Активні студенти та молодь міста й області зібралися для роботи над модернізаційними планами регіону, а також весело провести час, узявши участь у суб-фестах. Ставши громадянами держави Студреспубліка, студенти отримали також можливість узяти участь у виборах та визначити нову студентську владу на Миколаївщині. Як же все було насправді?
Гідність своїх вишів представляли студенти Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського, Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова, Міжнародного технологічного університету «Миколаївська політехніка» та Миколаївського інституту права «Одеська юридична академія». Цього року в мульти-фестивалі взяли участь близько 270 ос. Щоб привітати учасників, спеціально прибула голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко.
Серед учасників суб-фестів особливо вирізнилися прихильники «Мафії», адже велика кількість учасників вирішили грати у гру під покровом ночі першого дня.
Під час оргдіяльнісної гри, що була націлена на розробку позитивних сценаріїв модернізації, учасники розглядали проблеми, що заважають модернізуватися регіонові, а також запропонували проекти, що зможуть допомогти пришвидшити процес модернізації. Новообраний Студентський мер, Раміль Агабеков, задався питанням, що робити з тими людьми, які не готові модернізуватися. Нагадуємо, що таке ж саме питання ставить відомий філософ і студреспубліканський експерт Сергій Дацюк.
До речі, експертами Миколаївської Студреспубліки стали експерт фіналу Студреспубліки-2014, екс-кандидат у Миколаївські міські голови, громадський діяч і політик Станіслав Под’ячев, тележурналіст Андрій Острєв, екс-начальник молодіжного управління ОДА, громадський діяч Тимур Михайловський, голова ради з питань молодіжної політики при Миколаївському міському голові Анна Ганжул, помічник голови Асамблеї національностей України Тимур Асланов.
Вибори Студентського магістрату та мера, як завжди, стали найважливішим етапом мульти-фестивалю, оскільки в результаті інтелектуальної частини гри кандидатами стали найрозумніші учасники. Розробивши власні проекти модернізації Миколаївщини, вони представили свої результати, отримали оцінки та візи експертів, провели дебати й отримали можливість бути обраними.
У результаті Студентським мером Миколаївщини став Раміль Агабеков, студент Миколаївського інституту права «Одеська юридична академія».
Євген Бабенко (Миколаївський інститут права «Одеська юридична академія»),
Ігор Карманов (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили),
Максим Калашников (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили),
Артем Корнєєв (Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка»),
Артем Левицький (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили),
Євген Леньков (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили),
Іван Мокряк (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили),
Ігор Сибілєв (Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв),
Христина Скрипніченко (Миколаївський національний університет ім. В.О.Сухомлинського),
Кирило Терешков (Національний університет кораблебудування ім. адм. Макарова).
Ми вітаємо переможців і бажаємо їм реалізації всіх ідей, проектів та отримати можливість долучитись до модернізації Миколаївщини разом із більш досвідченими колегами, а також сил і терпіння для участі в фіналі Студреспубліки, який відбудеться наприкінці серпня, до Дня Незалежності України, на березі моря. Переможці впевнені в тому, що зможуть представити наш регіон на високому рівні.
Висловлюємо подяку управлінню молоді та туризму Миколаївської ОДА; Міській раді національних товариств; громадському діячу, політику Станіславу Под’ячеву; депутату Миколаївської міськради Владиславу Єнтіну; політику, громадському діячу, підприємцю Гнату Коробку; народному депутату України Олександру Жолобецькому, а також Сергію Бурковцю за організаційну підтримку. Окрему подяку виголошуємо Базі відпочинку «Олімп» (с. Коблеве) на чолі з Тетяною Квасняк.