fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
19-07-2017 / Новини Cтудреспубліки /  Донецьк

Активна молодь Донеччини прагне модернізації освіти

20045307_451527188557766_5205810477618245221_o«Освіта — ключовий напрямок нової індустріалізації Донеччини» – важливе питання, яке молодь Донецької області обговорювала під час регіональної Студреспубліки 14-16 липня 2017р. на базі КП «ОДМСОК «Перлина Донеччини» (м. Святогірськ). Усе вийшло по вищому розряду!

До яких висновків дійшли учасники і які саме вони презентували проекти, здатні покращити майбутнє рідного краю, а також, кого обрали Студентським мером і депутатами Студентського магістрату Донбасу — далі.

Під час відкриття події, присвяченій 85-річному ювілею Донецької області, учасників привітала начальниця управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна, волонтери молодіжного центру «Благодійного фонду «Слов’янське серце» (м. Святогірськ), співорганізатори Донецької Студреспубліки — громадські організації «Молодь Сходу України» (м. Слов’янськ), «Молодіжна платформа Новосхід» (м. Новогродівка), «ZAходи» (м. Маріуполь).

5DSC_0013IMG_3096

Протягом 2-х днів близько 50 учасників із вишів Донецької області та м. Сєвєродонецьк (Луганщина) обговорювали в контексті нової індустріалізації Донбасу питання щодо важливих аспектів реформування освіти, проектів, які може реалізувати молодь, що будуть спрямовані на покращення умов навчання. Консультації, поради учасникам надавали експерти: Станіслав Чайченко, доктор фізико-математичних наук, проректор із науково-педагогічної роботи Донбаського державного педагогічного університету; Оксана Ступак, регіональна координаторка Донецької Студреспубліки, кандидатка педагогічних наук, доцентка Донбаського державного педагогічного університету; Карина Павлюк, головна фахівчиня управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації; Денис Бігунов, Рух «Сильні громади», громадська організація «Центр UA»; Реваз Татаішвілі, громадська організація «Інша освіта».

DSC_0935 (1)IMG_2335-1DSC_0035

 

 

 

 

 

У підсумку студенти об’єдналися за інтересами в три ігрові партії: «Молодіжна партія «Студентської республіки», яка представляла проект співпраці вишів і бізнесу під час працевлаштування студентів; «Сильна країна» пропонувала організацію методів неформальної освіти для підвищення кваліфікації викладачів вишів; «Доки юні» зосереджували увагу на розвитку студентського самоврядування у вишах і в області шляхом створення обласної студентської ради. За результатами виборів серед 3-х кандидатів, що балотувалися на посаду Студентського мера Донеччини, перемогу здобув Іван Чернишов, студент Донбаського державного педагогічного університету, учасник ЗиСР-VII і ЗиСР-VIII у Карпатах.

IMG_3042DSC_0079аа

 

 

 

 

 

Депутатами Студентського магістрату Донеччини-2016/2017 стали:

  • Катерина Галуза (студентка Донецького національного технічного університету),
  • Анастасія Горбачова (студентка Маріупольського державного університету),
  • Дмитро Калініченко (студент Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля),
  • Євгенія Карабаджак (студентка Донецького національного технічного університету),
  • Єлизавета Кліменко (студентка Маріупольського державного університету),
  • Анна Кошовець (студентка Донецького національного технічного університету),
  • Вікторія Луценко (студентка Донецького національного технічного університету),
  • Андрій Мурашко (студент Приазовського державного технічного університету),
  • Анна Нємчинова (студентка Маріупольського державного університету),
  • Ельміра Чепіга (студентка Донбаського державного педагогічного університету).

Окрім ОДГ-подібної гри на Донецькій Студреспубліці-2017 відбулися веселі та запальні суб-фестивалі. Перемогу в інтелектуально-активному «Квест-фестивалі» здобула команда «Токіо». Найкраще ловити самі неочікувані й самі круті моменти під час Фото-конкурсу «Спалах емоцій» вдалося Євгенії Карабаджак, студентці Донецького національного технічного університету. Кращим кіберспортсменом став Філіп Міхенті (студент Приазовського державного технічного університету). Ну і звісно ж, куди без конкурсу караоке. Самою співочою республіканкою стала Анна Кошовець, студентка Донецького національного технічного університету.

в1-1-13

 

 

 

 

 

Нова студвлада області та всі переможці суб-фестивалів отримали в подарунок від організаторів модні, з актуальним цьогорічним принтом футболки Студреспубліки, а всі учасники події – чашки з логотипом.

IMG_3100IMG_3053DSC_0152-1

 

 

 

 

 

Тепер донецька делегація готується гідно представити рідний регіон на фіналі Міжнародної програми «Студентська республіка», що пройде на березі моря до Дня Незалежності України.

777777IMG_3163

 

 

 

 

 

Проведення «Студентської республіки Донеччини» не було б можливим без фінансової та інформаційної підтримки. Даний захід реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється у регіоні Донецькою обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (загальноукраїнське адміністрування проекту здійснює ГО Центр «Жіночі перспективи») за фінансової підтримки Європейського Союзу (представництво в Україні), який реалізує Громадська організація «Молодь Сходу України». Також підтримку в організації надали управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради, Донецький обласний комітет профспілки освіти і науки України, Донбаський державний педагогічний університет.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Донецької Студреспубліки