fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
11-10-2017 / всі теми /  Україна

Україно-німецька дружба крізь призму Євромайдану

Ukrainian-German Friendship Through the Prism of Euromaidan (en)

photo_2017-10-11_14-03-52Берлін-Київ-Харків, саме таким маршрутом нещодавно пройшли німецькі студенти, які відвідали Україну з метою поспілкуватися зі своїми колегами, поділитися досвідом громадської активності, наживо побачити місця подій Майдану в Києві та Харкові. В цьому радо їм допомогла Студреспубліка.

Лідерки Київської Студреспубліки Людмила Рудкевич і Харківської — Марія Корабельнікова протягом 2-х днів знайомили іноземних гостей із Україною у всіх її суперечливих проявах, розповідали про унікальний досвід Студреспубліки, ну, і, звичайно ж, дізнавалися про Німеччину з перших уст.

3photo_2017-10-11_14-03-530 вересня 2017р. стало незабутнім для київських республіканців, адже вони приймали дорогих гостей – студентів і професора Європейського університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері, ФРН). Людмила Рудкевич, лідерка столичних республіканців, і Юлія Васильєва, студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, активістка Київської Студреспубліки, мали честь показати столицю з науково-історичної точки зору. Група була зацікавлена в історії перебігу Майдану 2013-2014рр.

img_8673Першим пунктом відвідування стала Михайлівська площа, звідки група попрямувала до Майдану Незалежності, головної сцени подій того часу. Було наголошено на позиції Студреспубліки: зберегти мир і цілісність держави, не допустити ворожнечі людей, падіння рівня життя, згортання справедливості й зменшення прав і свобод громадян! Ознайомилися студенти і з вулицями Грушевського й Інститутською, де відбувалися зіткнення і гинули люди. Також побачили на власні очі такі важливі для літопису Євромайдану будівлі Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Фінальною точкою екскурсії став Маріїнський парк, де розташовувався Антимайдан і де також були криваві зіткнення.

Протягом спілкування,20171006_143158 до речі, англійською, гості цікавились конкретними деталями подій цього періоду, історією незалежної України та сучасним політико-економічним станом нашої Батьківщини. Студенти говорили про зв’язок між подіями на Майдані та на Сході, що дає можливості для роздуму над тим, як ситуація в Україні сприймається очима громадян інших європейських країн.

photo_2017-10-11_20-04-47-1Наші друзі в Україні хотіли познайомитися не лише з привабливою для світу столицею, а й побувати в інших містах. Тож, наступного дня вони вирушили до Харкова, де мали неформальне спілкування з місцевими республіканцями. Наче сто років знайомі, представники обох країн радо зустріли один одного у стінах затишного пабу. Тема зустрічі: «Емоції в українсько-російському конфлікті».

Теплий вечір, найкращі молоді розуми, дружна атмосфераphoto_2017-10-11_20-06-54-1 — все спонукало до змістовної, проте веселої дискусії. Спочатку харків’яни ознайомили гостей із діяльністю місцевої Студреспубліки, поділилися підсумками фіналу Студреспубліки-2017 і планами на найближчий період. Потім говорили про молодіжні організації Німеччини. Протягом вечора всі, наче рідні, не відчуваючи жодних бар’єрів і перепон, ділилися досвідом і враженнями.

Для нас честь приймати гарних гостей. Часу для спілкування з чудовими людьми, як завжди, виявилося катастрофічно мало. Сподіваємося, що німецькі друзі порадують нас ще не одним візитом у майбутньому. А може й ми з візитом нагрянемо… З радістю чекаємо!

За сприяння в організації та проведенні візиту висловлюємо подяку хед-офісу Студреспубліки, проф. Михайлу Мінакову, Фонду Конрада Аденауера, Анні Глезер і кожному учаснику з обох сторін.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Юлія Васильєва, Марія Корабельнікова, Людмила Рудкевич