fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
26-08-2015 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Робота над Програмою модернізації України дала якісні результати

Работа над Программой модернизации Украины дала качественные результаты (рус)
The Work on the The Modernization Program for Ukraine Given Qualitative Results (en)

З12 22 по 25 серпня 2015р. на Арабатській Стрілці, на узбережжі Азовського моря (Херсонська обл., Генічеський р-н, курорт Генічеська Гірка, ОК «Енергія»), відбувся фінал XVII Студреспубліки. Тема цього року була надважливою: «Програма модернізації України». Інтелектуали з різних країн світу та молоді активні українці шукали шляхи для нашого майбутнього, для воскресіння України. Висновок: надія ще є… але вона зникає пропорційно плину часу, на кону кожен день [+ відео].

Фінал Студреспубліки знову повернувся до своєї традиційної локації проведення — до Криму, його ділянки, яка є частиною Херсонської області. Як проходив фінал Студреспубліки-2015, хто були учасники, експерти, гості, які суб-фестивалі були проведені, а головне, хто став Студентським президентом і депутатами Студентського парламенту України та якими були перипетії дуже непростого написання Програми модернізації України — читайте в офіційному пост-релізі.

18

Близько 700 учасників із всієї України взяли участь у цьогорічній фінальній Студреспубліці. Вона проходила вже у звичному форматі, коли робиться основна ставка на зміст. Два дні переможці регіональних етапів і спеціально відібрані учасники активно працювали в рамках оргдіяльнісної гри. Завдяки злагодженій роботі керівництва гри, експертів, модераторів вдалося проблематизувати модернізаційну тематику.

419

 

 

 

 

 

 

Під час відкриття зі словами привітання виступив лідер республіканців України Павло Вікнянський. Він наголосив, що на олігархічну владу і т.зв. опозицію сподівань уже немає, лише республіканцям під силу написати справжню  Програму модернізації України і це необхідно почати робити прямо на фіналі Студреспубліки-2015. 

13

 

 

 

 

 

 

 

Вітали учасників фіналу також перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Валентина Січова, голова Генічеського району Олександр Воробйов, в.о. начальника управління освіти і науки Херсонської ОДА, республіканець Євген Криницький, друг Студреспубліки, підприємець Олексій Бурбак. Також було зачитано привітання до учасників фіналу Студреспубліки-2015 від голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.

5

Результати гри на Студреспубліці-2015 можна розділити на декілька контурів: змістовний і модельний, кожен із них дуже цікавий з точки зору аналізу.

Змістовна частина. Серед багатьох ідей, які були проявлені на Студреспубліці можна виділити наступні:

1. групою «Комітет модернізації» для ефективного просування модернізаційного процесу запропоновано створення на регіональному (передусім, у найбільш просунутих і готових до важкої роботи зі зламу системи регіонах) та національному рівнях інтелектуальних клубів із залучення прогресивних експертів, громадських діячів, політиків, робота якого б висвітлювалася через доступні медії. Діяльність таких комітетів має за мету розроблення Програми модернізації на різних рівнях управління нашою державою. Крім того, «Комітет модернізації» запропонував створення цілого центру з аналізу та генерації нових проектів у важливих сферах життя (освіта, підприємництво, охорона здоров’я тощо);

2. група «Довголіття України» працювала над питанням забезпечення здоров’я нації. З конкретних проектів, що були запропоновані — проект реабілітації учасників АТО;

3. група з умовною назвою «Україна в топ-20»: зосередила свою увагу на розвитку підприємництва, запропонувавши створення інфраструктуру аналізу бізнес-ідей та інвестування в їх розвиток із залученням, в тому числі, державних коштів.

76

 

 

 

 

 

 

 

Модельна частина. Аналізуючи її, можна зробити висновок, що модернізаційні зміни потребують високої, безпрецедентної концентрації зусиль і стосуються багатьох звичних норм життя, які під час модернізаційного процесу необхідно кардинально ламати та замінювати на більш ефективні, що викликає опір у більшості громадян.  Більш того, народ не зацікавлений у модернізаційних змінах, для них це не є зрозумілим, є далеким, тому завданням №1 стає залучення широких верств населення у модернізаційний рух, хоча б у якості симпатиків. Політично модернізаторам буде неймовірно важко — але це єдиний шанс для України.

10 DSC_0498

 

 

 

 

 

 

 

Завершенням гри стали вибори Студентського президента та депутатів Студентського парламенту України. Найвище звання здобула Олександра Телегузова (Вінницька обл.), студентка 3-го курсу Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова. Депутатами Студентського парламенту України стали: Василь Береговий (Сумська обл.), Сергій Говорнян (Чернівецька обл.), Вікторія Іванова (Миколаївська обл.), Юрій Капушенко (Херсонська обл.), Максим Караулов (Миколаївська обл.), Анастасія Карпова (Рівненська обл.), Дар’я Крамаренко (Вінницька обл.), Артем Ніколенко (м. Київ), Тетяна Титко (Чернівецька обл.), Олександра Храмова (Чернігівська обл.) та Юлія Шарова (Рівненська обл.).

1512

 

 

 

 

 

 

Експертний склад фіналу був «зірковим». Усі експерти читали свої факультативи та з зацікавленістю працювали з учасниками в рамках оргдіяльнісної гри: Пілар Бонет (Іспанія), Дмитро Горін (Росія), Сергій ДацюкВадим МенжулінОльга МихайловаМихайло МінаковАндрій Окара (Росія), Яков Рабкін (Канада), о. Антоній РудийМарина Скорікова (Росія), Євген Юр’єв (Росія).

DSC_0091_1475x977

Під завершення події відбувся круглий стіл за участі експертів, лідерів ігрових партій і «фабрик думок», московського політолога-демократа Олексія Макаркіна (по скайпу) на тему майбутнього світу, великої Європи, України, Росії. Це була чи не перша спроба в Україні публічно говорити про мир, про те, що буде зі світом і нашої Батьківщиною після війни.

98

 

 

 

 

 

 

Мульти-фестивальна частина як завжди пройшла на ура. Учасники з задоволенням змагалися у найрізноманітніших суб-фестивалях. Яскравим підсумком Студреспубліки став конкурс краси особистості «Перша Леді». Корону переможниці примірила Анастасія Проніна, студентка Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.

 1714

 

 

 

 

 

 

Участь у церемонії інавгурації Студентського президента України-2015/2016 узяв заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Митрофанський.

16

Фінал Студреспубліки-2015 завершився. Але робота над Програмою модернізації України триває. Ми прийняли виклик і взяли на себе велику відповідальність розробити та втілити дієву Програму модернізації нашої країни, якою б могла реально рухатися наша держава. Запевняємо, ми доведемо справу до кінця!

    

Аналітика гри-2015
Фотогалерея

* * *

Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, оргпідтримки Міністерства освіти і науки України.
Партнери: Херсонська облдержадміністрація, Генічеська райдержадміністрація, компанія Impression, компанія Kaspersky, компанія MSI, косметична компанія «БІОКОН», компанія Dolphi, Nai Lu-na by Anastasia Ivanova, LGrom, НДЛМ, Another Land, Resort Management Group.
Інформаційні партнери: телеканал OTVSPILNO.TV, Стильне радіо «Перець ФМ», газета «День», інтернет-телебачення Robinzon.tv.

Окрему подяку висловлюємо подрузі Студреспубліки Наталії Шейко.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки