fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
29-09-2020 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Вправність мови — ознака інтелекту

З давніх давен мистецтво розмовляти правильно, чинно, винахідливо цінувалось дорожче за скарби. Філософи/ні, правителі/ьки, юрист(к)и та багато інших відточували в собі навики досконалого володіння словом. Інтелектуальний суб-фестиваль «Дебати», що пройшов на фіналі XXII Студреспубліки, допомагав змістовній дискусії про прогрес і справедливість.

Винахідлива і переконлива гра аргументів та ораторської музи надала можливість випробувати свої сили учасникам/цям фіналу Студреспубліки-2020*, що проходив 22–25 серпня 2020р., на узбережжі Чорного моря на тему «Надзусилля для прогресу та справедливості». Детальніше — далі.

На фіналі Студреспубліки в рамках суб-фесту «Дебати» зібрались найактивніші оратор(к)и та найерудованіша молодь, щоб позмагатись за першість у красномовстві, сконструювати непробивні аргументи та зрештою довести своїм опонент(к)ам, суддям, слухач(к)ам, що їх позиція найправдивіша.

Але ж чи може існувати слово без змісту? Напевно, що так, а от чи зрозуміємо ми його тоді? Отож! А тому, оскільки наш турнір проходив на найзмістовнішій із масових масштабних подій року, то ми просто вимушені були задати максимально серйозну, глибоку тему.

І так, команди дебатували на тему фіналу «Надзусилля для прогресу та справедливості»: що таке прогрес, що таке справедливість та, головне, чи потрібні надзусилля для їх його досягнення? До і після, власне, «жаркої» дебатної дискусії, учасники/ці, звісно ж, полемізували в оргдіяльнісній грі.

А переможницею стала команда Уряду в складі Святослава Гнатенка (Вінницька обл.) і Наталії Костинюк (Чернівецька обл.), які відстоювали шлях надзусиль як обов’язкову умову прогресу та справедливості. Найсильнішим індивідуальним оратором було визнано харизматичного полтавця Миколу Заваду.


Важливо, що учасники/ці турніру вміло поєднували свої знання з інформацією і досвідом, отриманими з інших активностей фіналу Студреспубліки-2020, взявши участь у інших суб-фестах, численних факультативах та, ще раз наголосимо, оргдіяльнісній грі.

Щоправда, чи зможе тепер молодь не тільки розробити найпрогресивніші проєкти модернізації нашої країни, але й донести та переконати в їх необхідності та важливості широкі верстви населення, — наразі питання відкрите…

* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів

Аналітика гри-2020 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Артем Ніколенко