fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
30-11-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

«Жовтень» – це початок, далі – вичистимо всю Україну

29 листопада 2014р. у кінотеатрі «Жовтень» відбулася толока, під час якої небайдужі кияни прибрали після недавнього пожару кінозалу «Кіноман». Після прибирання відбулося віче та благодійний концерт. Республіканці, які з самого вечора підпалу споруди, активно боряться за відновлення «Жовтня», і на цей раз також взяли дуже активну участь у підготовці та, власне, і в самій толоці [+ відео].

Як відомо, місяць тому, пізно ввечері 29 жовтня стався злочинний підпал легендарного культурного осередку – подільського кінотеатру «Жовтень». Через день активні кияни за участі Студреспубліки зібралися на мітинг під стінами будинку Київської мерії, щоб висунути свої вимоги перед столичною владою. Далі було ще декілька акцій за відновлення «Жовтня», котрі сприяли прийняттю міськими депутатами рішень щодо його підтримки. Експерти та громадськість вбачають у підпалі під виглядом анти-ЛҐБТ-акції дію, яку замовили рейдери.

 

У звязку з тим, що аварійні служби розчистили завали спалених конструкцій у спаленому кінотеатрі лише частково, а ремонтні роботи планують розпочати аж навесні, активісти, що борються за відновлення кінотеатру, вирішили не чекати допомоги влади, а самим розпочати прибирання. Близько сотні небайдужих, деякі були навіть із дітьми, прийшли в обід до «Жовтня» на толоку. Незважаючи на холодну погоду та сніг, активісти не здалися, десь за 3 години повністю вичистили від завалу після пожежі кінозалу «Кіноман», що знаходиться на другому поверсі. Сміття було винесене на вулицю. Під час роботи всіх пригощали гарячим чаєм, печивом, цукерками і бутербродами з салом.

Опісля чудової толоки, відбулося невелике віче та концерт на підтримку «Жовтня». Під час віче були виголошені вимоги до влади щодо справедливого розслідування справи, недопущення його рейдерського захоплення та прискорення здійснення дій по фінансуванню відновлення кінотеатру. Ведучим віче був Олексій Дівєєв-Церковний, виступали директорка «Жовтня» Людмила Горделадзе та представники співорганізаторів, зокрема, лідер республіканців Павло Вікнянський.

«Зроблена робота виявилася не лише дуже корисною для збереження решти кінотеатру, що не постраждав під час пожежі, але й обєднала всіх присутніх настільки, що люди не покидали прибирання до того часу, поки зал не був вичищений до останньої лопати, незважаючи навіть на те, що віче вже розпочалося. Це показує, що коли ми, українці, щиро беремося за справу, то робимо її завзято та до кінця. «Жовтень» — це початок, далі – так само вичистимо та відбудуємо всю Україну! Для цього треба не спекулювати на зовнішньому ворогові, якого безумовно треба перемагати, але передусім перемогти ворога внутрішнього та самих себе», — зауважив Павло Вікнянський.

Далі відбувся концерт, у рамках якого виступали Михайло Опекан, Андрій Сотніков RasSvet, PivDen. Особливо хочеться відмітити колектив «СонЦе», вокалістка якого своїм неймовірним голосом намагалася зігріти та підняти настрій утомленим, але задоволеним від своєї роботи, присутнім.

Однак, варто зауважити, що розпочата робота далека до завершення, оскільки, серед усього потрібно ще прибрати кінозал «Гегемон», що знаходиться на першому поверсі. Тому стежте за інформацією щодо наступних дій у нашій спільноті у Facebook «Збережемо «Жовтень» — Київ» і по хештегу #savezhovten всюди в інтернеті.

Хочемо ще раз подякувати всім республіканцям й іншим волонтерам. Ми вкотре показали, що можемо не лише відстоювати кінотеатр «Жовтень» під час вуличних акцій, але й жертувавити власним часом і працею заради швидшого його відновлення.  

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки