fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
06-09-2021 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Слово може!

На лазуровому березі Чорного моря в рамках фіналу XXIII Студреспубліки пройшов суб-фестиваль «Леся-фест». Поет(к)и з різних куточків України фехтували словами і смислами, щоб хоч трошечки привідкрити очі у громадян, наближаючи Інакшу Україну! Особливо актуальним поетичне змагання стало цього року, адже маємо і 150-річчя Лесі Українки, і 30-ліття Незалежності України.

21–24 серпня 2021р., у Лазурному, що на Херсонщині, на тему «Інакша Україна — для Нового світу» пройшов фінал Студреспубліки-2021*, під час якого з великим піднесенням пролунав «Леся-фест». Як саме відбулося літературне дійство, а також переможний вірш — у підсумках.

Поет(ка) — це інтелектуальна особистість, яка до того ж дуже тонко все відчуває, і в жодному разі не має залишатися осторонь проблем, а шукати відповідей на надскладні виклики і впевнено крокувати вперед. Тому, окрім, власне, поетичного змагання, учасники/ці «Леся-фесту», звісно ж, брали активну участь в оргдіяльнісній грі на тему «Інакша Україна — для Нового світу», дискутували про майбутнє України та світу, відкривали формулу Інакшої України.

Під час поетичного суб-фестивалю звучала громадянська, інтимна та філософська лірика, кожен/на учасник/ця поділилися своїм втаємниченим і дивовижним зі світом, дарували частинку себе. Читання проходили в дружній атмосфері, один/на одного/у уважно слухали й підтримували, з радістю і цікавістю обговорювали презентовані твори. Найактивнішими стали представники/ці Луганщини, Миколаївщини, Полтавщини, Чернігівщини тощо.

Важливим стимулом для творчих пошуків студреспубліканців став факультатив у форматі майстер-класу від поважного члена журі «Леся-фесту» — поета, художника, лавреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського на тему «Слово було на початку. Буде воно і в кінці». Опісля — метр розібрав представлені тексти. Проста, але дуже цінна порада від Анатолія Кичинського: «Всі починають з одних і тих самих помилок, не бійтеся запитувати і дізнаватися, щоб стати кращими».

 

 

 

 

 

 

 

Партнерами в проведенні «Леся-фесту» — і всього літнього циклу Студреспубліки-2021 —  стали друзі Студреспубліки з видавництва «САМІТ-КНИГА», тож перемож(ни)ці були нагороджені прекрасними книгами сучасних українських авторів/ок.

Перміг чернігівець Ігор Меліхов з віршем «Человек, Который»:

Говорите, что вы мечтаете?
Но мечты ваши очень призрачны.
Я готов вам помочь, а надо ли?
Не погаснет ли цель без имени?

Я хочу, чтобы вы задумались
Мы живём в этом мире сказочном
Где по улицам ходят призраки
Где поэты поют красочно

Мы творим каждый день фантазию
Забывая о том, что дорого
Убивая в себе эмоции
Забывая о чувствах и мо́роке

Вы хотите менять прошлое,
В реках времени уж утонувшее
Вы не верите в непостоянное
Но заботитесь лишь о сегодняшнем

Я ведь вижу, что вы мечтаете
И мечты ваши точно сбудутся
Я готов вам помочь, но надо ли?
Вы ведь сами жалеть будете…

Щоб передвіщати Майбутнє, доторкнутися до Інакшого, спробувати уявити, а тим паче конструювати і будувати Інакшу Україну, поезія нам, людям довгої доброї волі, надзвичайно необхідна!

* Під час проведення активностей вимагалося дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів

Аналітика гри-2021 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анастасія Бридихіна