политтехнолог, эксперт финала Студреспублики-2013 Михаил Грищенко с рефлексией итогов прошедшей игры: «Под Евпаторию приехала самая активная часть молодого поколения. Оказалось, что эта молодежь не видит, не ощущает страны, и, наверное, не очень ее любит. Все хотят заниматься ремонтом, но никто не обсуждает, что у здания отсутствует фундамент».

Докладніше...
Как Студреспублика сшивает Украину

Единственная общественно-политическая площадка страны, сохранившая связность всех регионов, вопреки войне, империалистической экспансии и реакции в Украине, — это Студреспублика. О знаковых итогах финала Студреспублики-2019, о том, зачем нужен субъект модернизации и как его строят республиканцы, а также системном преследовании режимом Порошенко и возможности инновационного развития для Украины — в интервью ‘InterVizor.tv’ подробно рассказывает Павел Викнянский [+ видео].

Докладніше...
Студреспублика как отображение современной Украины

Тема большой оргдеятельностной игры финала Студреспублики-2016 была очень сложной, но невероятно важной для нашей страны. Позитивные сценарии модернизации Украины, а именно роль молодежи и громад в этом процессе разрабатывали участники игры, игротехники и эксперты. Далее - мнение игротехников Александра Щербы и Руслана Хасанова.

Докладніше...
Чи зробимо висновки з власної незрілості?

о. Антоній Рудий: «У чому моя надія? Що завтра знайдеться кілька харизматичних українців, котрі переломлять нашу стагнацію, я чомусь вірю. Окрім брехунів і пройдисвітів у наших родинах досить талановитих, обдарованих, старанних і працьовитих та яскравих особистостей. Так уже бувало в українській історії не раз…»

Докладніше...
Дацюк Для модернизации необходимо правильное лидерство

И это не лидерство коммуникаций, нынче очень популярное, — подчеркивает украинский философ Сергей Дацюк. С, наверное, самым харизматичным экспертом Студреспублики об итогах последнего финала крупнейшей общественно-молодежной программы страны, о том, какие же позиции, отображающие структуру современного политического мышления, там проявились и почему, говорили Павел Викнянский и Вера Андриюк.

Докладніше...
Освіта та нова індустріалізація — дві потужні точки зусиль для молоді

За участі республіканців із різних куточків України нещодавно відбулося загальнонаціональне онлайн-обговорення на тему: «Освіта — ключовий напрямок нової індустріалізації України». Модерував відеодискусію лідер республіканців Павло Вікнянський, а експертами виступили інтелектуали Сергій Дацюк, Андрій Золотарьов та Євгенія Більченко [+ відео].

Докладніше...
Студреспублика-2017 обнажила все проблемы украинского образования и модернизации

Сергей Белашко, политолог: «Необходимость системного образования чувствуется очень сильно. Особенно ярко показала это организационно-деятельностная игра. Команды генерировали много неординарных, смелых самобытных идей, которые «провисали» из-за недостатка знаний и системности мышления».

Докладніше...
Україна у полоні міфів про постіндустріальне суспільство

Дмитро Марунич, експерт із енергетики, рефлексує змістовні підсумки фіналу Студреспубліки-2017: «Україна потребує нової промислової політики, яке неминуче з’явиться після зміни влади й економічного курсу. Інакше, ризикуємо перетворитися на бананову республіку, у справжньому сенсі цього слова. Без бананів».

Докладніше...
Громадянські цінності для модернізації

Політолог Кшиштоф Мрозек (Польща) рефлексує підсумки фіналу Студреспубліки-2017: «Чиїсь щастя, добробут та особистий розвиток, як і навички спілкування, не можна ігнорувати та недооцінювати. Бо, врешті-решт, модернізація чи нова індустріалізація має відбуватися не заради держави як політичного утворення, а заради людей» (далі — укр, en).

Докладніше...
Студреспубліка влаштувала лабораторію побудови миру в Україні та світі

Що робити для миру і прогресу? Гуртувати і далі активних, небайдужих, скептичних, альтернативно мислячих і творчих людей; підтримувати нові, недемагогічні політичні суб’єкти; не дозволяти, щоби мейнстримна інерція, цинізм ширилися. Так виглядає адженда прогресистів за підсумками ХХ ювілейної Студреспубліки. У прямому ефірі «Громадського» й «Українського радіо» роз’яснювали лідери республіканців Павло Вікнянський та Олександр Щерба й ігротехнік фіналу, студент-політолог Михайло Петров.

Докладніше...
Спільне завдання: від декоративних — до реальних змін і модернізації України

За участі республіканців із різних регіонів України нещодавно відбулося онлайн-обговорення на тему «Суб’єкт модернізації — відповідальність Покоління». Модерував відеоміст лідер республіканців Павло Вікнянський, а експертами виступили знані інтелектуали Андрій Золотарьов, Михайло Мінаков й Андрій Окара [+ відео].

Докладніше...
Спільне важливіше, ніж егоїстичне

Які подальші плани республіканців? Чому так важливо займатися громадянським просвітництвом? Чому російська мова — це не просто не власність путінського режиму, але є важливою для розвою вільної, демократичної України? А також про фемінітиви, екологію як національну ідею і відродження молодіжної політики в прямому радіоефірі говорив лідер республіканців Павло Вікнянський.

Докладніше...
О мире, Украине и Студреспублике. Всё, на самом деле, увязано

Накануне финала Студреспублики-2016 на тему «Позитивные сценарии модернизации Украины: роль громад и молодежи», который состоится с 24 по 27 августа на Черноморской косе, под Очаковом, лидера республиканцев Павла Викнянского пригласили на прямой эфир программы «Циники» на радио «Вести». Горячий разговор шел не только о молодежи и Студреспублике, но и о том, как преодолеть не только украинские проблемы, но и общемировые [+ видео].

Докладніше...
«Нужно долгое сверхусилие — длиною в жизнь одного или нескольких поколений»

Почему, если не мыслить, не ставить сверхцели, не совершать сверхусилия, невозможен мощный прогресс, невозможна справедливость и невозможна солидарность? Слово — украинскому философу, эксперту и Другу Студреспублики Михаилу Минакову [+ видео].

Докладніше...
Без надзусиль — Україна приречена

22–25 серпня на самому березі Чорного моря, у Скадовську, відбувся фінал XXII Студреспубліки на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми [+ відео].

Докладніше...
Щеплення від цинізму

Завдяки унікальному досвіду та знанням, а головне, щепленню від цинізму, отриманим під час Студреспубліки, якщо б «і Студентський президент, і Студентський парламент України зараз би сіли у паралельні своїм — державні крісла, то якість управління навіть стала би кращою», — стверджує лідер республіканців Павло Вікнянський у радіобесіді зі знаменитим журналістом Андрієм Куликовим.

Докладніше...
Непрерывное свободное мышление как главный принцип Революции

Общество поставили в ситуацию мнимого отсутствия настоящей альтернативы. Будто бы выбора вовсе нет — ну, кроме того, чтобы принять в качестве нормы упадок и системную демодернизацию, чьи признаки так болезненно ощущает на себе подавляющее большинство граждан. А дерзать осваивать Будущее — опасно и якобы бессмысленно. Революция/бесплодный бунт/угасание/гниение и распад — что нас ждет впереди? Анализ итогов финала Студреспублики-2020 от философа Сергея Дацюка.

Докладніше...
Спільна творчість Інакшої України

«Бажання Інакшої України — це прояв волі до будівництва нової країни, нової республіки, кращого і справедливішого суспільства. Воля до змін має спиратися на продуманий колективний досвід, зважений план спільних дій та відкритість до спільного творіння нових начал Інакшої України. У грі під час [фіналу] Літньої Студреспубліки я закликаю вас думати, дерзати і пробувати творити», — звернення українського філософа, експерта і Друга Студреспубліки Михайла Мінакова [+ відео].

Докладніше...
З прогресистів абсолютно інший запит!

«UA: Українське радіо «Житомирська хвиля» поспілкувалося з Павлом Вікнянським, а також регіональними координаторами Київської та Житомирської Студреспублік про майбутній фінал Студреспубліки на тему «Інакша Україна — для Нового світу» в Лазурному, надмісію і надзавдання Студреспубліки, роль новообраних Студентських магістратів і мерів/ок у справі модернізації та інноватизації нашої країни, а також про підсумки Житомирської Студреспубліки-2021 і плани Студентського магістрату Житомирщини [+ відео].

Докладніше...
«Досвітній огонь запали!»

21–24 серпня на самому березі Чорного моря, у Лазурному, відбувся фінал XXIII Студреспубліки на тему «Інакша Україна — для Нового світу». Люди довгої доброї волі з’їхалися з усієї України, щоби в умовах унікального формату квазідержави, своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі спільно шукати відповіді на найскладніші проблеми. Місце ж, в якому перебуває наша країна на 30-річчя незалежності, дає нам чесний фокус для рефлексії та діяльності [+ відео] (далі — укр, en).

Докладніше...
Особенности интеллектуальной деградации Украины

Политолог Сергей Белашко о некоторых выводах из ОДИ на финале Студреспублики-2021: «Профанация образования и экспансия пропаганды приводят к формированию специфического «пузыря комфорта». Украинская система образования все более «затачивается» на интеллектуальный конформизм. Можно нести любую чушь, главное делать это красиво и пафосно. Не надо быть умным, надо быть послушным, лояльным, удобным! С такими подходами никакая прогрессивная инаковость невозможна».

Докладніше...
Навіщо нам, таким різним, бути в Україні разом?

За участі республіканців із різних регіонів України напередодні фіналу ХХІІІ Студреспубліки відбулося онлайн-обговорення на тему «Інакша Україна — для Нового світу». Модерував відеоміст лідер республіканців Павло Вікнянський, а спікером виступив експерт Студреспубліки, філософ Сергій Дацюк. Змістовно говорили про підвалини кризи української державності та глобальну відмову від мислення [+ відео].

Докладніше...
Хтось працював, хтось відпочивав, а хтось… ставив експерименти

У режимі скайп-конференції експерти фіналу Студреспубліки-2016 Едуард Афонін і Павло Мельник, а також ігротехнік, лідер республіканців у Київській області Руслан Хасанов провели своєрідне дослідження результатів ОДГ «Позитивні сценарії модернізації України: роль громад і молоді», що розгорталася протягом 3-х діб у просторі Студреспубліки-2016 [+ відео].

Докладніше...
Великі цілі — це дуже круто!

На днях Студреспубліка провела всеукраїнське модернізаційне онлайн-обговорення за участі регіональних команд Студреспубліки різних регіонів та експертів-філософів Михайла Мінакова та Володимира Фадєєва. Тема дискусії: «Позитивні сценарії модернізації: роль громад і молоді». Модерував відео-розмову лідер республіканців Павло Вікнянський [+ відео].

Докладніше...
Й один у полі воїн

Сергій Грабський, полковник, фахівець із міжнародної миротворчої діяльності, експерт фіналу Студреспубліки-2013, побажав республіканцям подивитися на світ по-дорослому, щоб українці, наскільки це можливо, брали участь у житті нашої цивілізації і впливали на світові події.

Докладніше...
«Хлопці та дівчата, загартовані грою, є надією країни на світле майбутнє!»

Військові полковники Сергій Грабський, фахівець із міжнародної миротворчої діяльності, та Юрій Іванов, віце-президент Всеукраїнського міжконфесійного військово-християнського братства, які були експертами фіналу Студреспубліки-2014 у Рибаківці, прокоментували свої враження від події, що сталася з 23 по 26 серпня.

Докладніше...
Вони мають представити реальний план дій!

«Ми всі разом уже напрацювали драфт Стратегії-2050 для України, зрушимося далі — наповнимо її реальним змістом, підготуємо реальне бачення перетворень в Україні по окремих важливих напрямках. Це треба не лише нам — це треба вже країні», — саме з такими словами звернувся Павло Вікнянський у газеті «ЗаДіло!» до всіх республіканців на початку фіналу Студреспубліки-2013 на Донузлаві. Про хід усієї події — читайте далі [+ відео].

Докладніше...
Студреспублике нет равных в Европе

Уже по возвращению «оргкомитетовского» автобуса в Киев, комментарии о событии, которое только завершилось — финале XV юбилейной Студреспублики — дал его иностранный эксперт, политолог и ювенолог из Германии, доцент Гейдельбергского университета Раду Карчумару.

Докладніше...
«Украина в её нынешнем виде — это проигранный проект»

Эксперт Студреспублики, философ, президент Фонда качественной политики Михаил Минаков 24 августа, в начале финала Студреспублики-2013, выступил с мощнейшим факультативом на тему «Ротация элит и возможное политическое будущее: Украина 2013–2023». Размещаем стенограмму.

Докладніше...
Студреспубліка як дзеркало країни в кризі

По поверненню з фіналу Студреспубліки (тема — «Майбутнє: від мрії до реального плану дій»), було домовлено «по гарячих слідах» провести рефлексію події разом із філософом, експертом Студреспубліки Сергієм Дацюком. Отже, публікуємо стенограму бесіди Сергія Дацюка з Павлом Вікнянським і Вірою Андріюк, яка відбулася у вересні в одному з київських кафе.

Докладніше...
15 років Студреспубліці: демократизація чи деградація?

Олег Слизько рефлексує літній цикл Студреспубліки-2013: «Ми часто чуємо від батьків і дідів, що молодь пішла не та, що в свій час працювали на заводах, служили в армії, брали зброю і йшли на фронт, а зараз гулянки, алкоголь і бажання отримувати гроші за «ничегонеделанье». Але те, що відбувається останні роки – це просто жах!»

Докладніше...
«У нас с вами должны быть совсем другие цели и идеалы»

Артем Калайко о финале Студреспублики-2013: «Много думать и что-то качественно решать никто не хотел. Как уже кучу раз говорилось, вы стали зеркалом украинской политики наших дней. Что ж, в этом году так тому и быть, но в следующем, уверен, мы такого не допустим, ибо этот сценарий в Украине уже есть, можете посмотреть его на телеканале «Рада», а у нас с вами должны быть совсем другие цели и идеалы!»

Докладніше...
Все самое лучшее является самым тяжелым

Публикуем стенограмму удивительной встречи священника, протоиерея о. Андрея (Ткачева) с прошлогодними победителями Студреспублики, Студенческим президентом и депутатами Студенческого парламента Украины-2012/2013, на тему «Ценности в политике», состоявшейся в Храме прп. Агапита Печерского 18 октября прошлого года, во время их стажировки в Киеве.

Докладніше...
Там ми потрібні ще!

Розміщуємо стенограму факультативу «Український досвід миротворчості. Напрямок дій — від захисту миру до економічної співпраці (в глобальних інтересах України)», прочитаного фахівцем із міжнародної миротворчої діяльності полковником Сергієм Грабським 26 серпня 2013р. під час фіналу Студреспубліки-2013 на Донузлаві.

Докладніше...
Молодь України розробила шлях спасіння для України

З 23 по 26 серпня на узбережжі Чорного моря у Рибаківці (Миколаївська обл.) проходив фінал XVI Студреспубліки. Тема гри: «Модель України в умовах нового світового порядку». Найкращі молоді лідери разом із експертами шукали шляхи для спасіння України [+ випуски «ЗаДіло!», відео] (далі — укр, рус, en).

Докладніше...
Революція, або на роздоріжжі між Руїною та Третьою Республікою

Публікуємо стенограму факультативу експерта Студреспубліки, філософа Михайла Мінакова, який проходив 24 серпня 2014р. під час фіналу XVI Студреспубліки-2014 у Рибаківці на Миколаївщині. Тема першого в історії фіналів Студреспубліки skype-факультативу: «Революційні цикли незалежної України» (далі — рус, мовою виступу).

Докладніше...
Куда мы идем? Вопрос открыт…

Прошло достаточно времени, чтобы спокойно проанализировать и оценить итоги большой оргдеятельностной игры на финале Студреспублики-2015. Как и практически все игры, и эта была непростая, особая, вскрывшая очень много из того, что касается готовности украинского общества к движению вперед. Вашему вниманию позиции республиканцев Александра Щербы и Руслана Хасанова.

Докладніше...
Трансформація Студреспубліки та перспективи України

По поверненню з фіналу Студреспубліки (тема — «Модель України в умовах нового світового порядку»), було домовлено провести рефлексійну розмову про саму подію, а також ситуацію в країні з філософом, експертом Студреспубліки Сергієм Дацюком. Публікуємо стенограму бесіди Сергія Дацюка з Павлом Вікнянським і Вірою Андріюк, яка відбулася місяць тому в офісі Студреспубліки.

Докладніше...
Студреспубліка – час для майбутнього

«Студреспубліка – це завжди море позитивних емоцій, вражень, а, головне, досвід у створенні нової країни, такої, яку ми собі бажаємо. Хто ж знає, може такі молодіжні ініціативи, будуючи країну в країні, поширять свої переконання, знання та погляди на всю державу. Врешті, хто ж як не молодь будуватиме Україну далі», - мотиваційно повідомляла газета події «ЗаДіло!». Деталі фіналу Студреспубліки-2014 через більше, ніж два місяці після закінчення оргдіяльнісної гри та мульти-фесту читайте далі [+ відео].

Докладніше...
Студреспубліка – локомотив українського майбутнього

По поверненню з фіналу Студреспубліки-2014 журналіст «Першого Національного» Людмила Джулай запропонувала «по гарячих слідах» відзняти програму «ТелеАкадемія», де організатори, експерти й активні республіканці зробили аналіз оргдіяльнісної гри під час події без жодних табу. Публікуємо важливі фрагменти стенограми даної програми, повну версію просимо переглядати всередині матеріалу [+ відео].

Докладніше...
Хто гарно працює, той гарно відпочиває

Саме так вважають організатори XVI Міжнародної програми «Студентська республіка», фінал якої проходив на Миколаївщині. Паралельно з оргдіяльнісною грою проходила мульти-фестивальна частина. Про неї ми і розповіли в програмі «ТелеАкадемія», що виходила в ефір на «Першому Національному». Публікуємо важливі фрагменти стенограми передачі, повну версію просимо переглядати всередині даного матеріалу [+ відео].

Докладніше...
Андрій Окара: «Як вівцям перетворитись на вовків? Право на розвиток, яке Україні ще треба вибороти»

У переламний момент гри фіналу Студреспубліки-2013 на Донузлаві, у Криму, присвяченого темі «Майбутнє: від мрії до реального плану дій», доповідь республіканцям прочитав знаний російський політичний філософ, експерт Студреспубліки Андрій Окара. 25 серпня він метафізично загострив дискусію з факультативом: «Як вівцям перетворитися на вовків? Воля до життя як найбільший дефіцит України». Розміщуємо стенограму.

Докладніше...
Робота над Програмою модернізації України дала якісні результати

З 22 по 25 серпня на Арабатській Стрілці, на узбережжі Азовського моря (Херсонська обл., Генічеський р-н, курорт Генічеська Гірка, ОК «Енергія»), відбувся фінал XVII Студреспубліки. Тема цього року була надважливою: «Програма модернізації України». Інтелектуали з різних країн світу та молоді активні українці шукали шляхи для нашого майбутнього, для воскресіння України. Висновок: надія ще є… але вона зникає пропорційно плину часу, на кону кожен день [+ відео] (далі — укр, рус, en).

Докладніше...
Студреспубліка-2015: рефлексія про гру

Михайло Мінаков, філософ, експерт Студреспубліки: «За результатами гри, я би радше говорив про неготовність молоді йти разом із Заходом на шляху до сучасності. Ми маємо не тільки прогнозувати майбутнє. Завдання «Студентської республіки» — створити республіканське вільне майбутнє нашого суспільства».

Докладніше...
Идти нельзя остановиться

Евгений Юрьев, социолог, инновационный предприниматель о ходе и итогах финала Студреспублики-2015 на тему «Программа модернизации Украины»: «Есть понимание, хотя об этом никто не говорит, что программы модернизации, и вообще целостной программы действий, с которой должна зайти следующая команда в Украине — нет. То есть в случае спонтанного или инсценированного Майдана любая новая команда снова должна будет делать вид, что знает, что делать, и имитировать».

Докладніше...
Студреспубліка пройшла в атмосфері творчій, а не войовничій

Яков Рабкін (Канада), професор історії Монреальського університету, один із провідних у світі фахівців із історії модернізації став експертом фіналу XVII Студреспубліки, що мав тему «Програма модернізації України». Професор дав свій короткий коментар і оцінку роботи учасників (далі — рус, мовою оригіналу).

Докладніше...
Свобода — условие успешной модернизации

Эксперт финала Студреспублики-2015, философ, социолог Дмитрий Горин делится своими впечатлениями от участия в программе и делает вывод: «Для модернизации Украины проект Студреспублики принципиально важен, поскольку создает самое главное — субъектов модернизации, свободных и активных граждан».

Докладніше...
Онтология Украинца – взгляд на сущность нашего бытия

Закончилась орг-деятельностная игра в рамках финальной Студреспублики-2009 в Заозерном (Евпатория, Крым). Тешу себя надеждой, что «Онтология Украинца» перестала быть мифом и превратилась в реальное поле старта для каждого ее участника.

Докладніше...