fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
07-03-2019 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Не для себе — для всіх!

Not for Myself, but for Everyone! (en)

Тільки-но завершилася «ХІ Зимова Студреспубліка» в Карпатах на тему «Нові прогресивні форми солідарності в Україні, Європі та світі». Підсумки надихають! Прогресуюча якість і збільшення загальнолюдського блага — за об’єднанням полісів, де солідарність створюватимуть вільна творчість, невідчужена праця та свобода інакомислення, а інституційною інновацією буде глобальний банк задач. В України є шанс стати хедлайнерами майбутнього [+ відео].

Виклики особливі — турбулентність охоплює не лише нашу країну, а все більше шириться світом. Цинізм, егоїзм, обмеженість, зневага, нетерпимість душать нас, тягнуть вниз — альтернатива цьому лише розумна солідарність прогресивних людей крізь будь-які кордони. Які ж способи припинити демодернізацію відшукали 1–4 березня 2019р. під час ЗиСР-ХІ на Буковині (ГК «Гірський світанок» (ГТК «Мигово», с. Мигове, Вижницький р-н, Чернівецька обл.)) найкращі українські й іноземні експерт(к)и й активіст(к)и — детально в підсумковому релізі.

«Байдужість — це не життя,
а безвольність, паразитизм, боягузтво.
Тому я ненавиджу байдужих»
Антоніо Ґрамші

У часи важкої, без кінця-краю кризи, збільшення ненависті та нерівності, у розпал буйства демагогії та популізму надзвичайно важливо не впасти у відчай або у психоз, а спокійно зупинитися і поставити самим собі й оточенню жорстке запитання: чому все саме так, а не інакше, і як нам спільно виправити ситуацію. Республіканці не просто це роблять постійно, але й організовують інших.

Для цього потрібні нові колумби, маркси і корольови! Здатні на мрію про новий, справедливий світ, не зверхні і відморожені, як теперішні світові еліти, а здатні до проблематизації і осяяння великих смислів і масштабів.

Павло Вікнянський, лідер республіканців України, під час установчої доповіді звернувся до учасників/ць із низкою системних запитань: «Як нам, українцям, знову бути разом? Як відновити зв’язність розвитку, поступу в подоланні несправедливості та нерівності в Європі? Як людству припинити деструктивні чвари і перейти на космічний рівень?»

Також на відкриття приїхали привітати учасників/ць друзі та партнери Студреспубліки — громадський діяч, підприємець Олексій Бурбак і директор ПрАТ «Гравітон» Віталій Чорноусенко.

 

 

 

 

Оргдіяльнісна гра вийшла напруженою і глибокою. Серед основних позицій у Грі необхідно виділити:

  • «неоліберали», які відстоювали позицію, що найперше завдання — піклування про себе, сформувавши своєрідну «матрьошку» пріоритетів: я – група (сім’я) – місто – країна – світ. В результаті еволюції позиції група опрацьовувала ідею максимальної децентралізації з головною роллю міста-поліса, де у держави залишаються лише функції безпеки та загальної координації взаємодії. Поліси самостійні у взаємодії один із одним, обходяться без посередництва «старої» держави;
  • «прогресисти» виділили свободу, безпеку та добробут як базові критерії для солідарності. У подальшому група розробляла ідею виходу за національні кордони;
  • «праві», що фундувалися на соціал-дарвінізмі, а далі обстоювали перехід людства на новий рівень із використанням наднових технологій штучного інтелекту та трансгуманізму.
  • «культурні марксисти» — група розвивала ідею, що визначальною умовою солідарності є культура, а солідаризуватися треба навколо глобальних проблем — кліматичних змін, вичерпаності ресурсів, нерівності та мілітарних загроз.

Під кінець Гри відбулася синергія позиції, в ході якої стало зрозуміло, що не прорив, а навіть елементарна можливість для розвитку України можливі лише в ситуації подолання нашої провінційності, периферійності й виходу на глобальний рівень мислення та дії. Люди довгої доброї волі мають стимулювати процеси діалогу між прогресивними середовищами міст різних країн, розуміючи, що паливо для руху вперед — це вільна творчість, невідчужена праця та свобода інакомислення, а точка спільнодії — це глобальний банк задач, який акумулює всі інновації для направлення їх на спільну користь. Мета солідаризації — прогресуюча якість і зростання загальнолюдського блага.

 

 

 

 

ЗиСР-ХІ була безпрецедентною за кількістю і якістю експертів/ок, які не лише читали факультативи для повноцінного, з різних сторін занурення в тему Гри, але й самі надзвичайно активно працювали разом із іншими учасниками/цями.

Всесвітньовідомий філософ Михайло Мінаков розпочав із ґрунтовної доповіді «Після демократії, після Європи, виклики для України». Далі — культурологиня Анна Глезер (Німеччина) розповіла про «Інституціолізовану солідарність як виклик Європи майбутнього».

 

 

 

Політолог Сергій Бєлашко аналізував «Неокорпоративізм і солідарність в інформаційному суспільстві». Відома західна журналістка, спецкореспондентка El País Пілар Бонет (Іспанія) показала, якою може бути «Солідарність і свобода слова» на практичних кейсах із власного досвіду.

 

 

 

 

«Солідаризуйся або помри: роль податків у справедливій економіці» — тема факультативу економіста Олександра Кравчука. Політолог, політичний філософ Андрій Окара презентував цілу власну доктрину під час доповіді «Чи може стати (нео)солідаризм основою нового світобудівного проекту в XXI ст.?».

 

 

 

 

 

«Солідарність із європейськими лівими і зеленими: особисті спостереження» — назва факультативу економіста Олександра Антонюка (Велика Британія). Священик, психолог, о. Антоній Рудий поспілкувався з учасниками/цями на тему «Дружити проти когось, або дружити з кимось… Психологічні аспекти зародження «солідарностей».

На другий день в гості до ЗиСР приїхав народний депутат України Максим Бурбак. Розмова була гострою, проте щирою, учасники/ці задавали критичні запитання.

Наприкінці події відбулося нагородження учасників/ць й експертів/ок, всі отримали дипломи та класні книги. Переможцями «ХI Зимової Студреспубліки» стали Марія Корабельнікова (Харківська обл.), Олег Слизько (Полтавська обл.), Софія Дика (Харківська обл.), які були нагороджені «червоними» дипломами з відзнакою, великою кількістю крутих подарунків і книг від партнерів ЗиСР, зокрема з особистим підписом історика Валерія Солдатенка. 

Заключного дня учасники/ці відвідали оновлену «Галерею на Штейнбарга», пройшлися екскурсією по Чернівецькому національному університету ім. Юрія Федьковича, де зустрілися з проректоркою Тамарою Марусик, а опісля прийшли в гості до заступника голови Чернівецької ОДА Мирослава Заячука. Приємним сюрпризом стала випадкова зустріч із Олексієм Каспруком, другом Студреспубліки, Чернівецьким міським головою (2014–2018).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

Організатори: ВМГО «Студентська республіка».
Оргпідтримка: Міністерство освіти і науки України.
Партнери:
 ПрАТ «Гравітон», консалтингова компанія K&K Group, компанія Impression, БІОКОН, JYSK, видавництво «Саміт-книга», SendPulseOpportunityForYouthUA.

«Хроніки»
Фотогалерея




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки