fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
31-08-2016 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Хочеш уміти переконувати — дебатуй на Студреспубліці

Наприкінці літа на Чорноморській косі, під Очаковом проходила фінальна Студреспубліка на тему: «Позитивні сценарії модернізації України: роль громад і молоді», котра зібрала активну молодь України, об’єднану спільною метою — зробити свою країну модернізованою. У рамках головної події літа відбувалось багато суб-фестивалів, один із них був орієнтований саме на тих людей, котрі бажали покращити свої навички в ораторських здібностях, структурі мовлення, критичного мислення й аргументованій полеміці. І це «Дебати».

Досвідчені й не дуже дебатери з усіх куточків України брали участь у турнірі. Як же вдалося пограти, відстояти позиції, хто ж, власне, здобув перемогу — дізнаєтеся далі.

1

2

Ігри проходили по системі британських парламентських дебатів, котра передбачає гру 4-х команд по 2 учасники кожна. Половина з них представляє уряд і має довести конкретну тему, інші ж грають за опозицію, і намагаються усіляко цю ж тему контраргументувати.

4Цього року на турнірі були присутні команди майже з усіх регіонів, і кожна з них була сповнена рішучістю захищати честь своєї малої батьківщини. Після вступного тренінгу по дебатним основам, команди поділились на ігрові руми, і розпочалась запекла інтелектуальна боротьба. 

Після проведення відбіркових ігор у фінал потрапили кращі з кращих дебатерів Студреспубліки. Суддівська колегія, котра складалась із куратора цього суб-фесту Івана Клімчука, кураторки «Інтелектуальних ігор» Євгенії Гмирі та дніпровського активіста Максима Красікова, підготувала для фіналістів досить актуальну тему: «Ця палата вважає, що розвинені країни обов’язково повинні приймати біженців».

Фінал виявився дуже насиченим та ефектним, кожна команда вкрай впевнено відстоювала свою точку зору, тож суддям довелося довго радитись із приводу того, хто ж був переконливішим. Але у підсумку колегія дійшла одноголосного рішення, що у дебатному турнірі фіналу Студреспубліки-2016 перемогла команда «Дніпро А» у складі Давида Габшидзе та Наталії Сиром’ятникової. Таким чином красномовці з Дніпра 3-й рік поспіль везуть кубок із дебатів до свого міста!
56
Дуже гарно, що дебатні турніри є невід’ємною частиною «Студентської республіки», адже це саме той спосіб проведення часу, котрий допомагає молоді активно розвиватися!

Аналітика гри-2016
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Іван Клімчук