fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
27-11-2020 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Об’єднуємо молодь навколо роботи над майбутнім Полтавщини

Для прогресу та модернізації в Україні необхідні великі, широкомасштабні зусилля, нестандартні й сміливі рішення. А громадянське просвітництво невід’ємна частина цього процесу. Причому в максимально різноманітних формах. Одну із таких форм обрали полтавські республіканці — це мандруюча фотовиставка «Демодернізація в Полтаві».

В одному місці зібрали фотографії розвалених і занедбаних історичних об’єктів й архітектурних пам’яток, знищених промислових потужностей — полтавських заводів і звичайних будинків у центрі Полтави. Фотовиставку підсилили роботами живопису. Детальніше про виставку і Полтавський центр молоді та інновацій, у рамках роботи якого відбулася ця важлива активність, — читайте у матеріалі.

Відкриваємо мистецтвом очі на… очевидне

Фотовиставка, ініційована республіканкою Іриною Жемелою, має на меті привернути увагу громадськості і влади до того, що відбувається в Полтаві, щоб спільно протидіяти демодернізації. А розпочалася вона 30 жовтня 2020р. у Полтавському центрі молоді та інновацій, відкритому республіканцями.

В одному місці зібрано фотографії розвалених і занедбаних історичних об’єктів й архітектурних пам’яток, знищених за останні 30 років промислових потужностей — полтавських заводів і звичайних будинків у центрі Полтави. Фотовиставку підсилили роботами живопису — картинами відомого полтавського художника Едуарда Трирога та молодої художниці-початківиці Анастасії Бовкун, що придало виставці широти й розмаїття.

Навіщо Полтаві центр розвитку інновацій і молоді?

Історія з молодіжним центром триває відносно давно…

«У Полтаві десятки тисяч молоді. Купа потенціалу. Молодь валить за кордон. Полтавська міська влада вже 2 роки обіцяє відкрити Молодіжний центр. А віз і нині там… Багато міст мають молодіжні центри, а Полтава що, гірша?» З такими лозунгами не так давно біля міської ради, обласної держадміністрації й нового приміщення ЦНАПу зібралася на пікети активна молодь разом із республіканцями. Ми вимагали, щоб у Полтаві з’явився потужний молодіжний центр, який би об’єднав активну молодь і провідних еспертів/ок навколо роботи над майбутнім Полтавського краю.

«Потрібно організувати відкритий простір для творчої молоді, яка б прямо була інтегрована в концептуальний розвиток Полтавського регіону. Де разом з провідними інтелектуал(к)ами пропонуватимуться свіжі й найкреативніші ідеї про те, як розвивати Полтавщину й зреалізувати прогресивний модернізаційний проєкт розвитку нашого регіону. Працювати з провідними художниками/цями, мистецтвознав(и)цями, IT-спеціаліст(к)ами, гуманітаріями й іншими експерт(к)ами, щоб максимально розкривати в молоді уяву про майбутнє, бажання жити і працювати тут, на Полтавщині», — говорить Студентська мерка Полтавщини Ірина Домішкевич

Уже 2 роки влада обіцяє молоді відкрити центр, але щоразу різні «офіційні» причини заважають. Це й відсутність підходящого приміщення, фінансування, нестабільна політична ситуація… Республіканці прямо вказали на нове приміщення, що збудували під Центр надання адміністративних послуг. Так як формат ЦНАПу застарілий і неефективний, не передбачає суттєвого спрощення надання адмінпослуг, то доцільно його було б перевести «в цифру», а приміщення передати молоді.

Республіканці ніколи не базікають — а працюють: створено Полтавський центр молоді та інновацій

Але поки влада чухає потилицю, республіканці власними зусиллями відкрили демоверсію цієї ідеї — Полтавський центр молоді та інновацій.

За цей короткий проміжок часу на базі центру було реалізовано багато заходів, змістовних ініціатив, а найголовніше — продемонстровано те, як повинен працювати справжній молодіжний центр. Окрім виставки «Демодернізація в Полтаві», проведено багато дискусій на різні актуальну суспільну, економічну, політичну й інфраструктурну тематику, а також зустрічей офлайн і онлайн із знаковими в місті людьми. Центр також послужив зібранням оргкомітетів різних проєктів, засідання клубів, таких як Дискусійний клуб «Полтава», літературних, мистецьких і творчих об’єднань, клубів гри в «Мафію» тощо. І головне те, що організатор(к)ами активностей була сама молодь, різні громадські організації, органи студентського самоврядування, громадянські рухи й клуби за інтересами.

У зв’язку з карантинними обмеженнями на участь у масових заходах офлайн, спричиненими ковідною пандемією, Полтавський центр молоді та інновацій тимчасово буде працювати за адресою: м. Полтава, вул. Соборності (Жовтнева) 66, оф. 405-1.

Варто зазначити, що саме республіканці в свій час підняли і просували тему молодіжних центрів по Україні й стали ініціаторами створення Міжнародного студентського центру.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Вікторія Іванюк