fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
09-10-2019 / всі теми /  Україна

Як відродити державну молодіжну політику?

У парламентському Комітеті з питань молоді і спорту пройшов круглий стіл «Шляхи вдосконалення державної молодіжної політики». Участь узяли народні депутат(к)и, представники/ці центральних та місцевих органів влади та місцевого самоврядування, громадські активіст(к)и. Український молодіжний форум був ініціатором спроби діалогу, а один із лідерів Студреспубліки, голова УМФ Олександр Щерба підготував гостроактуальний виступ.

Як нарешті позитивно перезавантажити молодіжну політику, скориставшись оновленням влади і реконфігураціями у її структурі — у матеріалі нижче.

Відкриваючи круглий стіл 8 жовтня 2019р., Ірина Борзова, народна депутатка України, Голова підкомітету з питань державної молодіжної політики, зупинилася на деяких проблемах у сфері й зазначила, що у формування молодіжної політики ми маємо залучити чим більше молодих людей від села до столиці. 

У ситуації, коли за БулатоваЖданова державна молодіжна політика системно знищувалася, а прогресивні і дійсно незалежні всеукраїнські громадянські об’єднання (як Студреспубліка) піддавалися репресіям і дифамації, Український молодіжний форум після зміни влади став ініціатором нового діалогу між державою та громадськістю з приводу кризи молодіжної політики.

Під час круглого столу виступив один із лідерів Студреспубліки, голова Українського молодіжного форуму Олександр Щерба, який наголосив, що практично всі роки незалежності питання розвитку державної молодіжної політики та роботи з дітьми умисно або через нерозуміння важливості відставлялося на узбіччя порядку денного.

Олександр Щерба виступив із критикою стану молодіжної політики в Україні, закликав нарешті припинити репресії та політико-ідеологічний тиск, а також зазначив, що:

  • молодь дала оцінку роботі Мінмолодьспорту та державній молодіжній політиці в цілому через масовий виїзд за кордон і голосування на останніх виборах;
  • у царині державної молодіжної політики панує ідеологізація та політизація (зокрема, пропаганда ксенофобських настроїв, сіяння ворожнечі та ненависті), системні спекуляції на громадянському діалозі і розбиття організацій на «свої» та «чужі», бюрократизація, інтриги та корупція;
  • недопустимо повторення минулорічної ганебної практики — непроведення парламентських слухань щодо молодіжної політики, які передбачені законодавством, тому пропонуємо створити спільний із профільним міністерством, Верховною Радою і громадськістю оргкомітет із їх підготовки;
  • основний акцент у молодіжній політиці необхідно зробити на інноваціях і модернізації України, на «зшивці», відновленні реальної громадянської єдності нашої країни, тобто на питаннях, які активно піднімає у своїй діяльності, передусім, Студреспубліка. А вихідці з молодіжного середовища, які пройшли відповідну змістовну підготовку мають нарешті отримати можливості втілення багаторічних напрацювань заради розвитку України.

 

 

 

 

 

Крім того, Щерба повторно озвучив бачення кадрової політики нової влади у сфері молоді: необхідність кардинального оновлення керівництва молодіжного вектору профільного міністерства. Новий профільний заступник міністра не має мати досвіду роботи на посаді міністра/заступника міністра/народного депутата/у Мінмолодьспорті.

Як Студреспубліка зшиває Україну (рус)
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Вл. інф., за матеріалами телеканалу «Рада»