fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-11-2021 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Як історії стати вільною?

Замість пропаганди та політики безпам’ятства — потрібна деміфологізація, зважена та максимально об’єктивна політика пам’яті, яка конструює майбутнє, тобто дозволяє шукати спільне, те, що робить нас Людьми. Діалог — кращий інструмент. Запрошуємо на IV Громадянський лекторій від Студреспубліки на тему «Політика пам’яті як політика для живих», який відбудеться 13 листопада 2021р. у Києві. Реєструйтесь для участі

Систематично, за участі провідних мислителів/ьок і практиків/ес України та зарубіжжя, на різних проєктах і програмах Республіканського руху, Студреспубліки досліджується і осмислюється проблематика інноватування, модернізації України та світу, необхідні для цього надзусилля. Громадянські лекторії — це простір свободи без цензури і хейтспічу, де кожна думка важлива і де немає правильних чи неправильних позицій. Деталі про Громадянський лекторій на тему політики пам’яті далі.

Історія — це не щось відсторонене й віджиле, вона прямо впливає на наше майбутнє. І може бути як джерелом травм, так і надавати нам глибоко відрефлексовані, а значить позитивні знання і досвід. Тому з колективною пам’яттю треба надзвичайно обережно, з повагою до людей.

Для подолання безпам’ятства, недопущення помилок і розбудови Інакшого майбутнього в дусі новаторства історичної творчості критично важливо чесно і неупереджено дискутувати про минувшину — без маніпуляцій, замовчувань, пересмикувань, ярликів і міфів.

До чого призводить загально-світоглядне й історичне невігластво ми всі прямо зараз на собі відчуваємо. За останні роки переконалися, що спрощення веде лише до деградації всього, а при неефективній політики пам’яті, побудованій на ресентименті, люди живуть гірше. Попередній змістовний доробок республіканців акцентує, що громадянські справи, зокрема сфера пам’яті, різноманітні дискусії — то не справа (навколо)державних комісарів/ок, ідеологів/инь, а жодної необхідності в «інститутах безпам’ятства» немає.

Аби повернутися в Історію, треба повсякчасна робота над власними помилками, висновки з чужих хиб й осмислення всього і вся.

Просунута модель колективної пам’яті має знайти місце для всіх, будуватися на найскладніших для кожної епохи уявленнях і включати футурологічну проєкцію. Не потрібно боятися того, що історія, минуле є політичними, навпаки, важливо не забувати, що розвинуте суспільство неможливе без плюралізму, без діалогу і різноманітності думок, коли є можливість бачити ціле в його складності, суперечності.

Люди довгої доброї волі зобов’язані здійснювати опір — ділом, але також і словом. Республіканська відповідь на спроби насадження несвободи, все більший наступ на наші права і свободи — вільна дискусія всупереч ідеологізованому офіціозу й ідеолого-політичним репресіям.

Республіканці роблять вагомий внесок у розбудову громадянського суспільства величезним обсягом повсякденної праці, реалізацією багатьох програм і проєктів, що сприяють формуванню вільного громадянина, людини довгої доброї розумної солідарної волі.

Громадянські лекторії від Студреспубліки стали гарною інтелектуальною традицією, справжнім святом для вільних людей і присвячені майбутньому й урокам минувшини, універсальним громадянським цінностям, достойному місцю нашої країни в глобальному контексті. Інтенсивний Лекторій із вільним і глибоким обговоренням ґрунтовних доповідей на складну прогресивну тему — це унікальний для України формат громадянського просвітництва і це буде вже IV Громадянський лекторій на зазначену тематику, а загалом — 20-й (із 2015р.).

На IV Громадянський лекторій на тему «Політика пам’яті як політика для живих», який відбудеться 13 листопада з 10:30 до 19:00 (початок реєстрації о 10:00) у Києві, у конференц-залі Товариства «Знання» України (м. Київ, М «Олімпійська», вул. Велика Васильківська (Червоноармійська) 57/3), запрошуються прогресивні громадян(к)и, історики(ні), філософи(ні), політологи(ні) й ін. інтелектуал(к)и, активіст(к)и, журналіст(к)и, студент(к)и. Попередньо потрібно пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

* Громадянський лекторій відбудеться за дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів.

Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com

Партнери: Інститут вільної історії (Інститут боротьби з безпам’ятством), ВГО Товариство «Знання» України, Газета прогресивних людей «Нова Республіка», видавництво «Саміт-книга», SendPulse.

Умови участі 

Про V Громадянський лекторій у Полтаві (2021; громадянин, громада і держава)
Про IV Громадянський лекторій у Києві (2021; свобода слова) 
Про ІV Громадянський лекторій у Києві (2021; інновації та «нова індустріалізація») 
Про ІІ Громадянський лекторій у Києві (2020; міжнародні відносини) 
Про ІІІ Громадянський лекторій у Києві (2020; інновації та «нова індустріалізація») 
Про IІI Громадянський лекторій у Києві (2019; політика пам’яті) 
Про І Громадянський лекторій у Києві (2019; міжнародні відносини) 
Про ІIІ Громадянський лекторій у Києві (2019; свобода слова) 
Про ІV Громадянський лекторій у Полтаві (2019; громадянин, громада і держава) 
Про ІІ Громадянський лекторій у Києві (2019; інновації та «нова індустріалізація») 
Про II Громадянський лекторій у Києві (2018; політика пам’яті) 
Про ІІ Громадянський лекторій у Києві (2018; свобода слова) 
Про Громадянський лекторій у Києві (2018; інновації та «нова індустріалізація») 
Про Громадянський лекторій у Києві (2017; політика пам’яті) 
Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017; громадянин, громада і держава)
Про I Громадянський лекторій у Києві (2017; свобода слова) 
Про Громадянський лекторій у Сумах (2016; гуманістичні цінності) 
Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016; громадянин, громада і держава)
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015; громадянин, громада і держава)
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки