fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
24-02-2017 / Новини Cтудреспубліки /  Донецьк

Як відродити Донбас?

SNFLtPGVs8sУперше в Донецькій області відбувся регіональний етап «Зимової Студреспубліки» на тему «Модернізація індустрії та впровадження інновацій як шлях до розвитку Донеччини», що проходив 17-19 лютого 2017р. у м. Святогірськ на базі «Перлина Донеччини» [+ відео].

Упродовж 2-х діб понад 60 учасників із 12 вишів Донецької області розмірковували над тим, як модернізувати індустрію краю, підвищити рівень і зміцнити економіку, розвинути всі сфери життя Донеччини. Про гарне починання – далі.

 

Проводити злагоджену та результативну роботу студентам допомагали модератори й експерти: докторка економічних наук, професорка, завідувачка кафедри менеджменту Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету Вікторія Ткач; кандидат економічних наук, докторант Донбаської машинобудівної академії Олександр Камушков; кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри менеджменту ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», заступниця голови громадської організації «Молодь Сходу України», одна з лідерок Донецької Студреспубліки Оксана Ступак; кандидати економічних наук, доценти кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії Ігор Сташкевич і заступник голови Донецького регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців Костянтин Воробйов, а також ігротехнік регіонального етапу — студент-магістрант Маріупольського державного університету, один із переможців ЗиСР-VIII у Карпатах Юрій Давиденко та гість — лідер Полтавської Студреспубліки Олег Слизько.

3VqUBQq0p2U7eG37ohkBUo9NVXBJ985wA

 

 

 

 

 

Під час заходу для молоді були проведені наступні факультативи: «Стартапи як ланка впровадження інновацій у повсякденне життя: міфи і реальність», «Роль іноземних інвестицій для соціально-економічного розвитку регіону», «Фандрайзинг як інструмент активізації бізнес-процесів Донеччини». Розглянуті питання під час факультативів були деталізовані й обговорені студентами вже безпосередньо в групах, де кожен мав можливість виокремити спочатку найбільш актуальні проблеми економічного розвитку Донецького регіону, а потім розробити програми впровадження інновацій в економіку Донеччини.

7HarPs3x1AQGPDnko8CSYQ

 

 

 

 

 

 

 

Підсумками роботи груп учасників стали 6 розроблених і готових до реалізації проектів у різних сферах, серед яких:

  • Виготовлення якісного дорожнього покриття зі вторинної сировини, що передбачає перейняття голландського досвіду щодо технологій виготовлення дорожнього покриття, впровадження їх на сміттєпереробних заводах, що сприятиме покращенню екологічної ситуації в регіоні.
  • Покращення сфери туристичного бізнесу, що передбачає проведення туристичних маршрутів у промисловій зоні, місцях культурних надбань, а також альтернативні екстрим-тури.
  • Приєднання Донецького регіону до всеукраїнської програми «Вишиваний шлях», що передбачає розвиток велотуризму в регіоні.
  • Створення Сrowd Funding платформи для молоді, що сприятиме реалізації міських і регіональних проектів соціально-громадського спрямування.
  • Створення центру працевлаштування для людей із обмеженими можливостями.
  • Програма працевлаштування для студентів і випускників, що передбачає обов’язкове надання вишами робочого місця для своїх випускників.

fCF60WwTUGsBO1f06ylVF8

 

 

 

 

 

 

Експерти, модератори й організатори «Зимової Студреспубліки» на Донеччині зійшлися на думці, що молодь Донецького регіону дуже активна у вирішенні складних та актуальних проблем регіону. При цьому, важливо, що кожен, відстоюючи власну думку та погляди на проблеми, відчуває сили для особистої участі в їхньому вирішення.

Кожен із представлених проектів є готовим стартапом, спрямованим на вирішення економічних, культурних, соціальних проблем регіону. Не дивлячись на складну ситуацію в області, студентська молодь залишається невід’ємним потужним освіченим потенціалом, який здатен висловити, аргументувати та відстояти власний шлях модернізації Донеччини.

MhP2Vz9jbHknY2HXZPBi4Y

 

 

 

 

 

 

Оскільки робота учасників була дуже рівноцінною, було прийнято рішення нагородити дипломами з відзнакою аж 5 студентів, ними стали: Діана Новикова (Приазовський державний технічний університет), Олександр Петецький (Донбаський інститут техніки та менеджменту), Микита Попутько (Донбаська державна машинобудівна академія), Дар’я Полторак (Приазовський державний технічний університет), Сергій Яровий (Маріупольський державний університет). Інші отримали дипломи за участь. Також переможці були нагороджені цінними подарунками від управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

E-Q4afW42T8QHgdcb5OGk4

 

 

 

 

 

 

По завершенню Донецької ЗиСР був проведення конкурс краси особистості «Перша Леді». 8 дівчат із різних навчальних закладів змагалися в конкурсах дефіле, інтелектуальному та танцювальному конкурсах, а також в акторській майстерності.

Членами журі були фахівці управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Каріна Павлюк та Інна Авсєєва, заступниця голови громадської організації «Молодь Сходу України» Оксана Ступак, начальник відділу з гуманітарних питань Краматорської міськради Андрій Гореславець і лідер Полтавської Студреспубліки Олег Слизько.

gLshF4ypDOkW8afZjjGxkQ

 

 

 

 

 

 

Змагання краси та молодості, інтелекту та гумору, творчих здібностей і неординарності мало позитивні та яскраві відгуки серед учасників Донецької ЗиСР. «Першою Леді Донеччини» стала Каріна Кітнюх (студентка Донецького інституту техніки та менеджменту). Всі учасниці отримали подарунки від громадської організації «Молодь Сходу України».

qPtCVukB8EIsYms7ddt-G4

 

 

 

 

 

 

Тепер донеччани активно готуються до участі у «IX Зимовій Студреспубліці» у Карпатах і мають надію представити регіон на високому рівні. 

Захід відбувся за сприяння управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Молодь Сходу України», громадського руху «ZAходи».

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Донецької Студреспубліки