fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
18-10-2010 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Студентський парламент: «Україна потребує мобілізаційного проекту розвитку (Україна у G-20)»

У п’ятницю,  15 жовтня, в «Укрінформі» відбулася прес-конференція на тему: «Студентський парламент: Україна потребує мобілізаційного проекту розвитку (Україна у G-20)». Також див. відео.

Учасники: Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський; Студентський президент України, студент Чорноморського державного університету ім. Петра Могили (м. Миколаїв) Олег Соколик; депутатка Студентського парламенту України, студентка Національного університету водного господарства і природокористування (м. Рівне) Зоряна Богуславська. 

З 11 по 15 жовтня 2010р. у Києві пройшло стажування, в якому взяли участь депутати Студентського парламенту, Студентський президент України та переможці всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України-2009». Студентські парламентарі одностайно виступили за мобілізаційний проект випереджального розвитку України, тобто зосередження сил та енергії держави на здійснення економічного прориву. 

Тематикою стажування стала: «Можливість соціального ліфтингу в Україні» і саме про це, передусім,  йшла мова під час зустрічей із віп-політиками, експертами та держслужбовцями. Проте головним одкровенням став заклик молодих лідерів до забуття чвар у країні, а натомість розбудови спільного та процвітаючого майбутнього. Саме в цьому, у роботі на нову, потужну Україну, а не в політичному красномовстві та блюзнірстві молодь готова давати приклад.

Студентський парламент впевнений, що совковий стиль управління, обвинувачення один одного, відсутність сталого курсу розвитку держави, тотальна корупція вже призвели до зневіру серед молоді, інших прошарків народу, економічного зубожіння, духовно-культурної кризи. Щоб покласти цьому край Україні нагально потрібен мобілізаційний проект розвитку, який забезпечить протягом 10–15 років входження України до ТОП-20 розвинутих країн світу. Адже по природі, за нашим потенціалом ми маємо знаходитися саме там.

Для такого проекту треба чітко визначити пріоритети розвитку та неухильно їх дотримуватися. У сучасному глобалізованому світі, який переживай кризу, для України такими мусять бути розвиток галузей креативної економіки (освіта, наука, кібернетична сфера тощо), космічна індустрія та сільське господарство. Це те, що ми поки що не встигли втратити!

До речі, саме до таких результатів прийшли й учасники іншого проекту Студреспубліки — «Новий старт. Стратегія-2050 для України».

Окрім зазначених тез під час прес-конференції журналісти також цікавилися діяльністю Студреспубліки, відношенням до останніх подій щодо спроби запровадження платних послуг у вишах і планами щодо проведення конкурсу «Кращий студент України».

Депутати Студентського парламенту та Студентський президент України є переможцями Міжнародної програми «Студентська республіка-2010», представляють різні регіони та мають мандат довіри делегованих представників студентства від переважної більшості вишів України.

Стажування стало можливим завдяки допомозі Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, організаційних зусиль доклала ВМГО «Студентська республіка».

Відео з прес-конференції можна подивитися тут.

Фото — «Укрінформ».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки, Крістіна Жулай