fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
14-07-2015 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Модернізація – майбутній тренд для Полтави!

Вимоги до оргпроектів (наукових розробок, бізнес- і соціальних ідей) на тему "Новий cтарт. Сценарії майбутнього"З 8 по 11 липня 2015р. молодь Полтави з палаючими очима та відкритими серцями зібралися на XVII за ліком регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка». Спочатку була ОДГ за містом, а далі — почалися новації полтавчан. Активісти прямо в центрі міста вийшли з підготовленими ними версіями Програм модернізації до експерті та політиків — для допомоги, та до звичайних людей — для отримання підтримки. А звершилося все яскравим холі-фестом [+ відео].

Полтавська Студреспубліка — одна з найкращих в Україні. Чим на цей раз здивували полтавчани, які саме інновації вони застосували, а також, який секрет того, що полтавці зробили модним слово «модернізація», а цей тренд  — популярним серед лідерської молоді — ознайомлюйтесь далі.

Майже 25-річна історія незалежної України стверджує, що будь-які справжні модернізаційні зміни можливі лише за ініціативи прогресивних громадян, які мають сильну волю та свіже креативне мислення, а також здатність до змістовної дискусії. Тільки через взаємодію і наполегливість можна зрушити цей камінь із місця. Тому й цьогорічною темою для республіканців була «Програма модернізації Полтави».

У перші два дні за містом на базі дитячого табору «Маяк» у с. Головач (Полтавський р-н) було проведено організаційно-діяльнісну гру на зазначену тему, участь в якій взяли 30 учасників. За шаленої спеки учасники намагалися досягти ефекту «повного занурення» і згенерувати справжні ідеї для розвитку нашого міста, по черзі працюючи над наступними темами: «Сучасна Полтава: цілісна характеристика», «Причини занепаду Полтави (недієві механізми)», «Зони модернізації Полтави», «Гуманітарні і соціальні перетворення (міжсуб`єктні відносини, розвиток інститутів», «Економіка і господарство (реформи й інновації)», «Програма модернізації Полтави» та «Наш план роботи».

IMG_2058Керівником орг-діяльнісної гри був учасник Міжнародного оргкомітету Студреспубліки Олег Слизько, старшим модератором – голова Об`єднаної ради студентського самоврядування при Міністерстві аграрної політики і продовольства України, Голова Студентської ради м. Полтава Олександр Глазов, а єдиним експертом виступив Дмитро Геращенко, бізнес-тренер, коуч, депутат Полтавської районної ради, а віднедавна й активний спортсмен-марафонець, який не стомлюється пропагувати зоровий спосіб життя (до речі, декілька десятків кілометрів до місця проведення Дмитро подолав велосипедом).

Основними стартовими зонами модернізації Полтави учасники визначили освіту та громади, а також енергетику та податкову систему. Республіканці таким чином показали «червону картку» тим, хто вважає, що першочерговим для реформ і модернізації є гроші.

IMG_1632IMG_1765IMG_1886

 

 

 

 

 

Дорогою додому приміською електричкою в учасників «горіли очі», так сильно їх зацікавила тема розвитку нашого міста. Пересічні пасажири прямо відчували енергетику молоді, але не могли до кінця зрозуміти її першочергового джерела. Відповідь на це питання учасники Студреспубліки залишили для полтавців відкритим ще на два дні…

Уже 10 липня на третій день Студреспубліки завданням для команд було привести власні програми до робочого вигляду і у режимі «політичного квесту» погодити їх з відомими у Полтаві особами. Учасники закінчили власні варіанти Програм модернізації Полтави майже наприкінці робочого дня п`ятниці й нарешті вирушили на узгодження їх з місцевими експертами!

j202yAkiW5AIMG_20150710_163337Республіканці отримали підтримку Програми по модернізації Полтави від таких відомих людей, як голова Полтавської обласної ради Петро Ворона (підпис за 15 хв. до виїзду з дому за місто), Полтавський міський голова (2006-2010) Андрій Матковський, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач (під час скандальної сесії міської ради, де побилися депутати і мер), ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля, директор Полтавського бізнес-інкубатора Сергій Лейкін, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ Юрій Кропивка, начальник відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації Наталія Шкоденко, начальник управління у справах сімї, молоді та спорту міськвиконкому Олена Ромас, екс-начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту міськвиконкому, легенда полтавського футболу Ігор Кислов, директор Аграрного коледжу управління і права ПДАА Олена Козаченко. Також учасникам вдалося у телефонному режимі обговорили програмні позиції модернізації Полтави з народним депутатом України Юрієм Бубликом, а відомий філолог, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Микола Степаненко лише усно погодив програму, вказавши на деякі помилки в тексті, що з розумінням сприйняли учасники і поспішили їх виправляти.

LyW8xWP_jasIMG_1979DSC_114811742884_127360827600407_4131977141399366694_n

 

 

 

 

11709624_127360714267085_690170727976249610_n11223753_1611973199062646_7539196621277390087_n58mbhZ80uKs

 

 

 

 

 

Переможцем політ-квест-фесту стала команда «Правильні реформи – ефективне місто» на чолі з Владиславом Призовим, яка отримала 10 балів за мінімально необхідних трьох.

Наступного дня, 11 липня, в суботу, завданням команд було «упакувати» власні програми і розробити агітаційний продукт. Пізніше – загітувати полтавців і привести їх на вибори. Перед самим голосуванням відбувся круглий стіл «Інноваційний розвиток територій силами прогресивних громад», на якому лідери партій і кандидати в мери презентували свої програмні позиції щодо модернізації Полтави і критикували напрацювання опонентів.

IMAG6697IMG_2145

 

 

 

 

 

 

Особливістю виборів був прогресивний експеримент, коли люди голосували не за назви партій, а за програми, тобто не за обличчя, а за зміст, – проголосуй не за Івана або Наталку, а за модернізацію освіти чи реформу податкової системи. Також експериментальною новацією у виборчому законодавстві Полтавської Студреспубліки було право учасникам регіонального етапу голосувати двічі (у класичному форматі через виборчу дільницю і бюлетені, а також через гаджети), пересічні полтавці голосували ж один раз.

dscn4020IMG_2187

 

 

 

 

 

 

 

Зрештою, у непростій смисловій і політичній боротьбі трьох партій, які представляють позиції «Правильні реформи – ефективне місто», «Модернізація Полтави через масову освіту» і «Сильна громада – запорука  ефективної держави», перемогу здобули перші – економісти, реформаторі й новатори в податковій системі та енергетиці. Депутатами Студентського магістрату стали Олена Прихожа (ПНТУ), Ольга Забураєва (АКУП), Богдан Пащенко (ПУЕТ), Дмитро Кандиба (ПНТУ), Станіслав Мостовенко (ПНПУ), Олександр Єжов (ШБЕіШЛ), Владислав Призов (ПБТТБ), Юрій Сапсай (ПНТУ), Олексій Олефіренко (ПДАА) і Руслан Тойстер (ПНТУ).

IMG_1999IMG_1920IMG_1652

 

 

 

 

 

 

Не менш запеклим було протистояння кандидатів в мери Алевтини Вакуленко та Владислава Призова. Лише на два голоси більше отримала студентка Полтавської державної аграрної академії Алевтина Вакуленко, у результаті 93 виборці «за».

На кожного республіканця чекала немала кількість інтелектуальних змагань. На регіональному етапі Студреспубліки відбулися останні ігри сезону «Що? Де? Коли?» (куратор Євгенія Гмиря) інтелектуального клубу республіканців. Переможцем стала команда «Троянський + 1 + Олег і Ліля» (кращий гравець Віталій Мусієнко), II місце – команда «Кобищанська культурна спілка», III місце – команда «Давайте».

У суб-фесті «Студентська мафія» (куратор Денис Ягольник) переможцем став Сергій Каюн. Переможцем Фото-конкурсу «Спалах емоцій» став Юрій Сапсай.

Урочисте закриття й інавгурація ноообраного мера відбувалася на сцені Парку культури й відпочинку «Перемога» в рамках концерту Poltava Music Live Awards, учасниками якого були друзі Студреспубліки, відомий гурт DK,Dance (м. Суми), прогресуючий дует «Сен-Тропе» (м. Полтава), який ще й перезентував свій новий кліп «Бивша», а також гурт із 23-річною історією ONEYROID (м. Полтава).

Концерт проходив спільно з холі-фестом, яскравим дійством, керівником оргкомітету якого була голова Студентської ради Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Оксана Лашенкова.

IMG_2233IMG_2224

 

 

 

 

 

 

Оргкомітет XVII регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка» щиро дякує всім партнерам і тим, хто просто допомагав організовувати цей проект: управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту Виконавчого комітету Полтавської міської ради (О.Ромас), відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації (Н.Шкоденко, Ю.Северин), Студентській раді м. Полтава (О.Глазов), Полтавському національному технічному університету ім. Ю.Кондратюка (В.Онищенко), Полтавській державній аграрній академії (В.Аранчій), Полтавському університету економіки і торгівлі (О.Нестуля), управлінню культури міськвиконкому (Л.Кречко), дитячому табору «Маяк» (Л.Сердюк), Video TT (А.Головко), «Йо-Майо» (Б.Шевченко, В.Мусієнко), Школі барменів «Ейфорія» (О.Єжов) й усім, хто допомагав і сприяв. Окрема подяка експерту Дмитру Геращенку й усім, хто взяв участь у обговоренні та погодженні Программ модернізації Полтави!

Регіональні етапи «Першої Леді», спортивних ігор, Кубку КВН і Фестивалю аматорського відео відбудуться протягом липня-серпня як окремі заходи в рамках регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Полтавської Студреспубліки