«Ми всі разом уже напрацювали драфт Стратегії-2050 для України, зрушимося далі — наповнимо її реальним змістом, підготуємо реальне бачення перетворень в Україні по окремих важливих напрямках. Це треба не лише нам — це треба вже країні», — саме з такими словами звернувся Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський у газеті «ЗаДіло!» до всіх республіканців на початку фіналу Студреспубліки-2013 на Донузлаві. Про хід усієї події — читайте далі [+ відео].
Цього року Студреспубліка святкувала свій 15-літній ювілей, тому в Криму, на Донузлаві, учасників мульти-фестивалю очікувало багато новинок: внутрішнє радіо, можливість на 100% використовувати лише внутрішню валюту НДЛМчики, велика кількість експертів, понад 15, новий проект, який проводився вперше — «Республікада» та багато інших цікавинок.
І ось, 24 серпня 2013р. — День незалежності та відкриття фіналу XVювілейної Студреспубліки-2013. Все розпочалося з реєстрації, далі був приїзд головного партнера Олексія Азарова з його колегою нардепом Євгеном Мураєвим і керівницею фонду SustainableUkraineНаталією Шейко. Олексій Миколайович провів зустріч із найактивнішими учасниками Студреспубліки, під час якої детально відповів на всі питання молодих людей і пообіцяв надалі підтримувати студреспубліканський рух.
Далі Олексій Азаров і Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський пройшли до головної сцени, де їх зустрічали наші ведучі: легендарний Алік Вєтров і талановита Юлія Леонтьєва, а також всі учасники Студреспубліки, щоб почути слова, на які чекали весь рік: «Оголошуємо фінал Студреспубліки-2013 — відкритим!». Під час цих слів в небо було запущено понад тисячу повітряних кульок синьо-жовтого державницького кольору та пролунав гімн Студреспубліки. Також під час відкриття було зачитано Вітання Президента України Віктора Януковича. Зі сцени теплими словами радості з республіканцями також поділилася представниця кримської влади — Міністр освіти і науки, молоді та спорту АР Крим Наталя Гончарова.
І тут все почалося… Передусім — стратегічна (ОДГ-подібна) гра на тему «Майбутнє: від мрії до реального плану дій», що мала стати продовженням роботи над Стратегією-2050 для України. Першого дня проходив факультатив «Наступний крок людства» від Сергія Дацюка, філософа, експерта зі стратегування. Наступним провів актуальний факультатив філософ, президент Фонду якісної політикиМихайло Мінаков, він спілкувся з республіканцями про «Ротацію еліт і можливе політичне майбутнє: Україна 2013–2023». Заключним факультативом першого дня була розповідь політтехнологаМихайла Грищенка на тему «Імітація політичної діяльності: причини та наслідки», яка перетворилася в справжню рефлексію. Щодо роботи в групах, то перший день був дуже слабким: учасники лише встигли ознайомитися з правилами гри, а от пограти в них уже не вистачило терпіння та, мабуть, досвіду. Однак, саме його вони приїхали здобувати на Студреспубліці.
А в мульти-фестивальній частині фіналу Студреспубліки вже розпочався движ… Турнір із «Дебатів», «Мафія», Фото-конкурс «Спалах емоцій», «Квест-фест», ‘MusicLIVEAwards‘ — це лише початок того, що «стартануло» першого дня з неймовірним драйвом і мегаактивністю. Свою роботу розпочала «Республікада» — спортивно-журналістський проект, змістом якого є паралельне проведення спортивних змагань і тренінгів для молодих журналістів, розвиток журналістської культури в умовах тотального засилля «замовної», беззмістовної та скандальної журналістики. А MusicLIVEAwardsпривніс у Студреспубліку шалений нічний ритм. TheSoundAge, SOKOLOVSKY та DK.DANCE запалювали мульти-фестиваль практично до ранку наступного дня, а молодь невтомно танцювала та співала.
Другий день розпочався з зарядки з КВНщиками, що не могло не підняти на ноги та активізувати на цікавий день усіх жителів Студреспубліки. Крім того, день обіцяв бути дуже насиченим. Вже о 8-й ранку перший факультатив читав Андрій Мішин, директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, тема: «Демоноборець заради майбутнього України: до питання про екзорцизм у молодіжній політиці та культурі». Факультативи продовжив експерт із Німеччини, політолог, ювенолог, доцент Гейдельберзького університетуРаду Карчумару, він дискутував із республіканцями на тему: «Сталий розвиток» у контексті глобального консюмерізму. Утопія чи реальність?». Практичний факультатив: «Як показати себе кращим кандидатом й отримати роботу своєї мрії!» прочитав фахівець відділу підбору персоналу SUN InBev Україна Тарас Гуленко. Паралельно студреспубліканці постійно брали участь у змаганнях зі волейболу, міні-футболу та воркауту в рамках «Республікади» та «Денної туси», яка буквально перевернула всіх учасників із «ніг на голову».
По обіді до Студреспубліки завітав топ-політик, громадський діяч Юрій Луценко, який узяв участь у панельній дискусії на тему «Необхідність перезавантаження України», де виклав своє бачення необхідних перетворень в Україні та запропонував кроки до їх здійснення, передусім реформу суддів і радикальні зміни в системі правоохоронних органів.Партнером Луценка в дискусії стала гостя з Росії, представниця Московської школи політичних досліджень Марина Скорікова, яка зупинилася на проблематиці реального впливу громадян на владу.
Цього ж дня до Студреспубліки приєднався народний депутат України Юрій Дерев’янко, який окрім того, що прочитав лекцію «Гроші 2050. Модель фінансової системи для розвитку України», з радістю залишився на Студреспубліці ще на 2 дні, зайнявши позицію експерта. Він перейнявся проблематикою майбутнього й активно намагався знайти відповідь разом із іншими гостями, учасниками й експертами на поставлені проблемні запитання.
Також варто зауважити, що вітальне слово на Студреспубліку надійшло і від Міністра молоді та спорту України Равіля Сафіулліна, яке привіз на фінал директор Департаменту молодіжної політики та комунікації Мінмолодьспорту Ігор Хохич.
Що ж до стратегічної гри, то другого дня учасники активніше включилися в роботу, з’явилися цікаві та змістовні позиції: енергоефективність, агропромисловий комплекс, дороги й інфраструктура, космічна галузь, освіта, наука та культура. У роботі та дискусії активно взяли участь і віп-гості, які щиро та предметно коментували позиції.
І, мабуть, цього ж дня найактивніше йшла мульти-фестивальна частина ювілейної Студреспубліки. Продовжували свою роботу суб-фести, зокрема «Фестиваль аматорського відео» та ін. Особливого настрою цьогорічному фіналу Студреспубліки надав Кубок КВН, у розіграші якого взяли участь аж 9 команд із різних регіонів України, а перемогу та подарунок (політ на справжній повітряній кулі) журі на чолі з Юрієм Луценком віддало представникам донеччанам – «Збірній Донбасу».
Далі була подія, на яку чекала вся жіноча половина — «Містер Студреспубліки». Звісно, все було підготовлено на висоті, 12 красенів брали участь у конкурсі краси, їх підтримували величезні групи вболівальниць від їхніх регіонів, хлопці мали по 3 виходи, у фіналі перемогу здобув студент Чернівецького національного університету ім. Ю.ФедьковичаВіталій Яремчук. Опісля цього «Нічна туса» з DJ-парадом просто «порвала» всіх. До 4-ї ранку звучали найкращі мелодії на Студреспубліці.
Третій день мав бути багатообіцяючим, окрім того, що вся мульти-фестивальна частина підходила до кінця, так ще й на Студреспубліці мало відбутися основне заради чого приїхало близько 1000 учасників: вибори депутатів Студентського парламенту України та Студентського президента України. Ранок знову розпочався з енергійної зарядки… у морі.
Далі програму продовжив факультатив: «Майбутнє України у мріях європейської еліти» відМихайла Притули, полковника СБУ у відставці, елітолога. За ним виступав о. Антоній Рудий, друг Студреспубліки,психолог, священик, із факультативом «Твій план на вимріяне життя».Представник Американських рад з міжнародної освіти ACTR/ACCELS Олена Воробей прочитала факультатив «Освіта за кордоном: програми, стипендії, можливості». Полковник, експерт із міжнародної миротворчої діяльностіСергій Грабський,продовжив естафету факультативів: він говорив про «Український досвід миротворчості. Напрямок дій — від захисту миру до економічної співпраці (в глобальних інтересах України)». Факультатив-круглий стіл: «Спокуса геополітикою: український інтерес» провели Сергій Лисенко, філософ,президент Всеукраїнського міжконфесійного військово-християнського братства, й Олександр Лозовицький, політолог. Завершувалася факультативна частина дискусією представника Уповноваженого-начальника Управління комунікативної політики та зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайла Чаплиги на тему: «Громадянське суспільство: майбутнє України чи останнє розчарування».
Також 24–25 серпня 2013р. на фіналі Студреспубліки був проведений Конгрес молодих родин для молодих сімей і пар, що збираються одружитися (організований НДЛМ за підтримки Мінмолодьспорту).
На Студреспубліці була присутня делегація наших закордонних друзів із Аджарії (Грузія), які брали участь у різних подіях програми, але цього року вони ще й активно переймали досвід для проведення Грузинської Студреспубліки у себе в країні.
Фінальна Студреспубліка-2013 прославилася великою кількістю «фішок»: РАГС, де всі кохані могли зареєструвати свій шлюб, парад музичних інструментів, костюмований парад, метання мукою, буккросинг, Аліас, Твістер, шерм, бодіарт та ін., які не лише придали ювілейній Студреспубліці ще більшої святковості, але й змогли урізноманітнити мульти-фестивальну частину.
Третього дня не обійшлося без поважних гостей: народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерія Пацкана і народного депутата України Олександра Мочкова, які не тільки привезли подарунки Студентському президенту та «Першій Леді», але і з величезною зацікавленістю брали участь у подіях другої половини дня 26 серпня, спілкувалися з учасниками та стали членами журі під час конкурсу краси особистості «Перша Леді».
Всі студреспубліканці чекали сеансу радіозв’язку в прямому ефіріз екіпажем Міжнародної космічної станції космонавтамиОлександром Місуркіним, Павлом Виноградовим і Федором Юрчихіним, однак, на жаль, він не повністю вдався. Ми лише почули привітання космонавтів, але нас вони, через технічні проблеми — ні.
Звісно, всі були розчаровані даною новиною, однак до завершення Гри залишилося зовсім мало часу, тому її закінчення, підготовка до виборів, політичні змагання й агітація — були в центрі уваги. Оскільки, нещодавно, під час пленуму всі позиції були розгромлені експертами та Павлом Вікнянським через їх штучність і беззмістовність, то над Студреспублікою вперше нависло розуміння того, що виборів може й не бути, якщо дану ситуацію безвиході та безідейності не буде подолано, і якщо учасники не представлять дійсно ті проекти, в які можна повірити й які можна реалізувати. Бо навіщо тоді вибори?!
Під час останнього пленуму, учасники й ігротехніки разом вирішили все-таки вибори проводить, адже ситуація маргінесу інтелектуалів і прогресивних політиків і відмови від змістовної роботи — це не лише проблема Студреспубліки, це те, чим хронічно хворіє Україна. Відповідно, аргументом для рішення проводити вибори стало те, що, якщо ті сили, які мають чітку позицію щодо майбутнього — згуртуються та будуть переконливими, вони переможуть. Шанс у них був! Отже, після цього Виборчою комісією було зареєстровано три партії («Заряд», «Студентська воля», ‘Wakeup’) на вибори до Студпарламенту та троє кандидатів (Вікторія Тютєрєва, Микола Дмитрієв і Дмитро Луньов) на посаду Студпрезидента.
Що ж до виборів, то вони виявилися, мабуть, ще важчими, ніж справжні українські: провокації, намагання вкинути зайві бюлетені, затягування часу та неможливість нормально порахувати голоси затримало оголошення кінцевого результату аж до 4-ї ранку, чого також ще ніколи не було на Студреспубліці.
Та для того, щоб більшість учасників не сумували, на головній сцені під час церемонії закриття фіналу Студреспубліки відбувалося нагородження переможців суб-фестів, відзначення республіканців, які координували регіональні етапи програми та допомагали в організації фіналу, також тривав конкурс краси особистості «Перша Леді», під час якого конкурсантки показували не лише свою красу й елегантність, але й розум і витонченість. Отож, після чотирьох приголомшливих виходів було оголошено переможницю: «Першою Леді» на фіналі Студреспубліки стала одеситка Валерія Прокопенко. А святковий настрій створював харизматичний співак Дмитро Бабак, який дарував усім присутнім прекрасні пісні.
Всі депутати Студентського парламенту України отримали подарунки від Лабораторії Kaspersky, Студентський президент — планшет від компанії Impression, а переможці різних суб-фестів отримали 15 путівок на вікенд для відпочинку на двох у туристичному комплексі «Буковель», політ на повітряній кулі, екскурсію по Львову та цінні, корисні книги від Юрія Луценка, власні книги для нагородження переможців надав учасник Партнерської ради Студреспубліки Богдан Гаврилишин, подарунки учасниці конкурсу «Перша Леді» отримали від компаній «Біокон», Proсter&Gamble, а також вечірні сукні від салону весільних суконь Slanovsky, дизайнера Анастасії Іванової та магазину стильного одягу Trulala. Щиро дякуємо нашим партнерам за надані подарунки!
Ювілейна Студреспубліка-2013 завершилася. Але вона б не відбулася без тих людей, які допомагали в її організації та проведенні. Дякуємо всім, хто був причетним до створення цього грандіозного дійства!
А нашим переможцям хочеться сказати, пам’ятайте, ви непросто взяли участь у черговому зібранні та перемогли, ви стали депутатами Студентського парламенту України та Студентським президентом України і повинні зробити все для того, щоб не підвести Республіку й тих учасників, які віддали за вас свої голоси, повірили в те, що ви ще здатні представити для всієї України реальний план майбутнього. Ви – це студентське обличчя України на 2013/2014 роки і повинні цьому відповідати! Отож, плідної вам роботи та практичних результатів вашої діяльності.
Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за сприяння оргкомітету фонду «Стабільна Україна», оргпідтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України. Також підтримку надає Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Партнери:Procter&Gamble, ТК «Буковель», мобільний оператор life🙂, SUNInBevUkraine, лабораторія Kaspersky, Impression, косметична компанія «Біокон», весільний салон Slanovskiy, Nai Lu-na by Anastasiya Ivanova, НДЛМ.
Інформаційні партнери: телеканал «Культура», телеканал OTV, Стильне Радіо «Перець ФМ», газета «День», всеукраїнський щотижневик «7я», інформаційне агентство «Наголос».