fbpx
 
ВМГО "СТУДЕНТСЬКА РЕСПУБЛІКА"
 

"Зимова Студреспубліка"

 

 

 
 
 
 
 
«Зимова Студреспубліка»
Літо — для активних і амбітних,
зима — для найкращих і розумних!
 

 

Ідея проведення особливої «Зимової Студреспубліки» з’явилася під час рефлексії після фіналу Студреспубліки-2006 у Капселі, під Судаком. Проте вперше «Зимова Студреспубліка» відбулася 18–22 лютого 2009р. у комплексі Тисовець, під Сколе, на Львівщині, за тематикою: «Шлях від успішного лідера молодіжного середовища до ефективної особистості у житті». Таким чином, під час т.зв. кризи, середовище студреспубліканців спромоглося всупереч усьому на успішну реалізацію інноваційного проєкту.

Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський в установчій доповіді ЗиСР-І підкреслив: «стогнати, «умнічати» та займатися самолюбуванням — це доля слабаків, покликання сильних — розвиватися, вести за собою тих, хто потребує допомоги і власним прикладом показує інакший, проте справжній шлях».

Попри негаразди та фінансову кризу «ІІ Зимова Студреспубліка» успішно відбулася 24–28 лютого 2010р. на Верховині (Івано-Франківщина). Студреспубліканці об’єднали свої зусилля навколо вирішення поставленого проблемного завдання «Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські організації та політичні партії нового типу)».

23–27 лютого 2011р. у готельному комплексі «Аратта» (с. Пилипець, Закарпатська обл., Міжгірський р-н) проходила «ІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Команда майбутнього». Тема виявилася досить складною та відповідальною. Всі учасники поділилися на 3 команди. Політична група зобов’язалась створити нову робочу групу, яка буде займатись написанням ідеології до політичної партії, моніторингом політичної ситуації по регіонам та створенням похідних груп. Наукова група переймалась проблемою створення школи Студреспубліки, яка була б осередком духовності і освіти для всіх бажаючих. Проблемою «Іншого» переймалась остання група, яка запропонувала створити сайт ОДГ (організаційно-діяльнісної гри), для більшої популяризації гри через інтернет і для тих, хто не зміг приїхати на ЗиСР-III, але мав велике бажання взяти участь у ній. Також запропонували створити свій паспорт ресурсів, який би допоміг кожному республіканцю у його нелегкій і клопіткій праці на барикадах свободи.

8–11 березня 2012р. на тій же базі, що і «ІІІ Зимова Студреспубліка» була проведена вже «ІV Зимова Студреспубліка» на тему: «Республіка як вихід з кризи державотворення». Насамкінець, оргдіяльнісної гри залишилося 3 основні позиції (3 мрії республіки, тобто «спільної справи» людей): «Цифрова республіка: створення нового типу організації суспільства — цифрового», «Республіка якісно нового типу людини», «Космічна республіка: підкорення нових космічних горизонтів». Здається, що це нереальні мрії, яких досягнути практично неможливо. Та протягом гри було доведено, що всі три задекларовані позиції в грі є цілком реальними і їх можливо досягнути — лише потрібно сильно захотіти та докласти багато зусиль для здійснення.

2224 лютого 2013р. у монастирі Згромадження Сестер Пресвятої Родини (с. Гошів, Долинський р-н, Івано-Франківська обл.) проходила «V Зимова Студреспубліка» на тему: «Які кроки необхідно передбачити, щоб вийти з кризи та стати лідерами в передових трендах майбутнього». Групами було винайдено 5 висхідних трендів майбутнього у застосуванні до України: кібернетичний, освоєння нових просторів, «структуризація», нові соціальні технології, трансгуманізм. Однак, гравці не змогли запропонувати шляхів очолення  висхідних трендів. Вихід лише один, який чітко прозвучав від учасників, необхідно ще більше розгортати осмислену діяльність, передусім силами Студреспубліки, бо вона свідомо робить кроки для пошуку й очолення висхідних трендів.

«VI Зимова Студреспубліка» на тему «Наступний крок (для України та світу)» проходила з 21 по 24 березня 2014р. у мальовничому місці на узбережжі оз. Синевір, що на Закарпатті.  У надважкий для України період небайдужі громадяни з різних регіонів працювали заради того, щоб знайти той наступний крок, який Україна повинна зробити для виходу з теперішньої кризи та для того, щоб заявити всьому світу про себе як сильну і прогресивну державу. «Динамічна децентралізація», «Віртуальний суверенітет», «Майданчик для соціально-технічних інновацій», «Продовольча безпека» — ось такі сценарії оперативного майбутнього, які нарешті дозволять Україні стати ефективною державою, були напрацьовані під час ОДГ.

«Модернізація або смерть» — таким був лейтмотив «VII Зимової Студреспубліки» на тему «Прихід до влади політичних суб’єктів нового типу з метою радикальної модернізації України», що відбулася з 27 лютого по 2 березня 2015р. у Мигове, що на Буковині. Протягом гри були напрацьовані моделі партій і громадських організацій нового типу, здані до радикального інноваційного розвитку України.

«Альтернативні курси розвитку України» — тема «VIІI Зимової Студреспубліки», котра проходила 26–29 лютого 2016р. у тому ж місці, що і минулорічна. Результатом стало чітке розуміння, що для реалізації іншого, більш прогресивного курсу для України потрібна взаємодія сильного громадянського суспільства, яке відстоює принцип побудови України як дуже децентралізованої країни, й партійне об’єднання демократів (передусім лівих), які виступають за повноцінну модернізацію України.

А ось 10–13 березня 2017р. активісти й експерти зі всієї України дискутували про «Нову індустріалізацію України» під час «IX Зимової Студреспубліки», адже маємо розвилку: модернізація, індустрія/постіндустрія, інноватика — або вічна пропаща сила, жевріння та Україна як велике селище, де постійно всі чубляться.

2–5 березня 2018р. на Буковині відбулася ювілейна «Х Зимова Студреспубліка» на тему «Україна і людство: що ми можемо зробити для Світу?» ОДГ показала, що проривні технології не гарантують розвитку світу, навпаки, ми маємо загрозу нової архаїзації. У цій ситуації можливо лише сформувати процеси, організації та людей, здатні працювати в ситуації масштабних змін. Отже, ключове, що ми можемо зробити для світу — це готувати людей, які здатні до критичного мислення та рефлексії. Тобто взяти на себе задачу нового просвітництва.

1–4 березня 2019р. у Карпатах відбулася «ХІ Зимова Студреспубліка» на тему «Нові прогресивні форми солідарності в Україні, Європі та світі». Прогресуюча якість і збільшення загальнолюдського блага — за об’єднанням полісів, де солідарність створюватимуть вільна творчість, невідчужена праця та свобода інакомислення, а інституційною інновацією буде глобальний банк задач. В України є шанс стати хедлайнерами майбутнього!

21–24 лютого 2020р. у Карпатах відбулася «ХІІ Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Жорстокі виклики, що стоять перед Україною, не залишають часу. Прогрес через широкий, серйозно інституціалізований, суспільний діалог по всій території держави — кращий сценарій, але вибух народного ентузіазму і ситуація інноваційного ривку вірогідніше стануться за умов прогресивної революції; звісно, бажано «тихої».

«ХІІІ Зимова Студреспубліка» на тему «(Р)еволюційний план для прогресу України та людства» відбулася у Карпатах 26 лютого – 1 березня 2021р. Революційні події і в Україні, і в усьому світі — близькі та невідворотні. Поки що ми спільно можемо вплинути: чи це буде прогресистська революція, або, зважаючи на ступінь цинізму правлячих груп і зомбування, декласованості мас — попереду ще більше одичіння, архаїзації, нещастя.

На весну 2022р. планувалася «ХІV Зимова Студреспубліка» у Карпатах на тему «Перетворення України та світу» (перенесено).

Формат події — оргдіяльнісна гра. Учасники/ці можуть потрапити на неї лише після жорсткого анкетного відбору. В процесі гри застосовуються ряд методів та інструментів, які дадуть змогу глибоко зануритися у проблематику та знайти відповіді на найскладніші питання. Досягається ефект «повного занурення».

Наприкінці — відбувається «Зимовий бал» у класичному стилі.

Оргпартнером проєкту традиційно є Міністерство освіти і науки України.
 
 

Архів новин, присвячений “ХIV Зимовій Студреспубліці”:

Чи здатні ми на Перетворення? (результати конкурсного відбору на ЗиСР-ХІV)
Анонс: Як творити Інакшу Україну?

 

 

Архів новин, присвячений “ХІІ Зимовій Студреспубліці”:

Революція — неминуча?!
Факультатив Сергея Дацюка «Работа с будущим»
Факультатив Михайла Мінакова «Практика революцій. Прогресивні і консервативні революційні програми»
«Студреспубліка — це дуже класний майданчик для об’єднання»
До зустрічі, будівничі прогресу! (результати конкурсного відбору на ЗиСР-ХІI)
Анонс: Як вирватися з прірви «безнадьоги»?
Фотогалерея

 

Архів новин, присвячений “ХІ Зимовій Студреспубліці”:

Не для себе — для всіх!
Факультатив Михаила Минакова «После демократии, после Европы, вызовы для Украины»
Люди довгої доброї волі, солідаризуймося! (результати конкурсного відбору на ЗиСР-ХI)
Анонс: Як нам знову бути разом?
Фотогалерея

 

Архів новин, присвячений “Х Зимовій Студреспубліці”:

Люди довгої доброї волі — наші агенти змін!
Факультатив Якова Рабкина и Андрея Ермолаева «Модернизация в условиях глобальной многоукладности»
Факультатив Михаила Минакова «Будущее революции»
Станьте конструкторами кращого світу! (результати конкурсного відбору на ЗиСР-Х)
Анонс: Що ми можемо зробити для людства?
Фотогалерея

 

Архів новин, присвячений “ІХ Зимовій Студреспубліці”:

Нова індустріалізація повинна стартувати з освіти
Факультатив Андрія Окари «Україна і Смерть: як останнім стати першими, або стратегія ефективного розвитку та модернізації в умовах занепаду та системної кризи»
Факультатив Сергея Дацюка «Индустриализация и гуманитаризация»
Нова індустріалізація як шанс на збереження України
«Хроніки» ЗиСР-IX: на шляху до нової індустріалізаці (день Третій)

У пошуках рішень нової індустріалізації: «Хроніки» ЗиСР-IХ (дні Перший-Другий)

Індустріалізація — задача покоління (результати конкурсного відбору на ЗиСР-ІХ)
Анонс: Нова індустріалізація — це вихід для України
Фотогалерея


Архів новин, присвячений “VIЗимовій Студреспубліці”:
Альтернатива для України — проти жебрацтва та бардаку!
Політика республіканців — вирішення складних задач 
Що ж робити в умовах державної кризи: альтернатива від республіканців
Розвиток України крізь призму часу
Майдан-3 або інші, альтернативні сценарії розвитку України? 
ЗиСР-VIII — важко, але реально. «Хроніки», день Третій
«Бути чи не бути». День Другий у «Хроніках»
«VIII Зимова Студреспубліка» в «Хроніках». День Перший 
Розвиток України — пріоритет (результати конкурсного відбору на ЗиСР-VIII)
Альтернативні курси розвитку — шукатимемо разом
Фотогалерея

Архів новин, присвячений “VII Зимовій Студреспубліці”:
Модернізація або смерть
Факультатив Михайла Мінакова, Андрія Окари, Євгена Юр'єва «Модернізація України & модернізація світу: рушійні сили розвитку»
Як забезпечити прихід до влади політичних суб’єктів нового типу з метою радикальної модернізації України 
Полтавщина на Буковині
Потрібна чітка україноцентрична програма модернізації
«Зимова Студреспубліка» — це важка та наполеглива праця
«VII Зимова Студреспубліка». Результати Першого дня
Кожна Студреспубліка змінює нас самих
Про ЗиСР: «В Україні немає подібних проектів» 
Ми повинні бути озброєні не тільки новими цінностями, але й новими програмами
ЗиСР-VII — це відмінний простір для мислення та розмови
ЗиСР-VII незабаром збере модернізаторів. Готуймося!
«Зимова Студреспубліка» дає відповіді на найскладніші питання
Дивитися фотогалерею > > >

 

Архів новин, присвячений “VI Зимовій Студреспубліці”:
«VI Зимова Студреспубліка»: який наступний крок для України та світу?
«VI Зимова Студреспубліка» — старт незабаром
«Хроніки» (1–2 випуски)
«Хроніки» (3–5 випуски)
«Хроніки» (6–9 випуски)
Опора на народ і прогресивні експерименти — єдиний позитивний шлях для України
Дивитися фотогалерею > > >

 

Архів новин, присвячений “V Зимовій Студреспубліці”:
«V Зимова Студреспубліка» — найінтелектуальніша подія зими [+ відео]
«V Зимова Студреспубліка» наступає
Залишилися лічені дні до початку «V Зимової Студреспубліки»
«Хроніки» (1–3 випуски)
«Хроніки» (4–6 випуски)
«Хроніки» (7–10 випуски)
Висхідні тренди майбутнього є, але ще не підвладні
Сергій Дацюк: «Майбутнього у молоді майже не лишилося»
«V Зимова Студреспубліка» — школа виживання
Надія є…
«Республіка дивна, республіка зносить дах»
То які наступні кроки?..

Факультатив Сергія Дацюка: «Економіка після кризи»
 
Архів новин, присвячений “ІV Зимовій Студреспубліці”:
 
 
 
Архів новин, присвячений “ІІІ Зимовій Студреспубліці”:
 
 
 
Архів новин, присвячений “ІІ Зимовій Студреспубліці”:
 
 
 
Архів новин, присвячений “І Зимовій Студреспубліці”: