fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
12-10-2010 / Аналітика /  Україна

Українське студентство обрало розвиток

Тема фіналу Студреспубліки-2010 виявилася надважкою, адже якою має бути ідеологія майбутнього, не знає, напевне, ніхто в Україні. Проте в ігровій битві перемогла ідеологія сталого розвитку.

На виборах Студентського президента України переміг Олег Соколик із Миколаєва. Третьокурсник-політолог запропонував для України та Студреспубліки ідеологію розвитку.

Міжнародна програма Студреспубліка — унікальний мульти-фестиваль для молоді, єдиний і феноменальний місток між студентами, потужними експертами і прогресивними політиками, відбувся 20–24 серпня у Криму (м. Євпаторія, сел. Заозерне).

Три послідовні етапи Студреспубліки-2010: вишівський, регіональний та всеукраїнський. До наступного етапу потрапляють лишень переможці попереднього. Цього року на фінал зібралися не лише переможці українських регіональних етапів, а й білоруської Студреспубліки, гості з інших країн. Темою регіональних Студреспублік-2010 стало «Місто майбутнього», а на фіналі учасники конструювали ідеологію майбутнього — України як цілісної держави, яка має вплив у світовому контексті.

21 серпня в гості до Студреспубліки завітали заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова та Міністр у справах молоді, сім’ї і гендерної політики АР Крим Тетяна Єжова. На урочистому відкритті вони зазначили, що не сумніваються у тому, що саме молодим і амбітним республіканцям вдасться віднайти правильні шляхи до успішного майбутнього.

Щороку літній цикл Студреспубліки реалізовується у форматі створення власної діючої моделі країни та її відповідними установами і правилами, традиціями. Країна Студреспубліка має свої закони, органи влади, територію, валюту і всі інші атрибути справжньої держави. Під час проведення фінальної Студреспубліки-2010 було задіяно самі найсучасніші форми комунікації та електронного управління: голосування за допомогою системи магнітних карток, інтерактивні системи сповіщення та спілкування.

Новинкою Студреспубліки-2010 став адміністративний розподіл держави на 4 «краї», які мали широкі повноваження самоврядування та кожен окремо мали право вносити пропозиції щодо подальшого розвитку студентської країни. Характерно, що як і в Україні — молодь радше намагалася покерувати, ніж вирішувати нагальні проблеми, пов’язані з полегшенням забезпечення харчування, порядку тощо.

У рамках фіналу Студреспубліки-2010 відбувся також цикл «круглих столів», майстер-класів та тренінгів від провідних експертів і прогресивних політиків України та закордону, серед яких: український бізнесмен і політконсультант Олександр Бланк, експерт зі стратегування Сергій Дацюк, російський політичний філософ Андрій Окара, московський топ-ведучий «Первого канала» Максим Шевченко, методолог,  експерт Всесвітнього банку і Геллапа, голова Громадської ради Мінздраву Росії Сергій Градіровський, президент ГО «Центр соціально-консервативної політики» (Україна), бізнесмен Юрій Ліпчевський, професор, історик-міжнародник, політолог Олексій Гарань, кандидат політичних наук Олександр Лозовицький, професор, президент Асоціації КВН України Михайло Агранат, київський філософ і політичний аналітик, президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков, кращий фотохудожник України Олександр Ктиторчук, громадський діяч, полковник СБУ у відставці Михайло Притулагромадський діяч, юрист Ігор Шевченко, психолог, священик о. Антоній Рудий і багато ін.

У день виборів до Студреспубліки з візитом прибув Народний депутат України Арсеній Яценюк, який взяв участь у фінальному спільному зборі Студреспубліки, де разом з експертами і молодими політиками у форматі ток-шоу, яке вели Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський і топ-ведучий Максим Шевченко, обговорив проблеми та перспективи України та світу.

Агітація та підготовка до виборів виявилися нелегким процесом, для якого учасники доклали немалих зусиль. Не вдалося уникнути навіть «чорних» засобів купівлі-продажу партій, махінацій та спроб фальсифікації голосів. За результатами смс-голосування Студентським президентом став Олег Соколик — третьокурсник Миколаївського державного гуманітарного університету ім. П.Могили, представник створеної ще в перший день партії «Сталий розвиток».

До Студпарламенту увійшли: від партій — Дубовик Ганна, Богуславська Зоряна, Ващенко Роман (партія «Молодь майбутнього»), Прожейко Сергій, Деренюга Олег («Сталий розвиток»), Приступа Богдан («Ідея»). За мажоритарною системою депутатами стали: Годованець Владислав (край Південь), Олег Земляний (край Захід), Смірнов Олександр (край Схід), Марта Кушик (край Центр).

Мульти-фестивальна частина також не лишилася без переможців: у конкурсі краси «Перша Леді» перемогла вінничанка Ксенія Саніна; «Містером Студреспубліки» став Олександр Ровняк із Ужгороду. Кубок КВН отримали також представники з Закарпаття — команда «Тяп-ляп». Головними мафіозі стали вінничани, у Фестивалі аматорського відео гран-прі суб-фестивалю отримав Петро Скорик із м. Севастополь, а за результатами смс-голосування у відео переміг Євген Кошин (м. Донецьк). Краще за всіх впоралися з нелегким квестом учасники з Чернігова, кращим фотографом визнали Антона Філоненка (м. Запоріжжя). Переможцем інтелектуальних ігор стала команда Донецька «Взмыв мурлы», «Нічна туса» визначила студентського топ-DJBeeton, а в започаткованому цьогоріч Live Music Awards’ перемогу отримав музичний гурт ETC (м. Суми).

Усі переможці також отримали унікальні подарунки — книжки від Богдана Гаврилишина, Георгія Почепцова, Михайла Мінакова, Олексія Гараня.

Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за партнерства мережі національних і місцевих громадських організацій, підтримку Студреспубліці надають Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України, НДЛМ. Сприяння надає Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина».

Технічні партнери: MSI, Лабораторія Касперського, видавництво «Смолоскип» і видавництво ім. О.Теліги

Інформаційні партнери:  MaxxiTV, INTV (інтернет-телебачення), Главное.тв, Інформаційне агентство Е-Крым, радіо «Мелодія» та MfM, Транс-М радіо, RMX Power Hit Radio та «Радіо Плюс«, Яскраве радіо, «Газета по-українськи» та журнал «Країна», «Молодь України», портали tut.ua, meta.ua, інформаційний портал про здоров’я «Здорово», ВВ (всеукраїнська щоденна громадсько-політична газета та портал).

Відеоновини Студреспубліки — Перший інформаційний канал. Дивитися усі випуски

Відеоновини про Студреспубліку дивися тут:

INTV

Завантажити перший випуск Хронік [pdf]
Завантажити другий випуск Хронік [pdf]
Завантажити третій випуск Хронік [pdf]
Завантажити п’ятий випуск Хронік [pdf]
Завантажити шостий випуск Хронік [pdf]
Завантажити сьомий випуск Хронік [pdf]
Завантажити восьмий випуск Хронік [pdf]
Завантажити дев’ятий випуск Хронік [pdf]
Завантажити одинадцятий випуск Хронік [pdf]

Завантажити перший випуск ЗаДіло! 
Завантажити другий випуск ЗаДіло! 
Завантажити третій випуск ЗаДіло!
Завантажити четвертий випуск ЗаДіло! 
Завантажити п’ятий випуск ЗаДіло! 
Завантажити шостий випуск ЗаДіло! 

 

 

 

 

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки