fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
05-08-2019 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Курс полтавських республіканців — стати суб’єктом модернізації!

Холодне літо 2019-го: громада повинна не тільки контролювати, але й створювати й захищати суб’єкт модернізації на Полтавщині. 1–4 серпня 2019р. на БВ «Буланово» (с. Буланове, Полтавський р-н) проходив XXI Полтавський обласний етап Міжнародної програми «Студентська республіка». Тема: «Суб’єкт модернізації Полтавщини відповідальність Покоління».

Про те, як проходила найочікуваніша молодіжна подія року Полтавщини, якою була ОДГ-подібна й політична гра, які суб-фестивалі доповнювали життя в Студреспубліці, а також що ще цікавого відбувалося і хто вони, які творитимуть суб’єкт модернізації Полтавщини, а також представлятимуть регіон на фіналі XXI Студреспубліки — далі.

Перший день

Уперше Полтавська регіональна Студреспубліка проходила в серпні й уперше на Базі відпочинку «Буланово». Головними партнерами виступили управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міськради та Полтавської облдержадміністрації, а також Асоціація фермерів та приватних землевласників Полтавщини. Хоч і літо, однак було дуже холодно, але роботу Студреспубліки такі погодні катаклізми ніколи не виводили з себе.

Довго запрягали, але стрімко поїхали! Відкрив дійство лідер республіканців Полтавщини Олег Слизько. У боротьбу за модернізацію вступили учасники/ці й пішли на першу роботу в групах на тему: «Україна – найбідніша країна Європи. Хто за це відповідає? Чи відповідальний я особисто – політична відповідальність». І пішло… Одні люди чітко розуміли відповідальність, інші всіляко перекидали її на кого завгодно. Після пленуму групи отримали завдання й пішли працювати над новою темою.

У перший вечір до Студреспубліки долучилася заступниця начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, учасниця проектів Студреспубліки багатьох років Ірина Колечкіна, яка виступила під час факультативу Олега Слизька «Молодь на Полтавщині-2019» і розповіла про зміну принципових підходів до розвитку молоді в управлінні, про спільні проекти зі Студреспублікою і майбутні плани.

Другий день

Ранком другого дня на другому пленумі визначалися «Чому у жодної з політичних груп не вийшло системно змінити ситуацію на краще і зробити прогрес невпинним?» У позицій чітко проявилася лінія про негативну роль олігархату на різних рівнях, які «приватизовують» політичні групи й «прикарманюють» окремих політиків/ес, заговорюють теми й формують медійну повістку дня. Інші вважали, що нестача громадянського просвітництва дається взнаки і намагалися розробити цілу програму його розвитку.

Далі до роботи ОДГ-подібної гри долучилася Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України. Не лише змістовно критикувала позиції, але й провела факультатив «Демократичне суспільство: відповідальність громадян та політиків». Таким чином здійснила просвітницьку роботу й своїм наративом прямо надихала учасників/ць на створення суб’єкту модернізації.

Пізніше в рамках гри зайнялися темою «Яким чином запобігти тому, що перспективні та «чисті» люди, потрапляючи в політику скурвлюються та лише посилюють систему в Полтавському регіоні? Якою має бути альтернатива?» «І тут фактично зафіксувалася ідея, а можливо й навіть рамка, що громада повинна не тільки постійно контролювати депутата/ку, але й допомагати йому/їй і захищати», – зазначили заступник керівника гри Роман Широких й ігротехнік Ігор Журбенко. Модернізаційні суб’єкти повинні мати народне фінансування й державне. За відсутності олігархів у цій системі питання особистої вигоди політиків/ес і моральної етики має зовсім інше значення.

На величезну «уловку» попалися учасники ОДГ-подібної гри, які побігли брати участь у «Квест-фестивалі». А перед цим тільки доводили всім, що їх морально-етичні норми не зміняться після приходу до влади, а тут тобі побігли грати й не встигли підготувати завдання на наступний пленум. Перемогу ж у «Квесті» здобула команда «Тіма Полтавських».

На пленум, де головним питанням було «Яким чином об’єднати людей для розбудови якісної сили, здатної до сміливої прогресивної політики? Які суб’єкти модернізації? Характеристики і якості?», після «уловки» з «Квестом» зібралося мало людей. Відчайдушний виступ Олексія Василюка майже нікого не зацікавив і виникла перша криза в грі. Основною з відповідей стало, що об’єднання людей можливе при об’єднанні зусиль різних політичних партій і громадських ініціатив за рахунок безперервної діяльності. Вкінці пленуму групам надали право оцінювати виступи одне одного і співвідноситися з їх позиціями: «Громадянське просвітництво», «Баланс системи» та «Проти олігархів». Фіксатор Денис Губський підвів суму «соціальних капіталів» – ігрових мотивацій, переданих одне одному в рівній кількості.

Позиція «Баланс системи» постійно не могла визначитись, чи вона робить ставку на більш професійних кадрів і грошові відносини, чи все ж таки апелює до низів і не ділить людей на сорти. І тільки після створення професійної спілки, куди увійшли кола широкого представництва працюючих у різних галузях, підтримка виросла й команда закріпилася стійкою позицією.

«Дебати» проводив куратор цього ж суб-фестивалю Міжнародної програми «Студентська республіка», депутат Студентського парламенту України-2018/2019 Дмитро Томенко. У запеклій боротьбі Романа Коломійця й Андрія Пінчука — переможця так і не змогли визначити.

Наприкінці другого дня проходив Music Live Awards, куратором якого був Дмитро Лузановський. По черзі виступали три гурти: «Онейроїд», Band’A та нова група «Арізона». Саме остання й перемогла у конкурсі.

«У «Студентській Мафії» взяли участь понад 30 учасників/ць. За результатами 3-х турів на позиціях «мирного мешканця» перемогу отримав Ігор Журбенко, кращим «чорним гравцем» став Євген Моісеєв», – говорить куратор суб-фесту Владислав Симоненко.

Також Влад організовував спортивну частину спортивно-журналістського проекту «Республікада». Команди змагалися вперто. У футболі перемогла команда «Єдинороги», а у волейболі – «Солянка». Приємно, що кураторкою журналістської частини «Республікади» була минулорічна учасниця проекту Тетяна Перепадченко. Розпочали зі вступної частини Олег Слизько та журналістка, кураторка «Республікади-2018/2019» Людмила Волошина. Протягом цих днів учасники/ці спілкувалися із знімальною групою телеканалу «UA: Полтава», писали статті, готували медійні матеріали. Результати: І місце – Ірина Домішкевич, ІІ місце – Єлизавета Сенченко, а ІІІ – Вікторія Примасюк.

Третій день

 

 

 

 

 

 

Третій день розпочався загальними зборами, після яких прозвучало надскладне завдання працювати над темою «Як зробити суб’єкт модернізації задачею і відповідальністю Покоління?» Здавалося б, рівна кількість «соціальних капіталів», розданих іншим позиціям повинна була тільки згуртувати їх представництва, але недовго тривало об’єднання позицій – до моменту політичного проявлення, коли всі стали конкурент(к)ами всім. 

Після презентацій позицій факультатив на тему «Збирання «суб’єкту модернізації» України як філософська, політична та управлінська проблема», провів політолог, політичний філософ Андрій Окара. Історія суб’єктів модернізації глибока і різні представники/ці цієї великої процесії постали через біографічні дані в очах слухачів/ок про недопрацювання й можливості республіканців. І те, як потрібно бути Україні й Полтавщині в нинішніх поствиборних умовах і на майбутнє безпосередньо – йшла мова на факультативі.  

 

 

 

 

 

 

Велику увагу привернула «Сесія рівності», яка відбулася у вигляді панельної дискусії. Відкрив її лідер республіканців Полтавщини Олег Слизько, розкривши суть роботи Студреспубліки навколо максимізації свобод і досягнення рівності в суспільстві як складових частин модернізації та представив спікерок – Яніну Стемковську з Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНа» та Марину Погорілу, представницю організації «Легалайф-Україна». Говорили про декриміналізацію, верховенство права й дотримання прав людини, незалежно від приналежності людини до тієї чи іншої спільноти. «Неможливо збудувати нову державу, не будучи толерантним. Кожна людина повинна мати рівні права», – поділилася Яніна Стемковська.

По обіді проходили Інтелектуальні ігри. На терасі понад річкою зібралися 4 команди: «Святий Максиміліан Kind size», «Спільна справа», Humsters і «Генератор случайных слов», який, взявши 27 ігрових очок, став володарем Кубка «Що? Де? Коли? по-республіканськи»-2019. Кошти, зібрані від участі в суб-фестивалі, підуть на лікування учасниці Клубу інтелектуальних ігор Студреспубліки Олени Кузіної.

 

 

 

 

 

 

Найяскравіше пройшла, звичайно, «Денна туса» під керівництвом Антона Назаренка. Тут без коментарів, краще просто побачити – дивіться фото.

Республіканці вже системно займаються розвитком полтавської літератури, особливо підтримкою поетів/ок. Уже вдруге на Студреспубліці проходив літературний суб-фест «Леся-фест». Відкрив його поет і художник, мистець-авангардист Олег Мінгальов, який розповів про просування концепції Полтави як літературної столиці, а також прочитав кілька своїх віршів із глибоким філософським змістом і передав слово молодим полтавським поет(к)ам. Свої вірші читали кураторка «Леся-фесту», співавторка збірки віршів «Корабель» Анастасія Бридихіна, Ася Пономар, Євген Моісєєв, Людмила Волошина, Руслана Дзюба, а також вірш про людяність, написаний під час ЗиСР-X у Карпатах, прочитав Олег Слизько.

З програми другого – у план третього дня загальним рішенням «перекочував» «Містер Студреспубліки». Змагання проходило в конкурсах: дефіле, таланти й відповіді на запитання журі. Бонусів також додавала загальна активність учасників/ць у Студреспубліці. Містером Полтавської Студреспубліки став Богдан Бондаренко, який виборов право представляти Полтавщину на фіналі конкурсу на морі. Друге місце у Валерія Приходька, третє – у Віталія Глазебника.

Після «Містера Студреспубліки» проходив Хіп-Хоп-батл, який придумав і провів учасник групи «Сен-Тропе», 3-разовий переможець Music LIVE Awards Євген Кулик. Було багато учасників/ць: Семен Кропмаєр, Антон Гаркуша, Олександр Лопаєнко, Юлія Гусар, Антон Жук і Євген Моісеєв. Перемогла в батлі Юлія Гусар.

 

 

 

 

Перед самим закриттям проходив Кубок КВН, куратором якого був Олександр Шиков. Стільки жартів про модернізацію ще не було! Учасники/ці за 1,5 години через жарти провернули у свідомості усі 3 доби на Студреспубліці. Серед команд «Черепах з каналиги», «Восьмая Нота» й «LOL.КЕК.Чебурек. и специально обученный человек» перемогу віддали двом останнім.

На закритті кураторка Фестивалю аматорського відео та фото-конкурсу «Спалах емоцій» Руслана Дзюба нагородила кращих: Софію Коробку і Андрія Микитенка відповідно. 

Протягом усієї програми Полтавської Студреспубліки проходив суб-фестиваль «Добрі люде», натхненницею якого не тільки на Полтавщині, а й на фіналі Студреспубліки, є Олена Ольховик. Спочатку несподівано для всіх Олену представили в.о. Студентського мера, яка надихала учасників/ць робити добрі справи і бути всім безпосередньо у процесі співуправління громадою. Перемогу в суб-фесті здобула команда «Добрі справи робити легко» (Ірина Жемела, Ірина Домішкевич, Роман Коломієць, Анна Жигілій), а в окремій номінації «Добре серце» – Ірина Домішкевич.

Підсумки Полтавської Студреспубліки-2019/2020

Під час офіційного закриття Студреспубліки проходив регіональний етап загальнонаціонального конкурсу краси особистості «Перша Леді». Кординаторкою була учасниця регіональної «Першої Леді-2018» – Перша Леді глядацьких симпатій, депутатка Студентського парламенту України-2018/2019 Руслана Писаренко. «У  цьому році було 6 учасниць. Обов’язковою умовою для участі в конкурсі, окрім зовнішніх даних і рівня навчання, була наявність соціальної діяльності у дівчат. 4 конкурсних епізоди: дефіле «візитка», талант, дефіле в купальниках і, звичайно, дефіле у вечірніх сукнях. Нашим суддям було дуже складно визначатися, адже дівчата всі були гарні. Першою Леді Полтавської Студреспубліки-2019 стала студентка ПДАА Анна Афанасьєва», – говорить Руслана.

Голова виборчої комісії Юлія Щербакова виходить на сцену й оголошує протокол виборів. Партія «Грецький горіх» – 11%, партія «Земля» – 7%, «Профіт» – 37%, FOX – 46%.

Депутат(к)ами Студентського магістрату стали:

  • Анастасія Безкоровайна (Полтавська державна аграрна академія),
  • Олексій Василюк (Полтавський політехнічний коледж),
  • Людмила Волошина (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка),
  • Ірина Домішкевич (Полтавська державна аграрна академія),
  • Олена Жага (Українська медична стоматологічна академія),
  • Олексій Журбенко (Полтавська державна аграрна академія),
  • Надія Загорянська (Українська медична стоматологічна академія),
  • Ярослав Земляной (Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка),
  • Владислав Призов (Полтавська державна аграрна академія),
  • Юлія Товстенко (Українська медична стоматологічна академія).

Далі Юлія оголосила, що Надія Загорянська й Аліна Ярош мають однакову кількість голосів – оголошується 2-й тур. Під час «Нічної туси» проходили вибори по системі електронного голосування. Спостерігачка від партії «Профіт» Людмила Волошина зафіксувала масові фальсифікації й звернулася до виборчої комісії із скаргою. На розгляд скарги запросили обох кандидаток і після консультацій прийняли рішення провести переголосування 2-го туру, т.зв. 3-й тур, за результатами якого всього в 3 голоси Студентською меркою Полтавщини стала Аліна Ярош, студентка Полтавської державної аграрної академії. Кращою гравчинею ОДГ-подібної гри визначили Надію Загорянську.

 

 

 

 

 

 

За цей 21 рік Студреспубліка з 3-денного студентського демократичного навчального табору, який проходив раз на рік, виросла до потужного громадського руху, який об’єднує молодь, більш досвідчених учасників/ць активу, інтелектуалів/ок, експертів/ок та має на меті виховувати цілі покоління свідомих лідерів/ок для України як повністю незалежної держави, здатних вільно мислити й вести Україну до топ-20 найрозвинутіших країн світу.

До зустрічі на фіналі XXI Міжнародної програми «Студентська республіка-2019» на березі Чорного моря, й уперед, на боротьбу за модернізацію!

Дякуємо щиро партнерам і спонсорам за допомогу: управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Виконавчого комітету Полтавської міськради, Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, Асоціації фермерів та приватних землевласників Полтавщини, депутату Полтавської міської ради Олександру Глазову, ТМ «Козуб», Опен спейс, ФК «Ворскла», Рестоклаб Open Kitchen, Valber, Human, ТМ «Полтавпиво», PR Music, «Авант-Пром», Квест-кімнаті «Запретная локация», «Екосувки від Анастасії Хандій», Квест-кімнаті «Лабиринт», групі «Онейроїд», групі «Сен-Тропе», Студії СМТ, Полтавському РВ НП у Полтавській області, адміністрації БВ «Буланово» і, звичайно, хед-офісу Студреспубліки!

Інформаційні партнери: телеканал «Центральний», телеканал ІРТ, «ЮА Полтава — телеканал UA: Полтава», ресурс «ЗМІСТ», газета «Полтавський вісник», Полтава 365, 0532.ua, «Новини Полтавщини».




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Полтавської Студреспубліки, Ірина Домішкевич, Вікторія Примасюк