fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
29-08-2020 / Новини Cтудреспубліки /  Луганськ

Щоби мотивуватися ідеями, треба бути стійкими

У Сєвєродонецьку (база відпочинку «Зелена Садиба» у Щедріщево) відбувся Луганський обласний етап Студреспубліки-2020. Подія, на яку очікувала молодь, мала непросту тему, надзвичайно актуальну для нашого регіону «Надзусилля для прогресу та справедливості Луганщини». Зібралися студент(к)и з різних куточків області, щоб обмінятися ідеями, познайомитися, навчитися чомусь новому, а головне — спробувати знайти відповідь на проблемне завдання Гри.

Молоді, активні й небайдужі студент(к)и вишів Луганського краю спільно інтелектуально працювали, змістовно відпочивали, слухали цікавих спікерів/ок й, у підсумку, обрали нову студвладу-2020/2021. Прєднався навіть губернатор Сергій Гайдай! Як все відбулося* — в підсумках нижче. 

Подія відбувалася з 14 по 16 серпня 2020р. Перший день був насичений виступами спікерів, які читали факультативи та працювали з учасниками/цями. Сергій Гайдай, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації, підняв важливі питання: які є виклики у Луганській області, і який сьогодні визначений механізм участі молоді в процесі прийняття рішень, зокрема, створення програми стажування молоді в апараті Луганської ОДА. На думку очільника Луганщини, є три види мотивації для людини: гроші, нагорода; страх; ідея — і, звісно, треба прагнути до третього виду мотивації, але вона може дуже швидко згасати, тому залишаються найстійкіші. Зауважив також, що зараз на 1 витрачений долар для доброї справи треба витратити $7-8 для того, щоб про неї розповісти, щоб ваші заслуги ніхто інший не приписав собі. Як виявилося, керівник регіону погоджується з позиціями, що демократична країна — країна великих штрафів, а в політиці «поганих людей обирають хороші люди, які не ходять на вибори».  Зауважимо, що разом із п. Гайдаєм на Студреспубліку завітав начальник управління молоді та спорту Луганської ОДА Антон Волохов.


Наступним спікером був Михайло Івонін — голова спілки підприємців Луганської області, меценат, волонтер. Тема виступу: «Я — член громади, я — змінотворець», а основні ідеї: треба бути більш вимогливими до чиновників/ць; разом з однодум(и)цями можна зробити дуже багато; треба стерти межу нерозуміння між бідними й багатими; треба вводити високі стандарти життя; треба популяризувати підприємництво і вчитися ньому; коли хобі людини переростає в її бізнес — це джекпот.

Заключним доповідачем був політик Сергій Шакун, котрий розказав студент(к)ам про наміри Росії отримати всю Україну, а не лише частину; про те, що людей роблять бідними спеціально, щоби легше було керувати; про необхідність боротися з корупцією.

Наступні два дні учасники/ці вже зосередилися безпосередньо на стратегічній грі на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості Луганщини». Після тренінгу на тему «Психологія лідерів», який читали регіональний координатор Луганської Студреспубліки Олексій Семенченко і Валерія Зеленська (представляли Європейську професійну компанію «Профком»), сформувалися політичні партії, лозунги, списки партій, визначилися кандидат(к)и в Студентські мер(к)и. Учасники/ці проводили агітацію, щоб жителі/ьки Студреспубліки проголосували саме за їхні партії: «VDиню» і «Прогрес». Звісно, відбулася і підсумкова презентація партій та їх програм, кожній треба було відповідати на безліч запитань від команди-візаві. Запеклими були й дебати наших кандидатів/ок у Студмер(к)и від партій, які також презентували соціальні ролики.

І от, голосування! Виборці/чині зробили свій вибір: Студентською меркою Луганщини-2020/2021 обрано кандидатку від партії «VDиню», студентку Луганського університету внутрішніх справ ім. Е.О.Дідоренка Карину Аннюк.

А депутат(к)ами Студентського магістрату Луганщини-2020/2021 врешті визначені:

  • від партії «Прогрес»: Яна Коротких, Ярослав Розводов, Вадим Цолан (Східноєвропейський національний університет ім. В.Даля);
  • від партії «VDиню»: Ліна Грозик (Луганський університет внутрішніх справ ім. Е.О.Дідоренка), Дар’я Мальцева (Луганський університет внутрішніх справ ім. Е.О.Дідоренка).

Мульти-фестивальна частина дала можливість учасникам/цям переключитися з інтелектуальної роботи і показати свої інші вміння. У суб-фесті Настільні ігри змагалися в настолку «Світ громад», під час якої вчилися розділяти ресурси й боролися за владу.

У «Леся-фесті» перемогли Яна Коротких й Ерік Кондрат’єв. У Фото-конкурсі «Спалах емоцій» також кращою стала Яна Коротких. Перемогу в конкурсі краси особистості «Перша Леді Луганщини» виборола Дар’я Мальцева, а «Містером Студреспубліки» став Валентин Березін. Ввечері всі відпочивали під живу музику: це був справжній рок-фестиваль!

А на завершення керівниця Луганського обласного молодіжного центру Галина Посвалюк розповіла про можливість внесення активіст(к)ами пропозицій до програми «Молодь Луганщини-2021/2025».

Луганська Студреспубліка-2020 запам’ятається учасникам/цям на все життя! Ну, як мінімум, до наступної «регіоналки» у 2021р.

* Під час проведення події дотримувалися адекватних і повністю законних карантинних приписів
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Луганської Студреспубліки