fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
31-05-2021 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

«Поезія висот — найкращий спосіб жить!»

27 травня 2021р. у Книжковому лабіринті «Моя книга», що на легендарному київському ринку «Петрівка», з нагоди Дня Києва відбувся ІIІ всеукраїнський конкурс студентської поезії «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна». У молодих українських поетів і поеток велике майбутнє і все ок не лише з запалом, але і з соціальною рефлексією, що відображає безпрецедентно висока якість презентованих поезій. Перемож(ни)цями визначені Володимир Вербіян, Поліна Компанієць і Сергій Богдан.

Студреспубліка та видавництво «Саміт-книга» разом із партнерами організували вже традиційний творчий конкурс*, де збираються ті з молодих, хто прагне не просто свої думки, ідеї, мрії, почуття вилити у вірші, але й змінити світ, зробити його прогресивнішим. Як усе відбувалося — читайте в релізі.

А вічне — то краса, а вічне — то бетон.
Все стелиться асфальт безмежного шосе. […]
Автомобільний шум — чарівний баритон,
А музику метро не перевершить Бах. […]
Поезія висот, найкращий спосіб жить!

Володимир Вербіян

24 найкращих молодих поетів і поетес були спеціальним чином відібрані й взяли участь у ІІІ Всеукраїнському конкурсі студентських віршувань «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна». Автор(к)и — дуже талановиті, але такі несхожі: від зовсім новачків/ок, що вперше наживо презентували свій дорібок, — до тих, хто вже друкувався. Від тих, голоси й руки, яких тремтіли, — до тих, які впевнено та вишукано декламували свої вірші. Антураж і аромат передлітнього дощу й книжкового ринку, рокіт проїжджаючих зовсім неподалік потязів і резонанс від полум’яного і юного серцебиття утворили абсолютно неповторну атмосферу події.

Організатори переконані, що митці та мисткині покликані бути в авангарді поступу та модернізації, мають допомагати шукати відповідей на найскладніші питання — і про суперкризу, і про мир, і про пандемію.

Вірші читали на різні теми: багато інтимної лірики, бунтарства та романтики, філософських пошуків, цікавих спостережень за світом навколо нас, окремо необхідно відзначити високий рівень поетичної сатири і сміливої громадянської поезії. Мовою творів була здебільшого українська, а також російська. 

Лідер республіканців Павло Вікнянський під час вітального слова підкреслив: «Мистецтво, наука, великі мрії про космос, про зміну світу, про осяяння неосяжного, про любов, яка не має меж і кордонів — це те, що рухає світом. Ми, республіканці, нашою роботою здійснюємо поштовх, щоби молодь мала можливість і зреалізуватися, і долучитися до соціальної звитяги — для нашої Батьківщини і для всього світу. Бо мистецтво має містити потужний соціальний заряд і робити світ безумовно кращим. Як великі поети та поетки минувшини, треба творити історію, творити слово, а значить — новий, Інакший світ».

Також на конкурсі з новими чудовими поезіями неперевершено виступила переможниця ІІ всеукраїнського конкурсу «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна» Кіра Снова.

Лауреат(к)ами конкурсу поезії молодості та любові стали студент(к)и Національного університету біоресурсів і природокористування України; Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого; Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Тараса Шевченка; Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (у т.ч. Оптико-механічного фахового коледжу); Київського міжнародного університету (у т.ч. коледжу); Національного університету харчових технологій; Національного університету «Чернігівська політехніка»; Таврійського національного університету ім. В.Вернадського; Київського національного лінгвістичного університету; Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Київського університету культури; Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну) тощо: Сергій Богдан, Олексій Боков, Валерія Болобан, Тетяна Борисова, Андрій Бураков, Лія Бурман, Анастасія Василевська, Микола Величко, Володимир Вербіян, Дарина Горожанкіна, Денис Іванок, Валерія Іценко, Віктор Кирилюк, Поліна Компанієць, Владислав Левченко, Анастасія Лесів, Юлія Лиманська, Анатолій Незгодюк, Лариса Ніжнік, Леся Осіпенко, Сергій Попов, Анна Слезіна, Іван Усов і Дарина Чупат.


Частина журі працювала дистанційно, а на самому конкурсі присутніми були:

Після щирої дискусії, розуміючи який важкий вибір, журі присудило ІІІ місце Сергію Богдану, студенту Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого; на ІІ місці — Поліна Компанієць, студентка Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Тараса Шевченка, і переможне І місце здобув студент Національного університету харчових технологій Володимир Вербіян.

Усі учасники/ці були нагороджені спеціальними дипломами і книгами, а перемож(ни)ці отримали «червоні» дипломи та статуетки символічних зозулиць. Іван Степурін, директор «Саміт-книги», пообіцяв допомогти з виданням спеціальної поетичної збірки кращих віршів учасників/ць.

Студреспубліка ж удостоїла перших крутезними республіканськими футболками та підбіркою газети прогресивних людей «Нова Республіка».

 

 

 

Вітаємо переможців/ниць конкурсу! Бажаємо, аби творчість не лише надихала молодих на нові звершення, але й стала потужним двигуном хоробрих і солідарних дій для прогресу України та людства!

У України обов’язково будуть Нобелівські премії з літератури!

* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів

Як проходив конкурс у 2018р.
Як проходив конкурс у 2019р.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки