fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
06-09-2018 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Наполегливість, ораторські здібності та командний дух

Із 24 по 27 липня 2018р. на Чорноморській косі, під Очаковом проходив фінальний етап ХХ ювілейної Студреспубліки-2018 на тему: «Як досягти прогресу і миру в Україні та на планеті». У рамках головної події літа відбулося 20 суб-фестивалів, сконцентрованих навколо цієї наболілої теми. Яка модернізація без цивілізованої дискусії? Тому суб-фестиваль «Дебати» — дуже важливий.

Десятки талановитих дебатерів/ок із усіх куточків України (перемож(ни)ці регіональних Студреспублік і просто бажаючі) прийшли, щоб продемонструвати й вдосконалити свої ораторські здібності та позмагатися за звання кращих дебатерів/ок України. Хто і як себе проявив, а також які круті гості відвідали турнір – читайте далі. 

Турнір під кураторством Дмитра Томенка розпочався установчою доповіддю, де кожен дізнався основні правила, поради та техніки для успішної гри. За системою Британських парламентських дебатів пройшов відбірковий тур, де 2 команди після жеребкування обговорювали теми:

  • «Самоосвіта як єдина форма навчання – перший крок до прогресу нації в майбутньому»;
  • «Прогрес у розвитку країни можливий зі створенням молодіжного уряду».

Половина з учасників/ць відстоювали резолюцію, інша половина — опозиціонувала та контраргументувала їй. Боротьба була дуже запеклою, думки учасників/ць розділилися, звучало багато питань та уточнень.

 

 

 

 

 

До фіналу дійшла лише половина гравців/чинь, які дебатували над темою: «Використання військової сили – неодмінна складова для встановлення миру». Раунд виявився дуже запеклим, адже кожна сторона вкрай впевнено відстоювала власну позицію й дуже вдало поєднала власні аргументи з теперішньою ситуацією в Україні. Та все ж після завершення гри журі (кураторка суб-фестивалю «Леся-фест», в.о. кураторки суб-фестивалю «Екстер-фест» Анастасія Бридихіна та куратор суб-фестивалю «Дебати», неодноразовий переможець всеукраїнських дебатних турнірів Дмитро Томенко) був одноголосно винесений вердикт, що перемогу здобула команда Уряду, яка складалася з Ігоря Журбенка (Полтавщина), Юлії Гусар (Полтавщина) і Дмитра Чернишова (Дніпропетровщина).

 

 

 

 

 

 

 

Окрім цього, звання «Кращого гравця» (людини, яка зібрала найбільше балів за гру й отримала спеціальний приз від журі) став полтавець Ігор Журбенко.

У якості почесних гостей суб-фест відвідали Миколаївський міський голова (2013-2015рр.), політик Юрій Гранатуров і діючий Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Останній, можливо в жарт, а може й серйозно побажав учасникам/цям не зосереджуватись на суті, а дивитись в об’єктив камери і впевнено говорити. Та учасники/ці мали свою думку – конструктивно відстоювати власні позиції.

Чекаємо якомога більше нових учасників/ць і нових думок наступного року на сонячно-морському фіналі ХХI Студреспубліки та суб-фестивалі «Дебати»!

Аналітика гри-2018
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Дмитро Томенко