fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
09-07-2015 / Новини Cтудреспубліки /  Суми

Сумська Студреспубліка: і радість, і помилки

Вимоги до оргпроектів (наукових розробок, бізнес- і соціальних ідей) на тему "Новий cтарт. Сценарії майбутнього"З 3 по 5 липня 2015р. біля бази відпочинку «Зелений гай», що за 40 хвилин від обласного центру, проходила Сумська «Студентська республіка», яка щороку збирає студентів вишів, щоб ті поборолися за місце у магістраті та звання Студентського мера, а також разом провели дозвілля [+ відео].

Сумська Студреспубліка знову сколихнула все місто… Активні, молоді, запальні учасники спробували попрацювати над питанням модернізації рідного міста, брали участь у конкурсах та обрали нову студентську владу. Як саме все відбувалося?

У цьому році на Сумській Студреспубліці були представники Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, Української академії банківської справи, Сумського національного аграрного університету, Сумської філії Харківського університету внутрішніх справ, збірна коледжів області, загалом, біля 180 учасників і ще купа гостей.
hUvlXX9_2k8

 

 

 

 

 

 

 

 

Організатори, республіканці минулих років, наголошували, що захід такого масштабу було важко провести, але, врешті решт, праця була того варта. Ведучим події був давній республіканець Олександр Проценко, який часто бере участь у культурно-масових заходах у рамках Сум і не тільки.

Гостей мульти-фестивалю порадували чудові виступи наших гітаристів і співаків, але особливої уваги заслуговує акробатичний номер, що поставили студенти Сумського національного аграрного університету Артур Жила й Олександр Касян. Серед суб-фестів, конкурсів, загалом, треба відзначити «Денну тусу» (Битва університетів), «Нічну тусу» (битва DJ, битва PJ), гру «Лазертаг» та ін.

ciganki

Окрім відпочинку та чудового настрою, головною метою події залишалося обрання Студентського магістрату та мера. Ці гідні представники своїх вишів повинні були представити проекти на тему «Модернізація Сумщини» та, за рішенням «обраних», перемогу мав одержати найкращий із них. Однак, не все пішло так, як планувалося…

Обурені студенти, ближче до вечора суботи організували мітинг проти свавілля. Головною вимогою студентів було проведення більш активної політичної гри та повної програми обіцяних суб-фестивалів. Даний протест не знайшов підтримки у організаторів — і студенти самостійно провели віче (майдан), на якому підняттям рук обрали новий магістрат і мера більшістю голосів учасників. Організатори самовільно склали свої повноваження та почали зневажати будь-які вимоги студентів. Тож, «Нічна туса», харчування й організація останнього дня мульти-фестивалю пала на плечі новообраних.

Шкода, що через оці всі незрозумілості на галявині залишилося дуже багато неприбранного сміття — чи то залишеного учасниками, чи то чужого, але не прибраного учасниками… Правда, після сигналу про таке неподобство від деяких мешканців Сум, молоді активісти висадили десант у Зеленому Гаї та прибрали територію. Ще й взяли на себе обов’язок проводити регулярні суботники в Сумах.

Але не всі зрозуміли, що ця змодельована ігротехнічною групою ситуація була лише… грою. Жорстоким, болючим відображенням сьогодення, з якою обраний Студмер і магістрат ось таким чином впоралися.

ukrainkaСумыbunt

Тепер студенти, що пройшли до магістрату, разом із іншими охочими та креативними будуть представляти свій регіон на фіналі Студреспубілки на тему «Програма модернізації України», який проходитиме 22-25 серпня на узбережжі Чорного моря, а також займатимуться вирішенням різноманітних важливих для сумчан питань протягом усього року.

Отож, далі список героїв Сумської Студреспубліки. Марія Бульдович – Студентський мер. А от таким є список депутатів Студентського магістрату Сумщини:

  • Василь Береговий, студент Сумського технікуму харчової промисловості НУХТ,
  • Антон Власенко, студент Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка,
  • Аліна Войтенко, студентка Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ,
  • Віталіна Дідик, студентка Сумського державного університету,
  • Діана Кабанова, студентка Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка,
  • Роман Лузік, студент Шосткінського інституту Сумського державного університету,
  • Влад Миронченко, студент Сумського державного університету,
  • Тетяна Рябиченко, студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка,
  • Софія Свисенко, студентка Сумського національного аграрного університету,
  • Олександр Товкус, студент Сумського державного університету.

До речі, як раз у розпал конфліктів, у гості до сумчан із Полтави приїхав відомий республіканець, учасник Міжнародного оргкомітету Студреспубліки, куратор мульти-фестивальної частини Олег Слизько. Він змістовно поспілкувався з новообраним Студентським мером і депутатами магістрату, розказав про бачення республіканців щодо майбутнього України, необхідність негайної модернізації.

f96b16f03ec99f2cc22bec9816eed1090e10505c33c9c1af2b43fdaf2d1ec47ffinal

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми від усієї душі вітаємо всіх переможців та бажаємо їм наснаги, сили та терпіння, щоб гідно представити Сумщину на фіналі Стуреспубліки та працювати на користь рідному краю!

«Студентська республіка» — це не тільки відпочинок тілом і душею, а ще й інтелектуальна дискусія, цікаве шоу, прекрасні спогади, позитивні емоції та нові друзі! Не забувайте — попереду фінал Студреспубліки, до зустрічі! Пам’ятайте, що студентські роки найкращі у житті, а тому не марнуйте їх удома та «наливайках».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Сумської Студреспубліки