‘Fear not the Morning’s Gloomy Shade!’ (en)
Ані суперкриза, ані карантинні обмеження, ані все більший системний тиск на організацію та її лідерів/ок, ані всі чорти з Пекла, звичайно, не могли стати на заваді Події Покоління ― найбільшого в Україні громадянського майданчику для складного діалогу, глибокої дискусії та презентації проривних ідей.
На фінал ХХІІІ Студреспубліки-2021 (Херсонська обл., сел. Лазурне, ОК «Маяк»)*, який підсумовує змістовні напрацювання республіканців за 23 роки щоденної невтомної праці та шаленої волі до позитивних змін, зібралися перемож(ни)ці регіональних Студреспублік — Студентські мер(к)и та депутат(к)и Студентських магістратів, активні студент(к)и, просунута нонконформістська молодь, провідні інтелектуал(к)и.
Яких саме висновків досягли, про деталі прогностичної ОДГ і драйвову мульти-фестивальну частину, кого обрали Студентським президентом і депутат(к)ами Студентського парламенту України — читайте в офіційному пострелізі.
Енергія, Надія та Майбутнє з’являються лише тоді, коли ви насмілилися вийти за межі звичних, нав’язаних і самоїдських сценаріїв. На Студреспубліках ми щонайменше допомагаємо країні зростатися та шукаємо відповіді на найскладніші проблеми і виклики, котрі людям довгої доброї волі далі спільно втілювати в життя.
Результат виникає з надзусиль, і це можливість створювати Інакше. Для того, щоб інноватувати, необхідне вільне мислення. А щоб вільно мислити, треба фундамент: або — в ситуації соціального — розуміння та розчаклування наявного, а далі — оволодіння нормативним мисленням і обов’язковий вихід за нього; або подвиг осмисленого самітництва.
А ще слово мали голова Скадовської райдержадміністрації Михайло Павліш; друг і партнер Студреспубліки, громадський діяч, підприємець Олексій Бурбак; учасник Партнерської ради Студреспубліки, народний депутат України ІІІ–IV скл. Олег Петров.
Студреспубліку відвідав генеральний директор ДК «Укроборонпром», голова Херсонської облдержадміністрації (2019–2020рр.), випускник і експерт Студреспубліки Юрій Гусєв, який поспілкувався з учасниками/цями та відповів на гострі запитання.
Вітальні слова учасникам/цям й організатор(к)ам фіналу надіслали Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту — за підписом народного депутата України, заступника голови цього комітету Василя Мокана та президент Українського союзу промисловців і підприємців, Прем’єр-міністр України (2001–2002рр.) Анатолій Кінах.
Як відомо, унікальність ОДГ полягає, зокрема, і в тому, що під час її проведення вдається створити не лише футурошок, але й футурорезонанс, тобто ситуацію, яка відображує загальне і прогностичне суспільно-політичне становище в Україні. Тому результат ОДГ дуже часто з подробицями та деталізацією втілюється в життя в реальній українській політиці наступних сезонів.
Велика гра-2021 засвідчила, як критично мало мислення в Україні і для того, щоб розірвати з профанованим у глобальному масштабі майбутнім, необхідний розрив з теперішнім, актуальним — потрібне Інакше, а значить, потрібні ненормативне мислення та відважна уява — речі, на яких тримається довга воля.
В рамках гри сформувалися 2 основні групи-позиції: «Прогресори» та «Люди світу» (глобалісти-просвітителі). Перші трансформувалися, чи пак мімікрували, від тих, хто обстоювали кастове розділення за рівнем вимірюваних «інтелектуальних якостей» ― до наставництва з метою максимального розкриття людського потенціалу. Типова ситуація, коли неоліберальна гегемонія лише посилюється, маніпулюючи демагогією про «цінності».
Захóдом «Людей світу» стала глобальна прогресистська мережа, покликана вирішувати глобальні виклики, здатна і до спротиву тиску та репресіям, і до революційних дій. Проте на практиці все виглядало не так переконливо ― загальні аморфність, боягузтво і конформізм ставлять під великий сумнів здатність долати демодернізаційний мейнстрим.
На виборах Студентського президента України перемогу виборов Олександр Мамай, студент Полтавського державного медичного університету (Полтавська обл., партія «Люди світу»).
У змаганні партій, котрі утворилися на базі позицій ОДГ, підсумки були наступними: «Люди світу» і «Прогресори» отримали 43% і 57% відповідно, до складу Студентського парламенту України-2021/2022 були обрані: Ростислав Бабенко (Вінницька обл.), Богдан Жалій (Полтавська обл.), Ірина Жемела (Полтавська обл.), Анастасія Жук (Чернігівська обл.), Данііл Єфімчук (Полтавська обл.), Поліна Компанієць (Чернігівська обл.), Олександр Корольов (Полтавська обл.), Володимир Михайлюк (Чернівецька обл.), Євген Обшитош (Чернівецька обл.), Ярослав Спориш (Полтавська обл.).
Окрім дуже насиченої змістовної програми, учасники/ці практично нон-стоп змагалися у близько 20 прикольних суб-фестивалях, а також мали чудову можливість насолодитися змістовним дозвіллям та південним сонцем і морем.
Разом із церемонією урочистого закриття проходив Конкурс краси особистості «Перша Леді», перемогу в якому здобула Надія Савчак, студентка Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.
Намір організувати «прорив у Інакше», до радикальних альтернатив, на жаль, виявився надзвичайно важким для тих, хто мав би бути тараном Інакшого — для пасіонарної молоді та студентства. Ба більше, в умовах Нового розділення цілеспрямована політика привілейованих класів і груп щодо умисної деградації освіти, цинізації та інфантилізації нового покоління перетворює молодь у покірного об’єкта гегемонії і матеріальної та психологічної надексплуатації.
Новий світ, світ неволі та виживання, який для нас приготували, — неприйнятний, бо невільний, антигуманний, безсенсовий, антиісторичний. Як не втрутимося, то в цьому Новому світі тонких цифрових маніпуляцій, медіазомбування, дофамінової залежності та санітарно-євгенічних практик маси, що невпинно шукатимуть покою і задоволення, будуть кінцево покорені меншістю найбагатших і найосвіченіших. Інакша Україна могла б обрушити цей план, що вже, як бачимо, наразі втілюється на Землі, давши світу приклад інаваційної1 країни мислення, творчості та волі — натомість, усе навпаки: поки ми серед лідерів у суперманіпуляціях над фрустрованим суспільством.
Подовження теперішнього занепаду позбавляє нас навіть натяку на майбутнє, Інакша ж Україна ― для Нового світу, як показала фінальна Студреспубліка-2021, можлива лише при виході за узвичаєні рамки. Вивільнення нашої країни може стати дороговказом і шансом для цілого світу!
Або запалимо досвітній огонь, ставши маяком Інакшості в Новому світі, або погубимося!..
Нами виклик прийнято! А вами?
* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів
1 Інавація — як правило, несподіване відкриття Інакшого. Це не технологія, вона є завжди невчасною і недоречною. Треба розуміти, що не все нове — Інакше, але все Інакше — нове, яке породжує цілий ряд наступних інавацій. Для появи інавацій необхідна солідаризація без домінації, тобто деліберативний процес.
2 Модернізаційний курс полягає у відновленні нормального, людського життя, встановленні широких свобод і втіленні безлічі прогресивних інновацій та інавацій.
* * *
Організатори: ВМГО «Студентська республіка»
Партнери: Міністерство освіти і науки України, Херсонська облдержадміністрація, Скадовська райдержадміністрація, K&K Group, компанія JYSK, ПрАТ «Гравітон», видавництво «Саміт-книга», косметична компанія «БІОКОН», компанія Navigator, Estravaganza, НДЛМ
Інформаційні партнери: телеканал OTV, Стильне радіо «Перець ФМ», Telegram-канал «Можливості», SendPulse, Koine.Community
«Хроніки» №1
«Хроніки» №2
«Хроніки» №3
«Хроніки» №4
«Хроніки» №5
«Хроніки» №6
«Хроніки» №7