fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
27-07-2018 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Харків

Харківщина буде мирною та прогресивною

Наймолодше покоління готове брати на себе відповідальність змінювати Харківщину — шляхом нового просвітництва та розумної солідарності навколо спільної мети. Саме це було підтверджено 21-22 липня 2018р. на Харківській обласній Студреспубліці-2018, яка пройшла в рамках ХХ ювілейної Міжнародної програми «Студентська республіка» на тему: «Як досягти прогресу та миру на Харківщині».

З самого ранку на чарівний базі «Колесо» зібралося більше ста молодих хлопців і дівчат, готових прийти на зміну колумбам і магеланам і сміливо мріяти про іншу, вільну та квітучу Харківщину в родині всіх 27 регіонів України. Чого ж вони досягнули – детально далі.

Центральною подією програми стала оргдіяльнісна гра, на старті якої всі громадяни Студреспубліки долучилися до роботи. Проте, як і в реальному світі, коли починаються дрібні складнощі, люди «виринають» із процесу, а коли починаються надскладні випробування, молодь масово «валить» за кордон. Але Харківська Студреспубліка чітко показала, що надія є і вона – на наймолодше покоління. Це школярі/ки та студент(к)и коледжів, які зуміли переламати всі сумніви і вистояти до кінця. Їм не буде легко, перед цими дівчатами та хлопцями постануть серйозні виклики, але вони готові до них. Це якраз і є люди майбутнього, які через постійну рефлексію, шляхом жорстокого спротиву банальщині — творитимуть.

 

 

 

 

 

 

На початку ОДГ було сформовано 6 позицій, і першим питанням для роботи в групах було таким: «Чи пов’язую я своє майбутнє з Харківщиною і чому?», а завданням учасників/ць — дати чесну відповідь, в першу чергу для себе, та проаналізувати її. Презентації позицій були досить різними, проте, як не дивно, наріжним каменем у прийнятті рішення для молоді є не матеріальне становище, а обмеження свобод, пропаганда, замовчування.

З 6 позицій протягом гри до кінця дійшло 2: «Щаслива свобода» та «Неолевые», які у підсумку також об’єдналися в єдину позицію. Їхні учасники/ці вбачають досягнення прогресу та миру на Харківщині у розширенні свобод, у новому підході до підготовки кадрів, у новому просвітництві.

Протягом гри у пошуку відповідей на запитання допомагали експерт(к)и. Серед них: практикуючий політтехнолог, «ветеран» Студреспубліки Лев Пастер; підприємець, Студентський мер Харківщини-2005/2006 Андрій Ушаков; один із засновників Харківської Студреспубліки, кандидат наук з державного управління Олександр Безуглий і лідер полтавських республіканців, учасник Міжнародного оргкомітету Студреспубліки Олег Слизько.

 

 

 

 

 

Яскравим і показовим моментом стали дебати кандидатів/ок, які стали пропагандою «олігархату», котрий намагався диктувати свої правила. Проте, як лакмусова стрічка, пропаганда проявлялася на всіх етапах Харківської Студреспубліки, починаючи від підготовчого, де сторони, які мають виступати в інтересах молоді, докладати зусиль у досягненні прогресу та миру, виявились неготовими до прямого, чесного діалогу про майбутнє нашого регіону й огорнули все «прапором» пропаганди і фальші.

 

 

 

 

 

 

Такий же виклик постав перед учасниками/цями і в грі, коли з’явився «олігарх», «викупив» ЗМІ і конкретно диктував свій порядок денний. Це говорить про те, що, на жаль, назвати Харківщину областю, де панує свобода, можна з дуже великою натяжкою, тут є проблеми у свободі слова, у критичному мисленні в суспільстві. Але тут є й ті, хто готові увірватися в боротьбу за мирне та прекрасне майбутнє. Треба, звісно, відстоювати і працювати, але хтось ще може бути у пошуку, а хтось – мріяти чи співати та малювати, на Харківщині знайдеться місце кожному!

Протягом 2-х діб учасники/ці мали змогу долучитися до яскравої мульти-фестивальної частини й узяти участь у найкрутіших суб-фестивалях, таких як: уже другий за цей рік Харківський етап конкурсу краси особистості «Перша Леді» (перемогу здобула Ірина Черниш, студентка Полтавскої державної аграрної академії), «Інтелектуальні ігри» («Що?Де?Коли? по-республіканськи»), «Денна туса», «Нічна туса», «Студентська Мафія», Music Live Awards, Кубок КВН, а також настільні ігри, весілля тощо.

 

 

 

 

 

 

У підсумку Студентської меркою Харківщини-2018/2019 стала Марія Микільченко, студентка Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Разом із мрією в боротьбу за мир і прогрес увірвалися 10 депутатів/ок Студентського магістрату Харківщини:

  • Катерина Асеєва, студентка Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого;
  • Ілона Голікова, студентка Університету банківської справи;
  • Богдан Зінов’єв, студент Харківського коледжу Державного університету телекомунікацій;
  • Максим Караулов, студент Чорноморського національного університету ім. Петра Могили;
  • Владислав Козак, студент Полтавської державної аграрної академії;
  • Христина Лобас, студентка Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • Антон Назаренко, студент Полтавської державної аграрної академії;
  • Поліна Пелюхня, студентка Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • Дарія Тимошенко, абітурієнтка;
  • Наталія Тята, студентка Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Привітальним символом нового, яскравого майбутнього для Харківщини став неймовірний фейєрверк, який є стартом блискучої історії.

Вже зовсім скоро, 24-27 серпня, до Дня Незалежності України під час фіналу ХХ ювілейної Студреспубліки-2018 студентська влада регіону спільно з перемож(ни)цями суб-фестивалів боротимуться за прогрес і мир не лише на Харківщині, але і в цілій Україні та світі.

Від імені оргкомітету Харківської Студреспубліки-2018 найтепліші слова вдячності, величезний респект і найміцніші обійми присвячуються: Павлу Вікнянському, Олегу Бідуліну, Олександру ЩербіВірі Андріюк, Олегу Слизьку, Льву Пастеру, Андрію Ушакову, Олександру Уриваєву, Олександру Безуглому, Ірині Євтушенко, Анні Соколець, Вікторії Бабаскіній, Віталію Орлову, Марії Микільченко, Ілоні Голіковій, Антону Доценку, Дарії Тимошенко, Ірині Філенко, Олександру Могилку, Джамалу Корбану, Наталії Тятій, Христині Лобас, Вадиму Фоменко, Антону Лозовському, Єгору Курочкіну, Миколі Троценку, Олександру Орлову, Богдану Зінов’єву, Роману Широких, Анатолію Мишелову, Катерині Асеєвій, Наталії Краснокутській, Наталії Ширяєвій, Данилу Шаматову, Сергію Ряполову і всім, хто допомагав у організації та проведенні Студреспубліки на Харківщині.

Партнери: КУ «Спорт для всіх», Fabrika.space, антикафе «Место», благодійний фонд «Фенікс», компанія JYSK, Головне територіальне управління юстиції у Харківській області.  
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Харківської Студреспубліки