fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
30-07-2021 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Чернівці

Буковина може стати Інакшою, потрібно…

Пройшов Чернівецький етап ХХІІІ Міжнародної програми «Студентська республіка» на тему «Інакша Буковина — для Нової України»Активна молодь традиційно зустрілася разом на центральній події буковинського літа, щоб моделювати особливу квазідержаву — Студреспубліку. У підсумку 3-денного інтелектуально-творчо-дозвіллєвого двіжу отримали оригінальні результати для втілення в реальному житті й обрали нову Студентську мерку та депутатів/ок Студмагістрату області [+ відео].

Напружена оргдіяльнісна гра, інтригуючі вибори студентської влади Буковини-2021/2022, круті суб-фестивалі — багато різних активностей відбувалися з 16 по 19 липня 2021р. під час Чернівецької* обласної Студреспубліки-2021. Як усе минуло, хто переміг — детально читайте в підсумковому матеріалі.

Буковинська Студреспубліка розпочалася з емоційного відкриття, на якому з вітальним словом виступили радник Чернівецького міського голови Тарас Прокоп, Студентський мер Буковини, депутат Студентського парламенту України-2020/2021 Віталій Гафюк і регіональна координаторка Студреспубліки Наталія Костинюк.

Кожна команда мала змогу представити себе на битві флешмобів у рамках «Глоубел флешмобу». Відзначилась команда Чернівецького індустріального коледжу, яка забрала переможний кубок і завершила відкриття спільним флешмобом усіх студреспубліканців/ок.

Під час 3-денної ОДГ-подібної гри на тему «Інакша Буковина — для Нової України» було проведено 12 пленумів, у рамках яких студент(к)и презентували напрацьоване в групах. Вони аналізували гострі проблеми та шукали шляхи їх вирішення. Групи змагалися, виходячи з різних бачень вирішення проблем. Зокрема, опрацьовували, як економічно відродити Буковину, здійснюючи «нову індустріалізацію»; як правильно берегти природні ресурси; як Буковину зробити логістичним центром Західної України; як боротися з місцевими тіньовими кланами; як забезпечити реальний вплив громадян на політичні рішення тощо. Вів гру, до речі, Студентський президент України-2019/2020, депутат Студентського парламенту України-2020/2021 Владислав Маєр.

Завершилося все спільною презентацією напрацьованого на відкритих зборах перед усією Студреспублікою і виборами, на яких Студентською меркою-2021/2022 обрали Оксану Волянську, студентку Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. 

Депутат(к)ами Студентського магістрату Буковини стали:

  • Владислав Березовський, Вище професійне училище №14 м. Коломиї;
  • Олексій Бурмич, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича;
  • Олександр Васильєв, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича;
  • Олеся Микитюк, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича;
  • Катерина Москалюк, Чернівецький індустріальний коледж;
  • Євген Обшитош, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича;
  • Владислав Павлюк, Буковинський державний медичний університет;
  • Андрій Рябий, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича;
  • Надія Савчак, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича;
  • Дарія Черниш, Буковинський державний медичний університет.

Кожен день був насичений і в мульти-фестивальній частині. Титул «Першої Леді Буковини» виборола Надія Савчак (Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича), а «Містером Студреспубліки» став Іван Кошурба (Чернівецький індустріальний коледж). Успішно пройшли Фото-конкурс «Спалах емоцій»«Дебати»«Студентська Мафія», Фестиваль аматорського відео, спортивно-журналістський проєкт «Республікада» тощо.  

Також відбувся майстер-клас з ораторської майстерності і дебатів від голови Чернівецького осередку ВМГО «Федерація дебатів України» Анастасії Забєліної, а виступ на тему «Помиляйся, всім плювати. Інсайти з 6-місячного експерименту над собою» мав власник онлайн-університету TOMMY Микола Николайчук.

Буковина вже готується до довгоочікуваного фіналу ХХІІІ Студреспубліки-2021, який відбудеться за участі молоді й інтелектуалів/ок зі всієї України 21–24 серпня, до Дня незалежності України, на узбережжі моря (тема фіналу: «Інакша Україна — для Нового світу»). Не пропустіть шанс узяти участь у Події Покоління! Долучайтеся!

Чернівецька Студреспубліка проходила за підтримки Чернівецької міської ради, ПрАТ «Гравітон».

* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Чернівецької Студреспубліки