fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
05-08-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Хмельницький

Хмельницький зустрічав «Студентську республіку»!

26–27 липня в с. Іванківці Олешинського району було проведено регіональний етап Всеукраїнського проекту «Студентська республіка». В заході прийняли участь представники студентських самоврядувань ВНЗ міста.

Даний проект, започаткований 10 років назад нажаль вже багато років не проводився в Хмельницькому, але нащастя активісти студентського самоврядування постійно спілкуючись із своїми колегами з інших регіонів, добре поінформовані про проект «Студентська республіка», вирішили нарешті виправити ситуацію. Головним організатором Регіонального етапу Хмельниччини стала голова департаменту інформації студентської ради Хмельницького національного університету Тетяна Подворна. Партнерами заходу виступили:  Управління у справах сім’ї молоді і спорту Хмельницької ОДА, Управління освіти і науки Хмельницької ОДА та Хмельницька районна державна адміністрація. Також важливий внесок зробила Військова частина А0553 що вже не раз приходила на допомогу, розуміючи необхідність виховання свідомої молоді, яка також потрібна Збройним силам України. Нажаль підприємці нашого регіону виявились інертні до підтримки соціальних молодіжних проектів, але будемо сподіватись що і в бізнесі Хмельниччини з’явиться подібне розуміння перспективності вкладання ресурсів в молоде покоління.

Проект проходив у наметовому містечку на мальовничому пагорбі с. Іванківці Олешинського району. При підготовці заходу існував величезний ризик так як на передодні декілька днів йшли зливи, а на 26–27 прогнозувались дощі та грози. Та хіба такі дрібниці могли спинити справжніх студентських активістів, лідерів?! «Студентська республіка» стала перевіркою характеру та відповідальності вже в процесі збору учасників, з яких багато хто просто проігнорував захід.

Проект передбачає соціально-економічно-політичну гру для проведення якої приїхали професіонали політ-технологи з НДЛМ Криницький Євген та Стоцький Анатолій. Захід відкривався за присутності представників районної державної адміністрації. На протязі дня захід відвідували гості, а саме, представники громадських організацій. Також був присутній Студентський мер Запоріжжя Межирицький Данило і представники студентського самоврядування Київського університету КРОК.

Політ-технологи відмінно виконали свою справу  скеровуючи гру і провокуючи зіткнення в Студреспубліканських сегментах влади. Мінімодель держави дала змогу відчути всі сторони поєднання виборчої діяльності паралельно з роботою на керівних посадах державного управління, студенти змогли відчути деструктивний вплив корупції, кулуарних змов та політичного протистояння.

Тут були і дебати кандидатів з провокаційними запитаннями і пресконференція з членами уряду «Студентської республіки», агітація. Вдалось відчути тиск бюрократії та ознайомитись с процедурою здійсненя міжвідомчих операцій та процесом голосування. Звичайно що як і в будь якій повноцінній державі в «Студентській республіці» була своя валюта — «Студентик». Проводились виплати по безробіттю, виникала інфляція, зловживання повноваженнями, та народне невдоволення. Найактивніші відкривали власне приватне підприємництво.

Запекла передвиборча боротьба завершилась справжніми демократичними виборами Мера та Магістрата. В Хмельницькій Студреспубліці на вибори вийшло дві партії: «Синапс–XXII століття» — лідер Олексій Жмеренецький та «За суцільну справедливість» на чолі з Ганною Загікою, на мери відповідно балатувались лідери партій. По результатам голосування Студеньским мером Хмельниччини став Олексій Жмеренецький — член Колегії Всеукраїнської студентської ради при МОНУ від Хмельницької області, заступник голови молодіжного парламенту області, студент Хмельницького національного університету. Магістрат  сформовано з членів партій пропорційно до набраних голосів. Дана делегація має право прийняти участь у Всеукраїнському етапі «Студентської республіки» і претендувати на президенство та членство в Студентському парламенті України.

Тематикою цього річної республіки стала тема «Свободи» та «Моралі» які обговорювались в групах з метою виявити взаємозв’язок та напрями в яких варто працювати для розвитку суспільних відносин.

Паралельно проводились змагання в грі «Мафія». Вночі відбулась комунікаційна вечірка та дискусії біля багаття. На другий день обрано «Першу Леді» «Студентської республіки», підведено підсумки, аналіз подій, що відбулись, та зроблено висновки щодо того, як можна  оптимізувати суспільні взаємовідносини.

Учасники проекту їхали додому надхненні до активної громадської роботи з новими друзями та незабутніми враженнями. Хотілося б сподіватись що подібні заходи з кожним роком будуть об’єднувати все більше молоді та людей зацікавлених в розвитку українського суспільства, і що діяльність учасників буде продовжено в реальному житті.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Хмельницької Студреспубліки