fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
15-09-2021 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Для справжнього здорового духу треба і спорт, і вільне слово

Якщо зробити щільний симбіоз спорту та журналістики, то отримуємо не просто прогресивний, а такий, який не має аналогів, проєкт «Республікада». Він проходить під час деяких регіональних етапів й — обов’язково — фіналів Студреспубліки. І цього року на лазуровому узбережжі Чорного моря активна спортивна молодь і та, яка практикує або поки приглядається до медійної сфери, долучилися до «Республікади» [+ відео].

Найактивніші учасники/ці фіналу ХХІІІ Студреспубліки* на тему «Інакша Україна — для Нового світу» (21–24 серпня 2021р., Лазурне, Херсонщина) мали можливість проявити себе у кількох видах спорту, а журналіст(к)и-початків(и)ці долучалися до корисних фахових дискусій, писали тексти та знімали відео. Як усе відбувалося — далі.

Спортивна частина «Республікади»

Спорт, спорт, спорт!.. І ще трохи спорту… І ще трішки… Бо спорту багато не буває!

На фіналі Студреспубліки-2021 протягом 3-х днів відбулися драйвові спортивні змагання: дартс, пляжний волейбол, мініфутбол — словом, кожен міг обрати те, що до душі і тіла. Від раннього сонця та до темної зорі спортсмен(к)и-республіканці/ки перевіряли себе на кмітливість, витривалість, командність, вміння знаходити вихід з будь-якої ситуації, а куратор спортивної частини «Республікади» Вадим Долованюк не полишав можливості перевірити конкурсантів/ок на… дедуктивні здібності та вміння знайти те, що знайти неможливо.

Кожного дня відбувалась запекла боротьба, де літало все: м’ячі, дротики, учасники/ці за м’ячами — і це заради того, щоб отримати омріяний кубок.

Чемпіонами спортивної частини «Республікади» стали Антон Осадчук (Чернівецька обл.), який показав всій Україні, як же потрапити в «соточку» — тобто переміг у дартсі. Найкращими у пляжному волейболі стали Віталій Гафюк (Чернівецька обл.) і Денис Савчин (Запорізька обл.). Дати фору всім і вибороти перемогу з мініфутболу змогла команда «Амерікоси», знову представники Буковини.

 

Журналістська частина «Республікади» ім. Володимира Карагяура

Журналістська частина проходила не менш активно спортивної і вдало її доповнювала, навчаючись коментувати спортивні події. Що ж ми за два дні встигли ще зробити?

Провели три зустрічі із практикуючими журналіст(к)ами (Аліною Боровик, Русланом Коцабою та Вірою Андріюк), з якими обговорили майбутнє цієї царини та специфіку окремих жанрів. Організували виступ Максима Караулова, який вже не перший рік волонтерить як ігротехник, а також має досвід курування суб-фестів Інтелектуальні ігри та «Республіканську Мафію», тож сам себе називає «дід Студреспубліки» і не з чуток знає, як структуровано й чітко викладати думки. Він поділився секретами логічного обґрунтування позиції та звернув увагу на поширені помилки публічних виступів.

А найважливіше, що наші учасники/ці мали можливість попрактикуватися. На додаток до всього, в рамках «Республікади» відбувся конкурс на кращий «телесюжет» про Студреспубліку (трошки з виходом за формат проєкту), в якому перемогла Вікторія Швець (Чернігівська обл.).

 

Цьогорічна «Республікада» була дуже корисною, насиченою та веселою. А наступного року буде ще краще! До зустрічі, XXIV Студреспубліка-2022!

* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів

Аналітика гри-2021 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Вадим Долованюк, Тетяна Мороз