fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
22-03-2018 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Як творчість живе у тобі — розлийся нею!

_DSC478921 березня 2018р. у Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва пройшов Всеукраїнський конкурс студентської поезії «Молодість. Любов. Весна», присвячений Всесвітньому дню поезії. Молоді таланти показали себе дуже достойно — справжні паростки великої літератури. А перемогу, за рішенням авторитетного журі, здобули Діана Шестакова, Сергій Савін і Микола Кучерявий.

Студреспубліка та видавництво «Саміт-Книга» проявили ініціативу, зібрали на одному творчому майданчику молодих і небайдужих людей, для яких поезія — це можливість творчого проявлення себе особистісно і крізь драму України. Участь у конкурсі взяли студенти та студентки київських і чернігівських вишів. Як усе відбувалося — читайте детально нижче.   

Людину вбиває не горе.
Людину вбиває людина…
Людину лікують не ліки.
Людину лікує людина.

                                                                                                                                                   Євгенія Дошка

13 молодих щасливчиків, поетів і поетес взяли участь у І Всеукраїнському конкурсі для студентських дарувань «Молодість. Любов. Весна». Дехто вже трошки відомий, інші ж декламували власні твори на поетичному конкурсі вперше, а хтось узагалі — вперше публічно.

_DSC5062DSC48462DSC_0984

 

 

 

Атмосфера конкурсу була неймовірно щирою й емоційною. Більш досвідчені конкурсанти та конкурсантки декламували вірші з напрацьованою подачею, але розуміння і підтримку у глядачів і журі знаходили й ті, хто надзвичайно хвилювався. Однаково тепло приймали всіх.

DSC52961Лідер республіканців Павло Вікнянський у виступі перед учасниками наголосив, що для того, щоб українська культура розквітла на весь світ, врешті наша людина отримала Нобелівську премію з літератури, щоб твори наших класиків і нових видатних митців перекладалися на різні мови світу, а в Україні їх книги видавалися великими накладами, за якими будуть стояти черги — треба, з однієї сторони, кардинально змінювати культурну політику в державі, а з іншої — давати можливість для проявлення молодих митців і мисткинь силами громадянського суспільства.

Конкурс «Молодість. Любов. Весна» саме і є такою реалізованою громадянською ініціативою небайдужих людей. Представники поважного журі, до речі, також мали можливість звернутися до присутніх, як із власним поетичним доробком, так і з порадами:Stud-Konkurs+Bondarenko_afisha_A1

  • Яна Біленко — директорка Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва;
  • Станіслав Бондаренко — головний редактор газети «Літературна Україна»;
  • Павло Вікнянський — лідер республіканців України;
  • Володимир Даниленко — український письменник-прозаїк, критик, літературознавець, голова Київської міської організації Національної спілки письменників України;
  • Олексій Кононенко — український поет, письменник, журналіст, директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України, заслужений діяч мистецтв України;
  • Леся Мудрак — відома українська письменниця, критикеса, громадська діячка, кандидатка філологічних наук;
  • Іван Степурін — директор видавництва «Саміт-Книга».

_DSC4906DSC540320180321_1625342

 

 

 

 

Рекомендації мудрагелів корисні всім, хто працює зі словом: потрібно багато читати класичної літератури, але не забувати, що ми живемо в ХХІ ст.; для кращої якості текстів бажано писати однією мовою (до речі, учасники виступали переважно українською, але також російською і ще англійською), чистити вже готові матеріали «від зайвих слів і навіть суфіксів», проте найголовніше — не повторювати когось, а завжди прислухатися до власного «я» і залишатися собою. Як сказав Станіслав Бондаренко, до речі, співавтор ідеї цього проекту: «Не перетворюйтеся на маленьких жаданчиків».

DSC_0998DSC_0918DSC50771

 

 

 

 

По завершенню декламації було визначено кращих. III місце посів Микола Кучерявий, студент Національного університету біоресурсів і природокористування України, II та I місце вибороли студенти Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, відповідно, Сергій Савін і Діана Шестакова. Переможниця подарувала нам життєствердні, сп’янілі надією, слова Весни:

Я розливаюся кримським вином
на столичний асфальт.
Там проростає Південь.

_DSC5104_DSC5287_DSC5271

Лауреатами та лауреатками конкурсу поезії молодості та любові стали студенти та студентки Київського національного економічного університету, Київського університету ім. Бориса Грінченка, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», Національного університету біоресурсів і природокористування України та Чернігівського національного технологічного університету Анастасія Белорус, Євгенія Дошка, Світлана Зінченко, Катерина Кульчицька, Лілія Кухарець, Роксолана Литвак, Оксана Петрова, Анна Поліщук, Віктор Савченко й Олена Шевцова.

DSC4941-1DSC5011_DSC4880

Всі отримали дипломи та різноманітні подарунки від Івана Степуріна та «Саміт-Книги», а також інших членів журі і партнерів проекту: зрозуміло, що переважно класні книги. Від Студреспубліки було додатково відзначено крутими республіканськими футболками Світлану Зінченко й Оксану Петрову.

_DSC4870_DSC5317DSC_09331

 

 

 

 

Ексклюзивним подарунком порадувала присутніх Діанна Гольде. Популярна композиторка, поетеса і виконавиця виступила з прем’єрою шикарної пісні «Вьюга».

DSC5130DSC4902DSC482

А вже опісля офіційної програми конкурсанти та конкурсантки мали чудову нагоду вільно поспілкуватися з гуру сучасної української літератури, почути критику та слова натхнення щодо власної творчості.

DSC_1133

Вітаємо! Бажаємо творчої наснаги, великого шляху, вдячних читачів і мільйонних тиражів!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки