fbpx
 
МУЛЬТИ-ФЕСТИВАЛЬ
НОВІ СУБ-ФЕСТИ
 
"ГЛОУБЕЛ ФЛЕШМОБ"

Що таке флешмоб?

Флешмóб (читається як флешмоб, від англ. Flash mob – flash – спалах, мить; mob — натовп, перекладається як «спалах натовпу» або як «миттєвий натовп») — це заздалегідь спланована масова акція, в якій велика група людей (мобер(к)и) раптово з’являється в громадському місці, протягом декількох хвилин люди з серйозним виглядом виконують заздалегідь обумовлені дії певного змісту (сценарій) і потім одночасно швидко розходяться в різні боки, як ні в чому не бувало.

Психологічний принцип флешмобу полягає в тому, що мобер(к)и створюють незрозумілу, абсурдну ситуацію, але ведуть себе в ній, ніби для них це цілком нормально і природно: серйозні обличчя, ніхто не сміється, всі знаходяться в здоровому глузді, тверезі і розсудливі.

Правила флешмобу

1. Флешмоб поза рекламою, поза політикою, поза економікою (ніхто з учасників не платить і не отримує грошей).
2. Дія повинна здаватися спонтанною (учасники/ці не збираються в місці події до акції).
3. Точний час початку і кінця проведення (кожен/на із моберів/ок повинен точно виконати вказану в сценарії часову рамку, годинники учасників/ць повинні бути синхронізовані).
4. Повинно скластися враження, що мобер(к)и — такі ж випадкові перехожі, як і всі інші (не спілкуватися один з одним до, під час і після акції в місці проведення).
5. Сценарій повинен мати абсурдний характер (дії моберів/ок не повинні піддаватися логічному поясненню).
6. Точне дотримання сценарію (креативний підхід тільки в обумовлених випадках).
7. Флешмоб не повинен викликати негативних емоцій, агресивної реакції випадкових глядачів/ок.
8. Дії моберів/ок не повинні суперечити законодавству України. Після акції не повинно залишатися сміття.
9. Флешмоб повинен викликати подив, а не сміх (всі учасники/ці повинні бути тверезими і розсудливими, робити все з серйозним вигл
ядом, перебуваючи при здоровому глузді).
10. Після акції потрібно миттєво розійтися з місця дії в різні боки, не подаючи виду, що сталося щось незвичайне.
11. Заборонена фото-відео зйомка сторонніми особами з метою афішування (акція може бути знята «штатними» людьми за умови, що інформація не вийде за межі кола моберів/ок).

Цікаво

У міру існування явища флешмобу стали з’являтися такі сценарії, які не відповідали його правилам. Саме слово «флешмоб» стало прозивним і їм почали називати будь-яку акцію, в якій бере участь певна кількість людей. Це невірно. Флешмоб — це акція, яка підпорядковується суворим правилам і законам. Хоча багато нових видів акцій «вийшло» з флешмобу, деякі з них стали настільки відрізнятися від нього ідеологічно й організаційно, що їх вже не можна відносити до різновидів флешмобу.

Мабуть, єдине, що об’єднує більшість акцій, — це прагнення зробити щось разом, та таке, для чого в звичайному житті потреби немає. Всі акції несподівані для випадкових глядачів/ок. Основоположним же фактором є самоорганізація через сучасні засоби комунікації. Тому флешмоб в первісному сенсі слова тепер називають класичний флешмоб.

Класичний флешмоб побудований на первинних основах ідеології руху. Головна мета — здивувати випадкових глядачів/ок, але так, щоб у них не було відрази чи сміху від того, що відбувається. Утримати кордон між подивом і сміхом важко, тому в чистому вигляді класичний флешмоб явище рідкісне.

«Глоубел флешмоб» Студреспубліки дозволяє відхилення від класичних правил флешмобу.


Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2020
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2019
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2017
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2016

Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2015
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2014
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2013
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2009

Кураторка суб-фестивалю:
Вероніка Качала
+38 099 769 11 14
veronika.v.minenko@gmail.com