fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
12-11-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Врятуймо «Жовтень» — активісти вимагають реальних кроків від влади

12 листопада 2014р. громадські активісти провели під стінами будівлі ЦВК, де засідали депутати Київради, акцію у формі перформансу з вимогою вжити конкретних заходів із відновлення роботи кінотеатру «Жовтень» після недавнього підпалу. Цю, вже другу акцію невдоволених киян по захисту легендарного культурно-історичного об’єкту, знову підтримала Студреспубліка [+ відео].

 

Під час проведення попередньої акції 31 жовтня очільники столиці публічно пообіцяли киянам посприяти відродженню кінотеатру, але жодних реальних кроків не було зроблено. Активісти домоглися, щоб питання по відновленню «Жовтня» було внесено в порядок денний Київради на 12 листопада.

Отже, під будівлею ЦВК, де проходило засідання Київради, зібралися активісти та представники ЗМІ. Цього разу акція проходила під гаслом «Годі говорити – час діяти!». Учасники акції знову прийшли з жовтими стрічками та мали на собі або одяг, або розпізнавальні елементи, звісно ж, жовтого кольору. Однак, плакати зі слоганами були вже інші: «Листопад наступив, але вас це не врятує», «Рейдери, нехай вам сниться «Жовтень» у «кольорових» снах», «Жовтень» – то Ж… влади», Help panda to save Zhovten тощо. 

На початку акції був проведений перформанс: актор у ролі «рейдера» дає завдання актору у ролі «хулігана» зруйнувати бейсбольною биткою макети історичних будинків, яких вже немає в Києві, що він успішно робить. Але коли справа дійшла до макету кінотеатру «Жовтень» підбігли молоді люди, які пов’язали «рейдера» та «хулігана» жовтою стрічкою і не дозволили знищити кінотеатр.

«Ми продемонстрували, що не допустимо, аби подібна практика відбулася стосовно кінотеатру «Жовтень» та інших об’єктів, які зараз хочуть «рейдернути», незважаючи на те, що в нас зараз відбулася, як кажуть, демократизація, лібералізація і т.п. Старі корупційні, зрозумілі для покидьків, схеми, на жаль, і далі працюють. Ми збережемо «Жовтень» і обов’язково переможемо, не допустимо, щоб такий цікавий культурний об’єкт був знищений», — прокоментував сьогоднішню ситуацію з приводу кінотеатру лідер республіканців Павло Вікнянський.

Представник протестуючих був делегований на засідання, щоб донести до депутатів вимоги, які практично не змінилися з часу минулої масової акції.

Наприкінці події було повідомлено інформацію від керівництва кінотеатру, що через рік він має відновити свою роботу у звичному режимі. До цього ж часу київська влада повинна віднайти альтернативне місце, де всі бажаючі могли б і надалі дивитися якісне та змістовне кіно.

Також стало відомо, що депутати Київради на сесії прийняли за основу рішення «Про передачу в оренду без проведення конкурсу цілісного майнового комплексу «Кінотеатр «Жовтень». Щодо ухвалення рішення в цілому, то це Кличко обіцяє зробити завтра, 13 листопада, на наступному засіданні Київради. Всі інші вимоги активістів поки не враховані… Боротьба триває!

Долучайтеся та стежте й надалі за ситуацією навколо розслідування пожежі та відновлення кінотеатру «Жовтень» у нашій спільноті у Facebook «Збережемо «Жовтень» — Київ» і по хештегу #savezhovten всюди в Інтернеті.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки