fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
29-08-2017 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Через модернізацію освіти до нової індустріалізації — робота розпочата

Through the Modernization of Education to a New Industrialization, Work Has Begun (en)

SR-2017-ava24–27 серпня 2017р. на Чорноморській косі, під Очаковом, на самому узбережжі Чорного моря відбувся фінал XIX Студреспубліки. Найпрогресивніші молоді українці, інтелектуали три доби працювали над темою: «Освіта — ключовий напрямок нової індустріалізації України». Студреспубліка — унікальне місце, яке об’єднує всю Україну і де продукуються ідеї, реалізація яких призведе до відродження країни. Висновок із роботи: модернізації освіти та новій індустріалізації — бути! [+ відео].

На фінал Студреспубліки-2017 (Миколаївська обл., Очаківській р-н, курорт Чорноморка, комплекс «Жемчужина») з’їхалося активні студенти, прогресивна молодь, провідні українські й іноземні експерти, аби попрацювати над суперважливими темами для поступу України: освіта та нова індустріалізація. Як зробити Україну квітучою, які подробиці ОДГ і мульти-фестивальної частини, кого ж обрали депутатами Студентського парламенту та Студентським президентом України — читайте в офіційному пост-релізі.

Цьогорічний фіналTar_PH-9626 став черговим важливим кроком досягнення нашої головної мети — модернізації України. Традиційно в складній оргдіяльнісній грі експерти й учасники проробляли всі можливі варіанти для здійснення нової індустріалізації та розвитку освіти як драйвера змін.

Павло Вікнянський, лідер республіканців, під час відкриття фіналу Студреспубліки-2017 наголосив, що незважаючи на труднощі, на те, що влада спеціально вставляє палки в колеса, Студреспубліка не здається, і далі буде працювати над розбудовою ефективної держави, в фокусі якої справедливе суспільство вільних і забезпечених громадян.

Під час церемонії відкриття також виступив Миколаївський міський голова (2013–1015), політик Юрій Гранатуров, який підтримав студентів у їх боротьбі за соціальні права, розкритикував політику держави щодо наступу на стипендії. Республіканцям зачитали урочисті привітання від народного депутата, Голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артура Палатного, а також президента Українського союзу промисловців і підприємців, екс-прем’єр-міністра Анатолія Кінаха.

Tar_PH-9640photo_2017-08-29_15-23-41 (2)photo_2017-08-29_15-23-41

 

 

 

 

 

Тема великої гри-2017 року дійсно важка. Учасникам зі всієї України необхідно було розібратися, яким буде світ майбутнього, чи є шанси в України прорватися у розвинутий світ, зробити ставку на освіту та здійснити «нову індустріалізацію».

DSC_0234DSC_022920170826_192049

 

 

 

Розробка освітніх інновацій вибудувалась на спільному розумінні, що світ майбутнього — це світ швидкісних змін, а передовими технологіями, які охоплюватимуть усі сфери життя будуть: роботизація, штучний інтелект і медичні технології. Саме навколо цих рішень учасники розробляли бачення освітніх змін. Рутинні завдання будуть передані роботам і штучному інтелекту, який не просто буде знаходити алгоритми рішень, а в автоматичному режимі реалізовувати необхідні процеси. Відповідно, викликом майбутнього стає не розпорядження робочим часом, як це є до цього часу, а що робити з величезною кількістю вільного часу, як людині не деградувати.

IMG_609320170825_155603

 

 

 

 

 

 

 

Головні ідеї оргдіяльнісної гри можна систематизувати по наступним напрямкам:
глибока профорієнтація. Ідея полягає в розробці програмного забезпечення, яке буде аналізувати конкурентні переваги дитини та розробляти рекомендації для подальшого професійного розвитку;
система освітніх рекомендацій. На основі Big Data програмне забезпечення має аналізувати комплекс знань і навичок, які необхідні для певної спеціальності або діяльності. Тобто будь-який користувач, який готується виконати якесь завдання, зможе легко підняти кваліфікацію за відповідним напрямком;
система швидкого перепрофілювання. Ідея, що передбачає аналіз психологічного портрету та швидкий курс навчання з подальшим стажуванням. Цікавість ідеї полягає в можливості подальшого створення платформи онлайн-стажування, де користувач зможе здобути практичні навички навіть вдома;
мультиспеціаліст. Мова йде про розвиток суміжних спеціалізацій, де, наприклад, лікар-травматолог має розробити протез, що буде надрукований на 3D-принтері;
новий університет. Позиція щодо реформування сучасних вишів, яка базується на розумінні, що сьогоднішні освітні інституції реформувати неможливо, тому є необхідність будувати новітні заклади паралельно з існуючими, поступово нарощуючи їх кількість. Університет має бути тісно пов’язаний із реальним компаніями, що фактично формують замовлення на розробку інновацій і підготовку спеціалістів. Разом із тим, значна кількість курсів будуть перенесені в онлайн із швидкою адаптацією до інновацій у виробничих процесах.

photo_2017-08-29_18-55-56IMG_6088Tar_PH-0832

Учасники констатували необхідність безперервної освіти. Тут слід зазначити, що з використанням ІТ-рішень можливості для особистого розвитку значно зростають. Освіта починається від вибору спеціальності, яка відповідає психологічним особливостям, далі має бути система рекомендацій для вирішення конкретних завдань і швидкого перепрофілювання в «океані змін».

Усі позиції були відпрацьовані й об’єднані в єдину фінальну презентацію, яку найкращі гравці представили під час закриття Студреспубліки.

photo_2017-08-29_16-45-00 (2)20170827_021029ABC_5599

 

 

 

 

 

Перемогу на виборах Студентського президента України, які проходили по завершенню ОДГ, отримав Андрій Іваницький, студент Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. А в змаганні між республіканськими партіями «Сила освіти» й «Онлайн-майбутнє», котрі утворилися на базі позицій ОДГ, депутатами Студентського парламенту України-2017/2018 стали: Владислав Авдієнко (Дніпропетровська обл.); Анастасія Бридихіна (Полтавська обл.); Назар Лис (Тернопільська обл.); Михайло Лобов (Кіровоградська обл.); Андрій Мисків (Миколаївська обл.); Єгор Мірошниченко (Кіровоградська обл.); Тимур Нижніковський (Миколаївська обл.); Мирон Цимбалюк (Тернопільська обл.); Роман Череватенко (Кіровоградська обл.); Дмитро Чернишов (Дніпропетровська обл.).

photo_2017-08-28_22-29-1721198179_1560464390677852_1016718038_o114523_32

 

 

 

 

 

Консультували учасників гри, критикували позиції, читали факультативи по темі Гри прогресивні експерти: Сергій Белашко, Євгенія Більченко, Олександр Губенко, Сергій Дацюк, Андрій Єрмолаєв, Руслан Коцаба, Олександр Ктиторчук, Дмитро Марунич, Кшиштоф Мрозек (Польща), Володимир Нікітін, Андрій Окара, о. Антоній Рудий, Володимир Фадєєв.

DSC_0267photo_2017-08-29_11-42-12

 

 

 

 

 

 

 

Також на фінальну Студреспубліку приїжджали приємні гості, які ділилися досвідом і думками щодо освіти, нової індустріалізації та поточної української кризи. З факультативом «на трьох» виступили державний менеджер, екс-губернатор Кіровоградщини Андрій Ніколаєнко, менеджерка і політик Катерина Вайдич та екс-нардеп Володимир Полочанінов. Змістовно, «без купюр» поспілкувався з республіканцями державний діяч, політик, а тепер ще й знаменитий телеведучий Євген Червоненко. Грузію на події представляв Міндія Сікхарулідзе, друг Студреспубліки, начальник відділу молоді Департаменту молоді та спорту Автономної Республіки Аджарія.

 

Окрім насиченої роботи близько п’яти сотень республіканців мали можливість позмагатися в суб-фестах, провести якісне дозвілля та просто стати глядачами яскравих шоу, що проходили під час мульти-фестивальної частини. Закінчився фінал Конкурсом краси особистості «Перша Леді», в якому перемогу здобула прекрасна Олександра Терехова, студентка Херсонського національного технічного університету. 

Tar_PH-0909Tar_PH-0946

 

 

 

 

 

 

 

Після напруженої, але плідної роботи залишилося ще важливіше завдання – втілення напрацювань у реальність, аби ідеї не залишилися на папері. Завжди найважче від слів переходити до дій, але республіканці вже роками випробувань доводять, що це не про них. Ми готові до важкої щоденної праці, готові, якщо треба, до клінчу з тими, хто штовхає Україну в прірву. Актуальне ж завдання — зміни в освіті, які приведуть Україну до якісного стрибку вперед. І звісно, запевняємо вас в нашій активній, небайдужій громадянській позиції в інтересах вільного і справедливого майбутнього України.

 

Внутрішні медії
Аналітика гри-2017

Фотогалерея

* * *

Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за оргпідтримки Міністерства освіти і науки України.
Партнери
: Миколаївська облдержадміністрація, «Смарт-Холдинг», компанія Impression, ПАТ «Гравітон», компанія Logitech, косметична компанія «БІОКОН», видавництво «Саміт-книга», Nai-Luna by Anastasia Ivanova, LGrom, Sendpulse, НДЛМ.
Інформаційні партнери
: телеканал OTV, Стильне радіо «Перець ФМ», журнал «Я Студент», ресурсний центр «ГУРТ».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки