fbpx
 
 
Гарань Олексій Васильович
 

1959 р.н., закінчив у 1981р. Київський університет за спеціальністю «міжнародні відносини». Доктор історичних наук, проф. кафедри політології. У 1985-1991рр. працював в Інституті історії НАН України. У 1991-1992рр. – декан-організатор факультету суспільних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), у 1993-94рр. – перший зав. кафедрою політології НаУКМА. У 2005-2006 рр. – регіональний віце-президент Фонду «Євразія» по Україні, Білорусі та Молдові. У 2002 р. заснував Школу політичної аналітики при НаУКМА, наразі – її науковий директор.

Автор книг «Убити дракона: З історії Руху та нових партій України» (1993); “Трансатлантические дебаты: Поворот Западной Европы к разрядке и позиция США» (1990). Редактор збірки “Україна багатопартійна” (1991), співредактор книг «Становлення владних структур в Україні» (1997), «Українські ліві: між ленінізмом і соціал-демократією» (2000), «Политические и экономические преобразования в России и Украине» (Москва, 2003), ‘Ukraine in Europe: Questions and Answers‘ (2009). Протягом чотирьох років поспіль редагував доповідь про Україну у щорічнику Nations in Transit, що видається Freedom House і висвітлює проблеми громадянського суспільства, масмедіа, взаємодії трьох гілок влади у 27 посткомуністичних країнах.

Із 1989р. – досвід консультування виборчих кампаній, ЗМІ, міжнародних компаній і організацій (у т.ч. Світового банку).

Неодноразово виступав з лекціями за кордоном (Гарвард, Колумбія, Берклі, Стенфорд, Фонд Карнегі за міжнародну безпеку, РЕНД, Інститут Брукінгса, Школа слов’янських та східноєвропейських досліджень /Лондон/ та ін). Аналітичні доповіді О.Гараня видавалися у Школі державного управління ім. Кеннеді (Гарвард), Центрі стратегічних та міжнародних досліджень (Вашингтон), Федеральному інституті східноєвропейських досліджень (Кьольн) тощо. Друкувався в газетах Gazeta Wyborcza, The Baltimore Sun, The Ukrainian Weekly, The Kyiv Post та багатьох інших, консультації для журнала The Economist. У 1996-97рр. брав участь у створенні газети «День».

У 2002-2005рр. входив до складу наглядових рад Інституту ім. Кеннана (Вашингтон) та журналу Pro et Contra (Москва), наразі – член американо-російської «Програми нових підходів до безпеки Росії та Євразії» (PONARS-Eurasia) та дорадчої ради журналу Demokratizatsiya. The Journal of Post-Soviet Democratization (Вашингтон).

Експерт фіналу Студреспубліки-2010 (під Євпаторією).