Тематикою стажування стала: «Можливість соціального ліфтингу в Україні» і саме про це, передусім, йшла мова під час зустрічей із віп-політиками, експертами та держслужбовцями.
У рамках стажування також відбулося засідання Студентського парламенту під головуванням Студентського президента за участі студентів із різних регіонів України.
Молоді лідери мали зустріч, прямо у сесійній залі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином, із Міністром Кабінету Міністрів України Анатолієм Толстоуховим, Народним депутатом України, Головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, головою Політичної партії «Громадянська позиція» Анатолієм Гриценком, заступником Міністра освіти і науки України Євгеном Сулімою, заступником Голови Політичної партії «Сильна Україна» Костем Бондаренком, заступником Голови Політичної Партії «Фронт Змін» Андрієм Пишним, керівницею освітнього напрямку цієї партії Лілією Гриневич, заступником керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії, народним депутатом України II скликання Миколою Дондиком, директором департаменту молодіжної політики Мінсім’ямолодьспорту Ігорем Хохичем, в.о. начальника управління у справах сім’ї та молоді Київської міськдержадміністрації Остапом Смуком, звісно, з Лідером Студреспубліки Павлом Вікнянським та ін.
Кожна із зустрічей, безумовно, дуже запам’яталася учасникам стажування. Програма перебування у Києві розпочалася з зустрічі у Будинку Комітетів Верховної Ради України з одним із самих цікавих українських політиків, лідером опозиціїної «Громадянської позиції» Анатолієм Гриценком. Анатолій Степанович поділився з молодими лідерами своїм незціненним життєвим і професійним досвідом. Звертаючись до молодих лідерів, він закликав їх завжди «бути на півкрока дальше», а на згадку подарував книги — проект Конституції порядку з власноручним підписом.
Студенти окрім цього відвідали партійні офіси ще двох нових політичних сил, де зустрился з заступниками голів цих партій: у «Сильній Україні» з Костем Бондаренко, а у «Фронті Змін» із Андрієм Пишним. Кость Бондаренко підкреслив важливість взаємодії «Сильної України» як партії та Студреспубліки як громадського руху, він також підкреслив, що для країни зараз вигідна ситуація стосовно втілення проекту мобілізації та модернізації. Андрій Пишний під час зустрічі зазначив, що сучасній молоді треба бути менш цинічною, не повторювати шлях тих, хто «не живе політикою, а нею заробляє», не зациклюватися лише на словах, адже «риторика передбачає дію, дія передбачає оцінку, а оцінка — відповідальність». У «Фронті Змін» із студпарламентарями поспілкувалася також член ради цієї партії, радник із питань освіти Лідера партії Лілія Гриневич, яка запевнила: «Ми готові давайти майданчик для соціального ліфтингу».
Дуже знаковою і змістовною була зустріч Студентського парламенту з Головою справжнього українського законодавчого органу — Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином, який щиро відповів на багато запитань студентів і запропонував їм разом працювати над втіленням його ініціативи щодо створення Молодіжного парламенту.
У день завершення стажування студентські лідери відвідали Будинок Уряду, де мали зустріч із впливовим політиком, одним із «батьків» Студреспубліки, Міністром Кабінету Міністрів України Анатолієм Толстоуховим. Анатолій Володимирович тепло прийняв у своєму кабінеті учасників стажування, навіть розповідав власні вірші та подарував компакт-диски своїх пісень. Спілкуючись із республіканцями, він зазначив, що «державна молодіжна політика повинна займатися майбутнім», а не розподілом грошей і портфелів для молодих функціонерів. Також, він зазначив, що якщо мова йде про проектування успішного майбутнього для країни, то всі українці мають взяти на себе років на 25 серйозні зобов’язання, адже, за його словами, «ми ще не вийшли з кризи історії, але вже потрапили у кризу перспективи і зобов’язані пройти через кризу політики».
У дуже насиченій програмі візиту, також, було відвідування регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі та зустріч із директоркою представництва Урсулою Кох-Лаугвітц; відвідування Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» і Фонду якісної політики, лекція про майбутнє світу від мислителя Сергія Дацюка, неформальна зустріч із Олександром Бланком, Олександром Лозовицькимта іншими знаними експертами.
Дозвіллєва програма передбачала вправу «Червоне та синє» від Міжнародного руху «Ініціативи змін», кіноперегляд артхаусного фільму в клубі «А-Кіно», екскурсію на телеканал «Перший національний» із відвідуванням ньюсруму та участь у молодіжному ток-шоу «Нащадки».
Окремо запам’яталося студентам відвідування на свято Покрови молодіжних чаювань у Свято-Троїцькому Іонинському монастирі за участі архімандрита Іоасафа й активу Братства Преподобного Іони.
Робочі рішення, які прийняв Студентський парламент були висвітлені на прес-конференції.
Депутати Студентського парламенту та Студентський президент України є переможцями Міжнародної програми «Студентська республіка-2010», представляють різні регіони та мають мандат довіри делегованих представників студентства від переважної більшості вишів України.
Стажування стало можливим завдяки допомозі Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, організаційних зусиль доклала ВМГО «Студентська республіка».