fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
27-10-2015 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

«Жовтень» знову радує киян своїми кінопоказами


3
Республіканці були на відкритті легендарного «Жовтня», за відновлення якого разом із іншими активістами боролися протягом року. На чолі з лідером республіканців Павлом Вікнянським пораділи реконструюваному кінотеатру та переглянули перший, після відновлення культового для киян культурного об’єкту, фільм у кінозалі «Гегемон» [+ відео].

Жахлива пригода, підпал «Жовтня» рік тому мобілізувала активних, молодих, креативних киян дати відсіч варварам і їхнім господарям-рейдерам. Сотні небайдужих кия об’єдналися у справі відновлення улюбленого кінотеатру, де демонструється як правило авторське, інтелектуальне кіно. Студреспубліка була серед найактивніших. І ми домоглися перемоги!  Останні новини про це – нижче.

От і закінчилися річна епопея по відновленню улюбленого кінотеатру «Жовтень». Нагадаємо, в ніч із 29 на 30 жовтня 2014р. злочинці-гомофоби, під час демонстрації ЛҐБТ-фільму в рамках кінофесту «Молодість», підпалили «Жовтень». Прямо під час сеансу, коли в будівлі було дуже багато людей. Згорів дах, всі приміщення були залиті водою, відповідно повністю зіпсовані. Кінотеатру був необхідний капітальний ремонт і заміна обладнання. А ще треба було унеможливити те, чого і прагнули рейдери, які направили на «Жовтень» покидьків – не дозволити ліквідувати кінотеатр, побудувавши на його місці черговий «базар зі скла».

Громадські активісти разом із республіканцями організували кілька акцій протесту, як під стінами КМДА, так і під будівлею ЦВК (там тоді проходила сесія Київради), під час яких, зокрема, вимагали, щоб була виділена з міського бюджету необхідна сума для ремонту та проведено чесне слідство. Багатьом мешканцям столиці запам’яталися душевна толока з прибирання понівеченого «Жовтня».


У підсумку підпалювачі отримали по 2 роки умовно, підпал визнали просто як… хуліганство. А влада виділила серйозні гроші на реконструкцію.

18 жовтня відбулося урочисте відкриття оновленого кінотеатру прямо на сходах біля входу. Мер Кличко урочисто перерізав стрічку, говорили слова і чиновники. Чесно кажучи, відкриття виглядало більше як агітаційна акція президентсько-кличковської партії перед виборами. Оскільки  багатьох представників громадських організації, які найбільше приклали зусилля для відновлення кінотеатру навіть не запросили, а слово для виступу не надали. Активісти навпроти кінотеатру, на багатоповерхівці, розмістили великий банер, де було написано, що «Жовтень» не заслуга Гордона, депутата Київради, який весь час переважно піарився на цій ситуації, а зараз балотується від партії теперішнього мера.

465

 

 

 

 

Активісти Студреспубліки відвідали перший кіносеанс. В оновленому кінозалі «Гегемон» переглянули символічний фільм під назвою «Прогулянка висотою» про боротьбу, досягнення фантастичної мети простого, але впевненого хлопця.Воістину, немає нічого неможливого, варто вірити да докладати дуже серйозних зусиль. Доведено активними киянами під час кампанії з відновлення «Жовтня»! Це шлях республіканців – і ми від нього не відійдемо, аж допоки не доб’ємося для України місця серед топ-20 найбільш розвинутих країн світу.

1photo_2015-10-27_20-14-16

 

 

 

 

 

 

 

Дякуємо всім колегам, які допомагали у відстоюванні кінотеатру. Тепер улюблений «Жовтень» знову працює і радує киян своїми сеансами.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк