fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
15-03-2017 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Нова індустріалізація повинна стартувати з освіти

The New Industrialization Should Start with Education (еn)

zysr-ix-avkaЯк нарешті в Україні перестати пробивати чергове соціально-економічне дно? Відповідь шукали прогресисти — учасники «IX Зимової Студреспубліки» в Карпатах. Отже, необхідна нова індустріалізація, яка розпочнеться з освітньої сфери, що створить умови для виробництва аеромобілів і космічних ракет, розвитку інноваційного АПК, створення платформи надінновацій у різних галузях [+ відео] (далі — укр, en).

ЗиСР-IX за участі небайдужих громадян із різних куточків України проходила 10–13 березня 2017р. на Буковині і була дуже складною, але враховуючи проблематику, ніхто й не розраховував на легкі відповіді. Як же йшов інтелектуальний батл і чи вдасться в Україні все-таки здійснити нову індустріалізацію — читайте далі.

DSC_4826DSC_4993DSC_5244

 

 

 

 

 

ЗиСР, як і щороку, проходила в надзвичайному напруженні, і не лише через високу інтелектуальність ОДГ, але й тому, що учасники й експерти розуміли, що ця гра — шанс для країни змоделювати та здійснити прогресивні зміни, реально підняти й оновити старі заводи, запустити нові виробництва, відродити індустрію країни, домогтися модернізації всього життя.

  

DSC_4818Лідер республіканців Павло Вікнянський під час відкриття події розповів, що її тема є логічним продовженням попередніх ігор республіканців, але означає більшу конкретизацію при пошуку альтернативного курсу модернізації України. Також Вікнянський озвучив невеселу, але об’єктивну статистику: «Сумне лідерство по темпах депопуляції, еміграції, ВІЛ-СНІДу, туберкульозу, дитячому алкоголізму, дитячий і материнській смертності, бідності населення. Поліомієліт і дифтерія знову повернулися в Україну. За індексом щастя Україна на 123 місці в світі. Порівняно з 1991р. виробництво тканин скоротилося майже на 92%, а випуск автівок знизився на 96%». І в підсумку підкреслив: «Отже, маємо розвилку: модернізація, індустрія/постіндустрія, інноватика — або вічна пропаща сила, жевріння та Україна як велике селище, де постійно всі чубляться».

DSC_5245DSC_5246DSC_5252

 

 

 

 

 

Від початку гри утворилися позиції «Аграрно-промисловий комплекс», «Освіта та наука — понад усе», «Платформа надінновацій», які долаючи критику, «дожили» до самого фінішу. Потім до цих позицій приєдналися ще «Студаерокосмос». Переламним моментом «інтелектуального кібуцу» стала ситуація, коли країна втратила весь золотий запас, безнадійно зависла в кредитах і їй потрібно було якось виходити з цієї критичної ситуації, гравці таки змогли справитися, зібратися і в останній момент врятувати країну.  

IMG_2795DSC_5228

 

 

 

 

 

 

 

Учасникам допомагали, читали факультативи експерти «Зимки» — провідні інтелектуали, спеціалісти різних сфер: економіст, підприємець Володимир Власюк (факультатив «Чому Україні потрібна нова індустріалізація»); філософ Сергій Дацюк (факультатив «Індустріалізація та гуманітаризація»); психолог Денис Жарких (факультатив «Україна: індустріальна психологія проти хуторянської»); журналіст, в’язень сумління Руслан Коцаба (факультатив «Індустріалізація та свобода слова як взаємно залежні чинники»); політичний філософ Андрій Окара (факультатив «Україна і Смерть: як останнім стати першими, або стратегія ефективного розвитку та модернізації в умовах занепаду та системної кризи»); економіст, історик Володимир Панченко (факультатив «Інвестиційний порядок денний майбутнього України: де взяти 300 млрд. інвестицій для зростання ВВП до 1 000 000 000 000 у.о.?»); психолог, священик о. Антоній Рудий (факультатив «Вибирати країну, чи вибирати, яким буде майбутнє? Визначись чимшвидше!»). Також під час ЗиСР відбувся скайп-факультатив із професором історії Монреальського університету д-ром Яковом Рабкіним (тема: «Нова індустріалізація як альтернатива неоліберальному порядку, котрий відбирає свободу та добробут у громадян»). У гості до «Зимової Студреспубліки», аби презентувати власний концепт перезапуску економіки, заїхав і екс-народний депутат, доктор економічних наук Валерій Коновалюк.    

DSC_5003DSC_4850DSC_4871

 

 

 

 

 

DSC_4898DSC_4889DSC_5256

 

 

 

 

 

DSC_4915DSC_5369

 

 

 

 

 

 

По завершенню гри всі учасники були нагороджені дипломами, а найбільш активних відзначено подарунками — корисними та цікавими книгами. «Червоні» дипломи з відзнакою, сертифікат на участь у фіналі Літньої Студреспубліки-2017, подарунки від партнерів ЗиСР отримали Олександр Єжов (Полтавська обл.) і Сергій Яровий (Донецька обл.).

IMG_2872-1IMG_2873-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Наступного дня, вже у Чернівцях учасники побачили нову індустріалізацію в дії, відвідавши надсучасне виробництво на базі заводу «Гравітон», який виробляє проводку для моторів Volkswagen. Далі відбулася оглядова екскурсія по Чернівцям.

_DSC0703_DSC0758

*  *  *

Організатори: ВМГО «Студентська республіка».
Партнери: ПАТ «Гравітон», БІОКОН, видавництво «Саміт-книга», SendPulse, ресурсний центр «ГУРТ».

«Хроніки». День 1–2
«Хроніки». День 3–4 

Фотогалерея
Нова індустріалізація як шанс збереження України
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки