fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
04-03-2020 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

«Студреспубліка — це дуже класний майданчик для об’єднання»

На Буковині, у Карпатах, нещодавно пройшла буремна «XII Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». «Точка зборки» України майбутнього об’єднала учасників/ць зі всієї країни, котрі разом із провідними інтелектуалами розробляли позиції розвитку та стратегували ситуацію прогресивних змін. А ще… багато хто вперше побував у західній частині України.

В останній день проєкту, який проходив 21–24 лютого 2020р., із його учасниками/цями, а також лідером республіканців України Павлом Вікнянським про ЗиСР і враження від Буковини поспілкувалася журналістка видання «Молодий буковинець» Ліліана Іонашку. Просимо читати статтю!

Одним із призерів цьогорічної «Зимової Студреспубліки» став Дмитро Рогозний із Харкова. Хлопець вперше взяв участь у такій події у Карпатах.

— Я представляв ідеї і шлях еволюції на цьогорічній «Зимовій Студреспубліці». Ми розробили шляхи відновлення, процесу еволюції в нашій країні: по-перше — це повернення у моду моральних цінностей. А по-друге — ми висунули ідею піднесення ролі робітничих професій. Бо ми вважаємо, що молодь виїжджає із країни через те, що робітничі професії знецінилися і не мають перспектив, — розповідає Дмитро.

Враження від Буковини у хлопця дуже класні, хоча він зауважив декілька моментів, на які варто звернути увагу.

Враження у мене неймовірні, оскільки це був перший раз, коли я побував на Західній Україні. Тут зовсім інша архітектура, інша культура, які зацікавлюють. У вас дуже гарний центр міста, хоча… є такі гарні архітектурні будівлі, за якими немає належного догляду, — каже Дмитро.

Житомирянка Катерина Гончарова також вперше побувала на Буковині.

Студреспубліка — це дуже класний майданчик для об’єднання небайдужої прогресивної молоді. [«Зимова] Студреспубліка» — це не лише гра, а й туризм [усміхається, — авт.], адже я раніше ніколи не бувала на Буковині. Перше враження було не про Студреспубліку, а про місто, адже з ним ми спочатку познайомилися. Мене вразило те, що культурно-історичний вигляд міста зберігся. Адже в Києві (живу там уже 4 роки) такого немає. Тут занурюєшся в культуру, це дуже круто. І тут інший темп життя — помірний, розважливий. Люди дуже спокійні, ввічливі і добродушні. От такі от враження у мене від Чернівців, — наголошує Катерина.

Лідер республіканців України Павло Вікнянський підсумував: «Цьогорічну «Зимову Студреспубліку» провели на Буковині, нас гостинно прийняв ваш край. Цей проєкт присвячений інноваційним розробкам майбутнього, розвиткові. Цікавим, зокрема, було те, що на ЗиСР-XII було запропоновано альтернативний шлях розвитку зовнішньої політики країни – вибудовувати взаємодію з державами, подібними до України, які також перебувають на етапі «країн, що розвиваються». І разом відстоювати свої інтереси перед сильними світу цього».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами «Молодого буковинця»