fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
03-09-2009 / Аналітика /  Україна

Шанс щось змінити на краще повинен бути у кожного!

Перше знайомство зі Студреспублікою отримав на ЗиСР 2009 року. До цього я не знав, що таке ОДГ. Врешті решт склались дуже цікаві враження про гру, а ще кращі про організаторів.

Дізнавшись про те, що на літній Студреспубліці буде поєднано виборчу кампанію з оргдіяльнісною грою, що у цьому проекті прийматиме участь понад тисяча осіб, не міг не приїхати, щоб разом з усіма розв’язати поставлену проблему: «Онтологія українця».

Не буду описувати мої враження від розважальної програми – все було супер. Втім, на мою думку, головним дійством була саме ОДГ. Я намагався брати активну участь на пленарних засіданнях та у розв’язанні поставлених задач. Дуже цікаво було вислуховувати думки студреспубліканців з різних куточків України, а ще цікавіше – іноземців! Перше ж завдання викликало багато думок та суперечок. Ніяк не могли зійтися в спільній позиції щодо того, що ж таке є в українця, чого немає в інших, чим він (українець) відрізняється. Головний акцент чомусь було зведено на риси характеру та ментальність. Як на мене, то це занадто банально. Але результат є результат.

Та це лише початок. Далі усе було набагато складніше та цікавіше! По-перше, усі зрозуміли, що студентським президентом стане не той, хто проводить демонстративну агітацію, а той, хто проявляє на пленумах активність та представляє розумні вирішення задач. Для багатьох це була шокуюча новина. Але ті, хто приїхав працювати, справлялись із завданням і впевнено крокували до своєї цілі. Я вирішив зайняти позицію вільного громадянина і просто допомагати групам знаходити відповіді, формувати позицію. Це було цікаво. Нові знайомі, як виявилося, могли дати відповідь майже на всі запитання. Разом ми ідентифікували українця у Світі, Україну у Світі – і цей факт надавав впевненості у собі, у своїх силах.

На третій день, зрозумівши хто є хто, я вирішив, що для розв’язання проблемного завдання не потрібно ділитися на групи, а навпаки – об’єднатись. Як виявилося, такої думки був не лише я. Лідери груп об’єднались для того, щоб сформувати оргплан розвитку самосвідомості студентства в Україні терміном на один рік. Робота була плідною. Сподіваюсь, що всі присутні під час складання цього плану будуть відповідальними і приєднаються до його реалізації.

Підсумовуючи свої враження, хочу додати, що порівнюючи ОДГ на ЗиСР у Карпатах і під час літнього фіналу у Заозерному, не можу не звернути увагу на те, що працювати значно комфортніше та плідніше вдається в закритому приміщенні, як це було на ЗиСР. На літній ОДГ була альтернатива: по…, по…, по…, чи гра. Тому ті, хто мав сильну мотивацію, волю – працювали, а інші – розважались. Важко сказати, що краще… Мабуть, так і потрібно, навіщо змушувати людей робити те, чого вони не хочуть. Але шанс щось змінити на краще повинен бути у кожного!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Руслан Хасанов