fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
16-05-2019 / всі теми /  Україна

Що відбувається з вирішенням питання житла для молоді?

У парламентському Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пройшли слухання на тему «Молодіжне житлове кредитування  вклад в майбутнє Європейської України». Участь у них взяли народні депутат(к)и, представники/ці центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій. Серед інших виступив один із лідерів Студреспубліки, голова УМФ Олександр Щерба.

Як вирішити заїжджене, але багато років поспіль надзвичайно актуальне для молоді питання — забезпечення доступним житлом? Яка ситуація з МЖК? Хід і рекомендації комітетських слухань у матеріалі нижче.

У Держбюджеті є кошти лише на обслуговування договорів по МЖК ще аж за… 2003р.

Відкриваючи слухання 18 квітня 2019р., Артур Палатний, народний депутат України, Голова її «молодіжного» Комітету, зазначив, що питання придбання першого житла для молодих людей є дуже болючим. Він повідомив, що Комітет вирішив приділити велику увагу питанню фінансування програми «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла».

Проте, незважаючи на неодноразові звернення Комітету, в державному бюджеті виділяються лише кошти на утримання Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, на обслуговування договорів, укладених ще з 2003р., та на фінансування програм, що не вирішують проблем пільгового молодіжного кредитування. Політик зазначив, що флагманами молодіжного житлового кредитування є Харківщина та Миколаївщина.

Якісні республіканські пропозиції щодо механізмів забезпечення молоді житлом

Під час слухань слово мав, зокрема, й один із лідерів Студреспубліки, голова Українського молодіжного форуму, заступник голови Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України Олександр Щерба, який наголосив, що без вирішення питання соціально-економічного становища молоді говорити про майбутнє держави не приходиться, адже близько 80% молоді не має ані, свого житла, ані перспектив його придбання, що сприяє емігрантським настроям серед молоді.

«1 грн, інвестована в будівництво, створює мультиплікаційний ефект до 10 грн в суміжних галузях. […] Таке інвестування призведе, не лише до того, що наша молодь не буде виїздити, але й економіка буде зростати. Ті інвестиції, що ми раніше зробили в освіту, в молоду людину, будуть залишатися в Україні».

Олександр Щерба згадав, як за дуже активної участі Студреспубліки ще у 2012р. готувалися якісні пропозиції з поставленого питання, але, на жаль, вони досі не враховані. Мова, зокрема, про Протокол наради за участі органів центральної влади, профспілок і молодіжних лідерів щодо запровадження нових організаційних і фінансово-кредитних механізмів забезпечення молоді житлом.

Як у реальності сприяти створенню молодіжних житлових комплексів, кооперативів і соціотехнополісів? «Наприклад, якщо ми в місті знайдемо ділянку, де можливо будувати, підведемо туди комунікації — будівельники можуть забезпечити вартість житла в $250–300 за 1 м2, це в 2–3 рази менше цін, які є в Києві. Давайте створимо механізм, щоб люди могли об’єднатися, отримати цю ділянку і замовити роботи у відповідного будівельника і уже за кілька років отримати власне житло не за $500 або 1000, а за $250–300. Це досить серйозний механізм, який ми вже більш ніж 5 років не можемо запровадити, про що ми говоримо? Для цього, звичайно потрібна нормальна законодавча ініціатива, законодавче забезпечення», — підсумував активіст.

Рекомендації комітетських слухань по молодіжному житлу

За підсумками комітетських слухань були підготовлені рекомендації:

1) внести на розгляд Верховної Ради проекти Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння забезпеченню молоді житлом, якими передбачити:

  • запровадження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення молоді житлом та її розподілу пропорційно коштам, виділених з місцевих бюджетів на місцеві програми забезпечення молоді житлом;
  • надання молодим спеціалістам, які працюють в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, правоохоронних органах, державних та комунальних закладах, підприємствах, установах, пільгових кредитів з частковим погашенням кредиту за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів при відпрацюванні на своєму робочому місці визначеного Законом терміну;

2) до 1 січня 2020р. розробити та затвердити Державну програму забезпечення молоді житлом на 2021–2030рр.;

3) доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства надати пропозиції щодо удосконалення механізму надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла;

4) доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства забезпечити ведення обліку молодих громадян, що потребують поліпшення житлових умов;

5) передбачити видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» при підготовці та розгляді Бюджетної декларації та формуванні проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2020р.» обсягом 1 105 350,1 тис. грн.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Вл. інф., за матеріалами сайту Верховної Ради України