fbpx
 
 
Рабкін Яків Миронович
 


Народився 29 вересня 1945р. у Ленінграді.

Закінчив Ленінградський університет й аспірантуру Інституту історії природознавства і техніки АН СРСР у Москві.

З 1973р. — професор кафедри історії Монреальського університету.

Автор і редактор декількох книг: «Наука в протистоянні наддержав» (Science between the Superpowers), «Взаємодія єврейської та наукової культури в сучасну епоху» (Interaction between Scientific and Jewish Cultures) і «Поширення нових технологій в посткомуністичному просторі» (Diffusion of New Technologies in the Post-Communist World).

Широку популярність принесла йому книга «Єврей проти єврея: історія іудейського опору сіонізму». Вона була номінована на літературну премію генерал-губернатора Канади, а в Ізраїлі — на премію ім. Хехта за кращу роботу про сіонізм й опублікована 15 мовами. Його книга про сучасний Ізраїль опублікована 5 мовами. За його ініціативою вийшла колективна праця про феномен демодернізації Demodernization: A Future in the Past, за участю вчених із 11 країн.

Роботи проф. Рабкіна по взаємодії науки і техніки, а також науки і політики здобули йому популярність серед істориків. Працював в якості консультанта з питань науки і вищої освіти в таких міжнародних організаціях, як НАТО, ОЕСР і Світовий банк. Вільно говорить на 5 мовах і є частим гостем в університетах і єврейських громадах багатьох країн світу.

Його перу належать сотні статей у науковій періодиці, а його коментарі з міжнародних питань з’являються в таких газетах як Baltimore Sun, Globe and Mail, National Post, El Milenio, La Presse, Le Devoir, Frankfurter Allgemeine Zeitung, International Herald Tribune, Jerusalem Post, Haaretz, «Нова Республіка», «День», а також по телебаченню і радіо багатьох країн світу, в т.ч. Radio-Canada, CBC, PBS, Télé-Québec, CTV, Radio Ville-Marie, RTV Belge, Radio France, i24 News, Arutz 7, Ukrlife.TV).

Експерт фіналу Студреспубліки-2015 на Арабатській Стрілці, спікер інших активностей Студреспубліки.