fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
25-03-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Опора на народ і прогресивні експерименти – єдиний позитивний шлях для України

Опора на народ и прогрессивные эксперименты — единственный позитивный путь для Украины (рус)
Relying on people and progressive experiments is the unique positive way for Ukraine (en)

ЗиСР-1«Динамічна децентралізація», «Віртуальний суверенітет», «Майданчик для соціально-технічних інновацій», «Продовольча безпека» – сценарії оперативного майбутнього, які нарешті дозволять Україні стати ефективною державою. Над ними працювали учасники «VI Зимової Студреспубліки» з 21 по 24 березня 2014р. у мальовничому місці на узбережжі озера Синевір, що на Закарпатті. Тема гри – «Наступний крок (для України та світу)» [+ «Хроніки», pdf] (далі – укр, рус, en).

У цей надважкий для України період небайдужі громадяни з різних регіонів працювали заради того, щоб знайти той наступний крок, який Україна повинна зробити для виходу з теперішньої кризи та для того, щоб заявити всьому світу про себе як сильну і прогресивну державу.

 

Щоб робота була максимально фаховою, Тарас Плахтій, експерт із громадських структур мережевого типу, учасник кількох «Зимових Студреспублік», прочитав факультатив на тему «Суспільно-політична організація у метафорах».

Протягом гри учасниками було запропоновано 4 основні напрямки, які складають цілісному картинку потрібних змін в Україні:

● динамічна децентралізація – необхідність сміливого передання владних і фінансових повноважень на локальні рівні. Даний шлях потребує гнучкого та швидкого перегляду умов взаємодії громад із «центром» на договірних умовах, таким чином створюється можливість спеціальних умов для кожної території;

● віртуальний суверенітет – організація прийняття та реалізації рішень громадами всіх рівнів шляхом електронного голосування та врядування, впровадження механізмів прямої та експертної демократії;

● майданчик для соціально-технічних інновацій – Україна має в максимальному обсязі підтримувати різноманітні не мейнстрімові напрямки науки, створити умови для апробації таких експериментів в Україні, дати можливості роботи найкращим вченим світу у зазначених галузях саме у нас, але разом із вітчизняними спеціалістами, впроваджувати соціальні інновації, на які ще не вистачає сміливості у т.зв. розвинутих суспільствах;

● продовольча безпека – реалізація комплексу заходів для підняття кількості виробництва продовольства та продукції харчової промисловості в Україні, як мінімум, у два рази, при збереженні родючості ґрунтів, лідерство у справі створення «зернового ОПЕКу» для світу.

 

Оргдіяльнісна гра була дуже складною, що зрозуміло через ситуацію в країні. Здавалося, все, надії ні на що вже нема, злодії й інфантилізм знову ведуть до раніше апробованого українцями сценарію отаманщини та розколу.

 

В самому кінці «Зимової Студреспубліки», коли повинен був бути представлений план реалізації стратегії розвитку структури майбутнього для України та світу по різних напрямках, раптом відбувся дефолт. На руках у республіканців не залишилося «Сил влади» (одиниця оцінювання у ЗиСР), їхній баланс став негативним. Учасники розпочали переговори з кредиторами, щоб їм повірили і дали кредит, однак, цього не відбулося. Гру треба було закривати й фіксувати поразку проекту держави у нинішньому вигляді…

 

Але раптом до гравців прийшла ідея про те, що єдиним, хто може допомогти в такому випадку – це не американці, ЄС, Путін або якісь політики – це лише вони самі, себто Народ. Громадяни запропонували пожертвувати свої власні накопичення, щоб врятувати катастрофічну ситуацію у грі, а в реалії і цілу Україну. Цей план спрацював: учасники зробили пожертви грошима, ґаджетами, ювелірними виробами – борги було погашено. Гарантами зобов’язань перед Народом стали люди честі – силовики за підтримки людей мудрості – інтелектуалів.

 

Більше того – Народ прийняв рішення інвестувати частину свого багатства у розробку та втілення прогресивного порядку денного для країни.

Далі успішно презентовано підсумкову схему, яка є синергією 4 прогресивних кроків для України та світу.

По завершенню гри відбулася церемонія нагородження учасників і переможців ЗиСР-VI. Третє та друге місця завоювали полтавчани: Олег Слизько та Юлія Бобир, відповідно. Переможцем «VI Зимової Студреспубліки» став Олег Деренюга, м. Миколаїв. Окрім дипломів, нагородами стали планшети від партнера – компанії Impression і корисні книги всесвітньовідомого економіста, учасника Партнерської ради Студреспубліки Богдана Гаврилишина.

Оскільки ігри Студреспубліки мають прогнозну функцію того, що відбуватиметься в Україні, за результатами ОДГ ЗиСР-VI можна зробити висновок, що нас чекають дуже непрості часи: ескалація конфлікту буде продовжуватися, вихід на шлях розвитку можливий лише тоді, коли ми досягнемо «дна», а громадяни проявлять солідарну відповідальність. Тоді країна буде готова на корисні й сміливі експерименти, які допоможуть їй не лише вийти з кризи, але й стати експортером цих ідей у світ.

Організатором заходу є ВМГО «Студентська республіка» за підтримки Благодійного фонду «Богдана Гаврилишина», компанії Impression.

«Хроніки» I дня

«Хроніки» II дня

«Хроніки» III дня

Фотогалерея




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки