fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
16-11-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Студреспубліка – час для майбутнього

«Студреспубліка – це завжди море позитивних емоцій, вражень, а, головне, досвід у створенні нової країни, такої, яку ми собі бажаємо. Хто ж знає, може такі молодіжні ініціативи, будуючи країну в країні, поширять свої переконання, знання та погляди на всю державу. Врешті, хто ж як не молодь будуватиме Україну далі», — мотиваційно повідомляла газета події «ЗаДіло!». Деталі фіналу Студреспубліки-2014 через більше, ніж два місяці після закінчення оргдіяльнісної гри та мульти-фесту читайте далі [+ відео].

Цьогорічна фінальна Студреспубліка вперше за 16-річну історію, на жаль, пройшла не в Криму. Однак, нас гостинно прийняла Миколаївська земля, а саме курорт «Рибаківка», ДТ «Космос». Цього року відбулися давно назрілі зміни, як в організаційному, так і в ігровому планах. Ставку нарешті було зроблено на оргдіяльнісну гру, також у звязку з ситуацією в країні були посилені заходи безпеки.

Першого дня традиційно відбулося офіційне святкове відкриття Студреспубліки. Звісно, воно проходило дещо в ноті смутку, відповідно до драматичного стану в країні. Але хочеться відмітити, що незважаючи ні на що на фінал Студреспубліки-2014 приїхали представники з усіх куточків України, в тому числі Севастополя та Донеччини. Участь у відкритті взяли народний депутат України, представник Комітету Верховної Ради України з питань сімї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Жук і в.о. командира 79-ї окремої аеромобільної бригади підполковник Іван Савка. Слід зазначити, що з офіційним Вітанням до учасників фіналу Студреспубліки-2014 звернувся Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов. Лідер республіканців Павло Вікнянський оголосив Студреспубліку-2014 відкритою! Після цього відбувся флеш-моб, де регіони показали соборність за допомогою поєднання власних регіональних прапорів і прапорів України в танці та веселих «кричалках».

Перший день Республіки пройшов без будь-яких розважальних активностей. Стартувала оргдіяльнісна гра та кілька «розумних» суб-фестів: «Інтелектуальні ігри», «Республікада» (журналістська частина), відбіркові ігри в «Мафію», ввечері пройшов перший показ «Фестивалю аматорського відео».

В народі кажуть, що старт у будь-якій справі повинен робити чоловік, однак, на фіналі Студреспубліці факультативну частину розпочала політична консультантка Наталія Давидова й справилася зі своєю задачею на всі 100%. Тема доповіді: «Україна-Росія-Білорусь: у світлі теорій колективної мотивації». Далі естафету підхопили Сергій Гула, координатор руху «Ні хабарництву! Я не беру хабарів!», та Ольга Тимченко, експертка Transparency International Україна з факультативом-презентацією: «Корупція вбиває! Чи будемо жити далі?».

Щодо оргдіяльнісної гри, то всіх учасників було розділено на 4 мегагрупи по державах чи їх об’єднаннях: Сполучені Штати Америки, Китайська Народна Республіка, Російська Федерація, Європейський Союз, у рамках яких студреспубліканці повинні були грати та представляти інтереси саме цієї держави/їх групи.

Другого дня ми святкували День незалежності. Він розпочався з факультативу російського філософа, депутата Державної Думи IIII скликань Вячеслава Ігрунова «Україна: ресурси майбутнього». Продовжив змістовний діалог на тему: «Носії культури бідності: соціально-психологічні проблеми і ресурси» соціальний психолог Вадим Васютинський. Далі всіх погрузив у непростий філософський дискурс наш постійний експерт Сергій Дацюк, тема: «Начерки до колективної ідентичності України (теоретико-конструктивні аспекти)». Цього року вперше на Студреспубліці проходила skype-конференція: про «Революційні цикли незалежної України» цікаво та ґрунтовно говорив філософ, президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков. Завершив другий день факультативних занять ще один давній республіканський експерт, політолог, політичний філософ Андрій Окара (Росія). Тема доповіді: «Як постреволюційній Україні стати суб’єктом інноваційного розвитку – в умовах безнадії».

Мульти-фестивальна частина другого дня була значно енергійнішою. Пройшов турнір із «Мафії», учасники «Квесту» показали свої спортивно-інтелектуальні здібності, а ввечері всіх студреспубліканок очікував видовищний конкурс чоловічої краси «Містер Студреспубліки», який плавно перейшов у Music LIVE Awards і завершився «Нічною тусою» з DJ-парадом.

Оргдіяльнісна гра тримала ще більш ефектно. Учасники активно відстоювали змістовні позиції та заробляли собі рейтинги у вигляді т.зв. «фішок» (ігрових балів), лише за допомогою яких можна було балотуватися на посаду Студентського президента та у депутати Студентського парламенту. Після роботи в групах студреспубліканці збиралися на загальні віча, де впевнено та логічно повинні були презентувати позицію своєї групи.

Третій день – завершальний, і всі це розуміли, тому намагалися проявити себе на повну. Факультативів було дуже багато, і кожен житель Студреспубліки міг вибрати собі саме той, який цікавить його або ж ходити на всі, як це і робили найбільш прогресивні учасники. Ранок розпочався з факультативу епатажного фотохудожника Олександра Ктиторчука на тему: «Що я, простий громадянин, можу зробити для реального процвітання України». Далі говорили про інновації: «Біткойн – елемент фінансової системи майбутнього. Чи теперішнього?», доповідач Станіслав Подячев – експерт із віртуальних валют. Наш постійний експерт, психолог і священик о. Антоній Рудий підняв тему, над якою нам варто задуматися по-серйозному: «Україна сьогодні й у майбутньому. Насильство фізичне та психологічне. Яка відповідь на агресію?» Пізніше ми заглибилися у тематику, притаманну складній ситуації в країні: факультатив на тему «Український військово-промисловий комплекс: сьогодні та завтра. Безпека України та ринки збуту» читав полковник, експерт із міжнародної миротворчої діяльності Сергій Грабський. Потім про «Самовизначення й ідентичність (гуманітарний і політологічний аспект)» говорила столична політологиня Ольга Михайлова:. А завершився цикл факультативів круглим столом Юрія Іванова, віце-президента Всеукраїнського міжконфесійного військово-християнського братства: «Соборність як найбільш сталий стан суспільних систем». Гаряча дискусія під час нього між експертами й іншими республіканцями стала «завершальним акордом» у лекційно-дискусійній роботі Республіки.

Якщо ж підсумувати оргдіяльнісну гру на фіналі XVI Студреспубліки, то можна виділити дві основні тенденції:

1. Студреспубліка (Україна) насичена величезною соціальною енергією.

Після революційних подій, анексії Криму та війни в Донбасі – значна кількість українців вибрали шлях дій. Це не позиція пасивного очікування, а щось більше, це співучасть у боротьбі свого народу. Поки, на емоційному рівні, не осмисленому, що виражається у енергетичних проукраїнських «кричалках» і палких дискусіях в рамках Студреспубліки й допомоги АТО в реальному житті.

Це відчуття суспільної енергії, яке важко передати словами енергії, яка може виплеснутись у реальні зміни. Але ще дуже багато ідейних основ, що починаються словами «проти», дуже мало лунають слова «за». Наявність такої енергії – наша надія і наша пастка. Без сформованої візії майбутнього – нами легко маніпулювати, нас легко стравити в чварах, нас легко довести до втрати державності. І це наша «ахіллесова пята».

2. Зявляється розуміння, що в «битві за майбутнє», Україна має лише одного союзника – своїх громадян.

Безумовно, серед настроїв молоді й суспільства в цілому панує євроромантизм, міф про блискавичні зміни у разі зближення України з ЄС аж до вступу. Але зявляється все більше розуміння, що зміни насамперед мають відбутися всередині України. Достойне життя України можуть забезпечити лише громадяни нашої держави, і ця позиція втілилися в україноцентричному проекті – Балтійсько-Чорноморському союзі.

За результатами гри ми отримали декілька сильних, конкурентних позицій, альтернативних популізму та беззмістовності мейнстріму сучасної української політики.

У цей день з неабияким розмахом проходили і суб-фестивалі. Завершилася «Республікада» (спортивна частина), «Дебати», Фото-конкурс «Спалах емоцій», відбулася всіма улюблена «Денна туса. Битва міст Студреспубліки». Ввечері естафету суб-фестів прийняв улюблений всіма «Кубок КВН».

Звісно, ж ввечері пройшли традиційні вибори Студпарламенту і президента. Як відмітила голова ЦВК, у порівнянні з минулим роком все пройшло спокійно і швидко, не було ніяких провокацій і непорозумінь.

У підсумку, Студентським президентом став Василь Томчишин (Тернопільська обл.), студент-пятикурсник Тернопільського національного економічного університету. А депутатами Студентського парламенту УкраїниМикита Кіосєв (Донецька обл.), Андрій Кріцький (Чернівецька обл.), Олена Курішко (Полтавська обл.), Олександра Лемішевська (Миколаївська обл.), Сергій Палагнюк (Чернівецька обл.), Юлія Паламарчук (Вінницька обл.),  Олександр Приходченко (Сумська обл.), Роман Собко (Тернопільська обл.), Кирило Сорокін (Донецька обл.), Світлана Ярошенко (Чернігівська обл.).

Завершував традиційно Студреспубліку найочікуваніший конкурс краси особистості «Перша Леді». Титул найкрасивішої дівчини отримала Інна Огороднічук, студентка Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету. «Леді глядацьких симпатій» стала Альона Чибіряк із Сум, титулом «Перша Леді Інтернет» за підсумками голосування на сайті Студреспубліки нагороджена представниця Закарпаття Марина Прісняк, а нову номінацію, яку цього року вперше було представлено на конкурсі краси — «Леді талант», повезла на сонячну Херсонщину Катерина Вялова

Всі депутати Студентського парламенту України отримали подарунки від Лабораторії Kaspersky, Студентський президент і «Перша Леді» — планшети від компанії Impression, а переможці різних суб-фестів цінні подарунки від «Біокон», Proсter&Gamble, MSI, Dоlphi, «Рудь». Власні книги для нагородження переможців надав учасник Партнерської ради Студреспубліки Богдан Гаврилишин. Щиро дякуємо нашим партнерам за надані подарунки!

Програма завершилася. Пройшло вже два місяці і ми можемо підбити підсумки і підвести риску під всім, що відбулися на фіналі Студреспубліки. Отож, головною відмінністю Студреспубліки-2014 стало домінування ідей над беззмістовною політикою, і це дарує надію для кожного з нас!

Аналітика фіналу Студреспубліки-2014

Молодь України розробила шлях спасіння для України (укр, рус, en)

***

Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за оргпідтримки Миколаївської облдержадміністрації та Міністерства молоді та спорту України. Сприяння надав Міністр інфраструктури України.

Партнери: Фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива»; лабораторія Kaspersky, компанія Impression Electronics, Dolphi, косметична компанія «БІОКОН», Procter&Gamble, компанія MSI, Nai Lu-na by Anastasiya Ivanova, компанія «Рудь», НДЛМ, Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина».

Інформаційні партнери: телеканал «Перший національний», телеканал OTVSpilno.tv, Стильне Радіо «Перець ФМ», газета «День», всеукраїнський щотижневик «7я», інтернет-телебачення «Robinzon.tv».




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк, Олександр Щерба