fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
21-09-2020 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Поезія — це заклик до дій

«Леся-фест»творчий суб-фестиваль імені геніальної Лесі Українки, який став однією з родзинок фіналу ХХII Студреспубліки. Поетичні читання відбулись на пляжі під захід сонця. Тепле помаранчеве світло, шум моря, ніжний пісок крізь пальці й майстри(ні) поетичного слова створили неймовірно теплу атмосферу, в якій навіть пролунала пропозиція одружитися. Поезія надихає на любов і на реальні дії!

З 22 по 25 серпня 2020р. на узбережжі Чорного моря під час фіналу Студреспубліки-2020* (на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості») «Леся-фест» зібрав творчих молодих хлопців і дівчат з різних куточків України, які хотіли поділитися своїми поезіями. Як же відбулося це літературне дійство — читайте далі.

Учасники/ці «Леся-фесту» вкотре доводять, що поет(ка) — це свідома і високоінтелектуальна особистість, яка до того ж дуже тонко відчуває всі реалії сьогодення, і в жодному разі не залишається осторонь проблем, а впевнено крокує вперед, до пошуку рішень. Протягом суб-фесту поет(к)и шукали відповіді на запитання, які були темами завдань: «Яка роль митця у суспільстві?», «Чому потрібна культура, і чому саме зараз?», «Як не тільки словом, а й ділом пробуджувати свідомість?» тощо.

До складу журі, котре оцінювало сам вірш і манеру його подачі увійшли: відомий літературознавець Микола Васьків і поетка, режисерка, кураторка «Леся-фесту» Євгенія Резник.

Окрім, власне, поетичного змагання, учасники/ці «Леся-фесту», звісно ж, брали активну участь в оргдіяльнісній грі на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості», дискутували про майбутнє України та світу, шукали дієві концепції майбутнього розвитку України заради прогресу і справедливості. Тому не дивно, що згодом обраний депутатом Студентського парламенту України, один із найактивніших в ОДГ, і став переможцем «Леся-фесту» — Іван Усов.    

Актуальний і гучний факультатив «Вічні теми й експеримент в сучасній українській літературі» від літературознавця Миколи Васьківа вкотре підкреслив важливість культурного й естетичного виховання, дав привід для рефлексії про прямий зв’язок між культурно-освітнім рівнем народу і його т.зв. «еліти» — та якістю політики й державного управління. Тож і маємо, як висловився інтелектуал, регулярно (і зараз також) ситуацію, коли «Релаксація перетворюється в суцільну релаксацію».

Перед новітньою літературною хвилею стоїть виклик віднайти нові засоби для діалогу між літературою і народом. Експериментуймо, будимо людей, адже класичне «Борітеся — поборете!» — то вічне!

Студреспубліканські поет(к)и зробили внесок у скриню національної (а, може, й не тільки) культури, й далі будуть своїм словом надихати нас на прогрес і звершення.

Партнерами в проведенні «Леся-фесту» (і всього літнього циклу Студреспубліки-2020) стали друзі Студреспубліки з видавництва «САМІТ-КНИГА», перемож(ни)ці були нагороджені прекрасними книгами сучасних українських авторів/ок.

Поезію необхідно відчувати, тож до вашої уваги вірш Івана Усова:

Мов в бруді перлини
Сади і долини
Моєї країни
Заросли полином

Земля є і люди
Та праці катма
Народне багатство
Надарма зника

Здобули державу
Предки для нас
Щоб ми занедбали
Усе це за раз

Продай рідну землю
І йди гарувать
Ти Польщі потрібен
Полуницю збирать

Ми прагнули вгору
А падали вниз
Відкрили для себе
Остарбайтерський хист

Впрягайся в соху
і тягни як теля
Поки без господаря
Сохне земля

Чекаємо вдома
Блудний наш сину
Тільки разом з тобою
Відродим країну

* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів

Аналітика гри-2020 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Євгенія Резник