fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
03-07-2018 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Увірватися в боротьбу за прогрес і мир – завдання полтавських республіканців

Із 28 червня по 1 липня 2018р. на березі Ворскли, під Полтавою відбувся XX Полтавський регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка». Найпрогресивніша молодь Полтавського регіону, інтелектуал(к)и й експерт(к)и, творчі особистості 3 доби працювали над темою: «Як досягти прогресу й миру на Полтавщині?» Студреспубліка – це унікальне місце, яке об’єднує всю Полтавську область і де народжуються ідеї, реалізація яких призведе до відродження Полтавщини у великій сім’ї громад, регіонів, місць і місцин України! Висновок із роботи: «реформація» нашого мислення і молодіжна суспільна енергія – прямий шлях до прогресу й миру на Полтавщині [+ відео].

Близько 50 подій, суб-фестивалів і мініпроектів всередині Студреспубліки за ці 3 доби. На регіональний етап Студреспубліки-2018 (Полтавський р-н, с. Сем’янівка (Кротенки), база відпочинку «Динамо») з’їхалися більше 300 учасників/ць: активні студент(к)и, прогресивна молодь, провідні полтавські, українські й іноземні експерти, відомі особистості, аби попрацювати над суперважливими темами для поступу Полтавщини: прогрес і мир. Як зробити Полтавщину квітучою, які подробиці оргдіяльнісної гри (ОДГ) і мульти-фестивальної частини, кого ж обрали депутат(к)ами Студмагістрату і Студентським мером Полтавщини – читайте в пострелізі.

 

 

 

 

 

 

 

Перший день: ще один крок до мети — модернізації Полтавщини

Цьогорічний регіональний етап став черговим важливим кроком досягнення нашої головної мети – модернізації Полтави та Полтавщини. Традиційно в складній ОДГ експерт(к)и й учасники/ці проробляли можливі варіанти для здійснення нового просвітництва і розумної солідарності як драйверів змін.

Олег Слизько, лідер Полтавських республіканців, під час відкриття регіонального етапу Студреспубліки наголосив, що незважаючи на навколишні труднощі та згасання суспільної надії в Україну, коли молодь «валить» за кордон, Студреспубліка не здається й надалі буде працювати над розбудовою Полтавщини в рамках ефективної України, в фокусі якої рівність, максимальні свободи й забезпечене життя громадян.

Під час церемонії відкриття виступив один із лідерів Полтавської Студреспубліки, депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов, Сем’янівський (Кротенківський) сільський голова Андрій Щедрик і заступник голови Полтавської районної ради, випускник програми «Студентська республіка» Олексій Івженко, які зі своїх боків відмітили важливість молоді у формуванні майбутнього Полтавського регіону і побажали учасникам максимально ефективно попрацювати.

Тема великої полтавської Гри-2018 дійсно важка. Після установчої доповіді, в якій керівником Гри Олегом Слизьком було відзначено негативну статистику порівняно з 1991р. – найнижчі показники ВВП України, народжуваності/смертності, будівництва житла, кількості злочинів, випуску книжок та ін., учасники/ці з усіх куточків регіону об’єдналися в мегагрупи, а звідти – в прості групи. Першим завданням було визначитися, чи пов’язують вони своє майбутнє з Полтавським регіоном, розібратися, як досягти покращення якості життя полтавців/чанок і що необхідно для втілення проекту «нової індустріалізації»?

Смисловий потік доповнювався факультативами від експертів/ок і перший починався із посилу в минуле, щоб поглянути в майбутнє – «Історія прогресу на Полтавщині крізь століття» від краєзнавця, засновника проекту «Полтава 3D» Олега Лебединського, в якому експерт розкрив причини основних точок прогресу у нашому регіоні.

Паралельно і вперше для Полтавщини на Студреспубліці проводилася спортивно-журналістська «Республікада». Журналістка ІА «Новий День» Людмила Волошина і кореспондентка PR-агентства ‘Yoda Consult’ Ольга Рибчинчук зібрали як досвідчених журналістів/ок, так і тих, хто ніколи не мав нічого спільного з цією галуззю, і сформували програму роботи на всі 3 дні.

На вечірньому загальному віче було представлено 5 позицій, які після критики експертів/ок і змістовного обговорення з залом окреслилися під топіками «Взаємодія», «Солідарність», «Політтехнологія», «Я» і «Клановий олігархат». Тобто частина груп намагалася продукувати щось нове — і це виходило, а деякі або свідомо нічого не хотіли змінювати, або їхнє прагнення результатів не давало. Крок вперед відчутний, у перший вечір почалась «народжуватись» та сама «реформація мислення», яка надалі лягла у формування передвиборних програм кандидатів/ок.

Після загального віче мегагрупи пішли працювати над тим, як забезпечити свободи та їх розширенння у Полтавському регіоні. Цікавим видався факультатив елітолога, полковника СБУ і МВС у відставці Михайла Притули «Ідеологія розвинених країн і шанс локального розвитку в контексті Полтавщини». Закінчився вечір грою в «Мафію» і першим етапом битви DJ в рамках «Нічної туси». Дощ аж ніяк не завадив учасникам/цям працювати.

Другий день: ох, як непросто бути наполегливим у змісті

Другий день для мегагруп розпочався з нової теми «Якою має бути людина майбутнього (людина «нового типу»)? Шляхи її формування (виховання)?» Ранком до роботи над вивченням і формуванням майбутнього Полтавщини долучилися представники ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд», зокрема її лідер Олександр Залужний, він розповів про діяльність цієї громадської організації. Анатолій Мішин презентував конкурс відеоробіт на тему «Мій погляд на місто». Завершив зустріч В’ячеслав Лебідь, голова правління Асоціації економістів України, який презентував власний погляд на те, як буде розвиватися Світ і Україна з Полтавщиною. Учасники/ці ж енергійно опонували своїми альтернативними позиціями, що в загальному дало гарний ефект від дискусії.

 

 

 

 

 

 

Панельна дискусія «Громадянські права і свободи на Полтавщині» пройшла в іншій формі, ніж планувалося, так як запрошені представники/ці влади й держустанов, які безпосередньо пов’язані з темою не з’явилися. Це говорить, насамперед, про те, що сьогодні мало хто хоче говорити про цю велику, актуальну проблему. Тим не менше, республіканці в роботі груп і мегагруп, доповнивши дискусію бліц-опитуваннями, констатують необхідність рівності прав і забезпечення свобод громадян/ок на Полтавщині.

 

 

 

 

 

 

І буквально одразу після цього у Грі виник дефолт, про який оголосила градоначальниця Анастасія Голос і запропонувала усім разом шукати вихід із ситуації. Бажаючих рятувати ситуацію було мало, але було таки прийнято рішення виставити на приватизацію «кухню», яку придбав бізнесмен Святослав Маслак і одразу перепродав невідомим особам. Відтак їжа стала платною, а учасники не поспішали заробляти. Активний громадянин Студреспубліки Владислав Призов «сколотив» бунт і натовп пішов голіруч забирати їжу, озброєна охорона чинила опір, проте усі були ситі. Після цього Суд Студреспубліки в особі судді Олени Кашуби розглянув позов і повернув в комунальну власність «кухню». Як знак нерозумної солідарності йти і грабувати, коли права й свободи принижуються, і як приклад реагування людей, коли у них забирають останнє.

Далі під час ігор у пляжний футбол у рамках «Республікади» майстер-клас по коментуванню спортивних подій дав головний редактор сайту «Полтава 365», відомий спортивний журналіст Станіслав Майзус, який довгий час працював кореспондентом всеукраїнської спортивної газети «Команда» і прес-аташе ФК «Ворскла» (Полтава).

 

 

 

 

 

 

 

 

На загальному віче другого дня зменшилася кількість позицій із 5 до 3-х і відчувся деякий спад у роботі мегагруп. Але різнобічна критика й намагання рефлексувати у доповідачів прямо під час обговорення давали надію на продуктивне продовження Гри.

Далі майже 3 години проходив відкритий Кубок зі «Що? Де? Коли? по-республіканськи» – на території Студреспубліки «забазувалися» команди інтелектуальної еліти Полтави, а мегагрупи паралельно працювали над розробкою політичної діяльності й агітації на виборах. Переможцем відкритого Кубку стала команда «Полтавська платформа», а цього суб-фестивалю в рамках Студреспубліки – команда «Активные», гри в «Камінь-ножиці-папір» — Аліна Ярош, а в шахи – Артем Сулімов. Ще один паралельних захід – семінар по створенню молодіжних просторів у громадах провела представниця Обласного молодіжного центру Наталія Панченко.

 

 

 

 

Після цього майстер-клас по створенню портретного малюнка дав легендарний художник, митець-авангардист, відкривач кількох прогресивних напрямків світового живопису Олег Мінгальов. Паралельно учасниці «Першої Леді» демонстрували свої таланти та соціальні ініціативи. А після цього на великій сцені відбулася прем’єра документального фільму про Полтавщину «Миргород, або В пошуках склянки води». Відкривали подію відомий режисер фільму Ейнар Тор із Ісландії разом із колегою і другом Олегом Мінгальовим. Фільм нещодавно отримав першу премію на міжнародному кінофестивалі в Індії. Це безперечно велика подія для нашого регіону і велика честь для Студреспубліки – розвивати мистецтво й займатися просуванням полтавського бренду.

 

 

 

 

 

 

Далі вечірня програма продовжилася шоу «Містер Студреспубліки», в якому переміг Данило Плєханов. У музичному конкурсі Music Live Awards взяли участь аж 7 полтавських гуртів AndrJazz, RAW, «Ктулху», The Wheels, RedOne, #HashTag і «Онейроїд», перемогу ж несподівано, за версією куратора суб-фестивалю Дмитра Лузановського, здобула молода група #HashTag. Під саму завісу ночі визначились кращий мафіозі – Євгеній Моісєєв, «відкриття Мафії» — Дарина Мельник, «кращий дон» — Валентин Розумійко, а переможцями «Нічної туси» під керівництвом DJ Alferov став DJ Денис Рудєцкій і MC Priz. Десь на невідомому клаптику території Студреспубліки паралельно проходив закритий факультатив Михайла Притули «Масони і християнський ілюмінізм в контексті виховання та навчання світових та локальних Еліт».

 

Третій день: що вийшло зі спроби творення майбутнього тут і зараз

Третій день видався найскладнішим і найвідповідальнішим, адже програма постійно розширювалася. Почали з факультативу політолога Андрія Окари «Чи можливо створити майбутнє тут і зараз? Потенціал Полтави та Полтавщини з точки зору формування концептів нового «світобудівного» проекту?» Далі проходив турнір із «Дебатів», де перемогла команда у складі Ольги Шапочки й Марії Микільченко, а Ярослав Земляний став кращим гравцем. У рамках «Республікади» майстер-клас із тхеквондо дав відомий тренер Юрій Шавиро і кураторка локації «Спорт і здоров’я», майстриня спорту Вікторія Іванюк.

Фактично єдиним зі структурних підрозділів органів державної влади й місцевого самоврядування, які не лише допомагали в організації Студреспубліки, але й долучилися до дискусії про прогрес і мир, був Департамент культури облдержадміністрації. Лілія Федорченко, заступниця начальника управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини розпочала з доповіді про створення туристичного кластеру на Полтавщині, дискусія супроводжувалася співдоповідями Олега Лебединського, Олега Мінгальова, Андрія Окари та поета Олександра Ковтуна. У короткій вижимці потрібно відзначити необхідність постійного діалогу влади з усіма суб’єктами, які представлені в туристичній галузі, проявлення волі для їх взаємодії і умінню створювати концептуальний хайп.

«Денна туса» розпочалася дещо незвично – з лекції-інструктажу щодо правил пожежної безпеки і демонстрації спецтехніки, продовжилася виїзною весільною церемонією від Олени Бабенко, яка одружила 17 пар молодят, далі — холіфест, волейбол повітряними кульками з водою за допомогою простирадл і найпопулярніша денна активність — «керлінг людьми» ніби перевернули пізнання про дозвілля у тих, хто ще такого не бачив раніше.

 

 

 

Далі інтенсивно почали працювати дві локації – «Навігації прогресу» і «Літературно-мистецька». Були представлені нові технології, якими займаються полтавці. Школа робототехніки – RobotSchool презентувала справжніх роботів, що були сконструйовані їх учнями й ученицями, якими мали можливість покерувати наші учасники/ці і навіть влаштували між ними битву. Крутий майстер-клас з аерозйомки провів випускник Студреспубліки Максим Бондаревський. А Роман Бовкун, не лише активний учасник наших проектів, а й власне співзачинатель «Студентської республіки», дав презентацію по передових технологіях в опаленні.

У цей час відомі полтавські поет(к)и, літератор(к)и й учасники/ці Студреспубліки дискутували щодо просування Полтавського регіону через розвиток літератури та мистецтва, презентували власні збірки й читали свої вірші Олександр Ковтун, Сергій Старих і Олег Мінгальов. Молоді учасники/ці Студреспубліки зробили презентацію збірки «Корабель: крізь море слів», а власні вірші через «вільний мікрофон» також декламували Анастасія Бридихіна, Владислав Федюн, Ася Пономар, Костя Дехнич, Назар Плохута і Володимир Бурлака.

Вечір третьої доби ознаменувався урочистою церемонією закриття XX ювілейної Полтавської Студреспубліки, регіональним етапом загальнонаціонального конкурсу краси особистості «Перша Леді», в якому перемогу здобула Дарія Коннова з Полтавського університету економіки і торгівлі й нагородженням переможців усіх суб-фестивалів, конкурсів і змагань.

 

 

 

 

 

Нагородили й переможців «Республікади»: краща спортивна коментаторка – Анастасія Хандій, найкреативніший коментатор – Артем Алферов, кращий журналіст газети – Віталій Демочко, який працює директором сільської школи в Чутівському р-ні, краща журналістка телебачення – Анастасія Хандій, краща телеоператорка – Дарина Мельник, кращий монтажер – Богдан Шевченко, кращий відеокритик – Ілля Яровий. А практичним результатом проекту стали створені у Грі ЗМІ: газета «СтудГалушка» і телеканал «УльотнеТВ».

 

 

 

 

 

Вибори Студентського мера Полтавщини виграв Владислав Призов, випускник Полтавського будівельного технікуму транспортного будівництва і студент Полтавської державної аграрної академії, а депутат(к)ами Студентського магістрату обрано:

  • Владислава Бурика, Полтавська державна аграрна академія;
  • Олексія Василюка, Полтавський політехнічний коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • Руслана Василюка, Полтавський політехнічний коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  • Артема Гонту, Полтавська державна аграрна академія;
  • Вікторію Іванюк, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка;
  • Вікторію Кияницю, Полтавська державна аграрна академія;
  • Марію Микільченко, Полтавська державна аграрна академія;
  • Тетяну Перепадченко, Полтавська державна аграрна академія;
  • Ольгу Шапочку, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка;
  • Юлію Щербакову, Полтавська державна аграрна академія.

Всі вони представляли Партію «Організованих республіканців національного опору» і Партію «Ініціатив спорту». Наразі перший пункт передвиборної програми виконано, посортоване сміття здано на переробку і на отримані кошти будуть закуплені книжки, ватмани і маркери для роботи.

Закрили ж XX ювілейний Полтавський регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка» легендарна група «Онейроїд», молода й перспективна група #HashTag і DJ Alferov.

Варто відзначити приїзд багатьох випускників/ць програми «Студентська республіка» за всі 20 років її активної діяльності, зокрема топ-менеджера фармацевтичної компанії Олега Вустенка з Парижу (Франція), відомої фотомоделі Валерії Васільєвої з Мілану (Італія), громадського діяча Олександра Сазонова, лідера групи «Сен-Тропе» Євгена Кулика, інноваційних підприємців Романа Бовкуна, Лідії Дикої, Андрія Підлісного й Михайла Голуба, Марії Гунченко, Миколи Бодака, лікаря Олександра Денисенка, викладачки Олени Бабенко, Дарини Скляр, Світлани Сулим, Ольги Якименко та багатьох інших. У кого не вийшло доїхати, знімали відео, писали пости солідарності й просто передавали вітання, за що вам велика повага і вдячність від республіканців!

 

 

 

 

 

 

Гучно говоримо слова вдячності всім, хто допомагав і безпосередньо брав участь в організації XX Полтавського регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка», а саме Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, хед-офісу Студреспубліки, Постійній депутатській комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, Головному управлінню ДСНС, Агентству PRmusic, Сем’янівській (Кротенківській) сільській раді, Департаменту культури і туризму ОДА, КО «Інститут розвитку міста Полтавської міської ради», ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд», Департаменту інформаційної діяльності й комунікацій з громадськістю ОДА, Департаменту освіти і науки ОДА, Крюковській виправній колонії №29, КУ «Обласний молодіжний центр», групі «Онейроїд», Студії СМТ, Полтавській платформі, Полтавському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Полтавському РВ НП у Полтавській області і Полтавській районні раді.

Окрема подяка полтавським виробникам — компанії «Полтавпиво», KERNEL і ТМ «Щедрий Дар», ФГ «Еко-Маяк» і ТМ «Рідне Село», ТМ «Козуб», ТМ «Диканське» і ТМ «Полтавські галушки».

Медіапартнерам — телеканалам «Студія «Місто», ІРТ, Полтавське ТБ, Суспільному мовленню, ресурсу «ЗМІСТ», сайту Poltava 365, PVP Poltava — Подслушано в Полтаве, ОКІА «Новини Полтавщини», 0532.ua, Kuda Poltava, Poltava Info.

Заслуговують на велику вдячність: Agrosuccess, Openspace, ТОВ «Мінімаксі», Valber, SHADE BURGER, «Срібний Вік», On Top Extreme Shop, ФК «Ворскла», A-level, Клуб віртуальої реальності JEDI VR CLUB Poltava, Robot School, WIZORIA, «Конкорд», кафе «Шахерезада», арт-кафе Open Kitchen, компанія «ТеплоТема», Alice Hookah, магазин «КнигоЛенд», магазин «Бібліофіл», ВСК «Злагода», майстриня манікюру Natasha Fedoruk, Місцева кав’ярня.

Особиста подяка депутату Полтавської міської ради Олександру Глазову, Герою України Тетяні Корост, депутату Полтавської міської ради Андрію Матковському, керівнику ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександру Залужному, директору Музею дальньої авіації Віктору Дейнезі, підприємцю Валерію Лазутіну, першому заступнику голови Полтавської РДА Валентину Герасименку, начальниці відділу освіти Полтавської РДА Наталії Веретільник, директорці Сем’янівського (Кротенківського) НВК Надії Бражник.

Допомагали ж республіканцям, критикували позиції й на рівних, працюючи в групах, продукували майбутнє політолог Андрій Окара, елітолог Михайло Притула, художник Олег Мінгальов, краєзнавець Олег Лебединський, експертка з комунікацій Анна Шавиро, робототехнік Владислав Кушніров, громадський діяч Олександр Сазонов, бізнесмен Андрій Обидєнний, державний топ-менеджер Ігор Кучеренко, тренер Юрій Шавиро і громадська діячка Віра Маслак, — щира вдячність за співвіднесення і проявлені зусилля!

Тепер усіх запрошуємо на фінал XX Міжнародної програми «Студентська республіка», який відбудеться на узбережжі моря на День Незалежності України, куди приїдуть учасники з усієї України!

Після напруженої, але плідної роботи залишилося ще важливіше завдання – втілення напрацювань у реальність, аби ідеї не залишилися на папері. Завжди найважче від слів переходити до дій, але республіканці вже роками випробувань доводять, що це не про них. Ми готові до важкої щоденної праці, готові, якщо треба, до клінчу з тими, хто штовхає Україну в прірву. Актуальне ж завдання — проекти «реформації мислення» через нове просвітництво й зміни в освіті, розумну солідарність навколо подолання найактуальніших проблем і прогресистських ідей, які приведуть Полтавщину до якісного стрибку вперед. І звісно, запевняємо вас в нашій активній, небайдужій громадянській позиції в інтересах вільного і справедливого майбутнього України й Полтавського регіону в ній.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Полтавської Студреспубліки