fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
06-09-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

«Студентська республіка-2006» — ми побудували ВЛАСНУ країну!

23–27 серпня відбувся мульти-фест «Студентська республіка-2006» у мальовничій бухті Судака — Капсель. Головним організатором Студреспубліки є Народно-демократична ліга молоді. Історія фестивалю розпочинається з 1998р., а з 1999р. Студреспубліка здійснюється вже як всеукраїнський проект.

Суттю цього проекту є розбудова студентами ігрової моделі суспільства. Протягом 4 днів, у повній ізоляції від реального життя, студентська спільнота створює свою державу. Проживання — у наметових містечках у кількох метрах від моря. Атмосфера такого табору найбільш імпонує студентському духу. Студреспубліка відбувається у два етапи. Регіональний, під час якого обираються студентські мери та магістрати регіонів. Та фінальний, на кримському узбережжі, за участі переможців регіонального етапу, де обираються студентський президент і парламент.

Регіональна команда відразу узгоджує хто чим буде займатись під час фестивалю. Зазвичай магістрат займається політичними аспектами проживання в країні — формуванням коаліції, створенням партії і т.д. Крім того є ще група людей, які відстоюють честь свого регіону у різних конкурсах. Цього року відбувся перший у країні Квест-фестиваль (переміщення територією з розгадуванням різноманітних шарад) і Перший всеукраїнський Турнір гри «Мафія».

По приїзду всі учасники пройшли реєстрацію, і вже наступного дня отримали паспорт громадянина Студреспубліки. Життя в країні з перших годин набрало шалених обертів.

Квестори отримали перше завдання і розпочали боротьбу. Гра була важкою і стала для команд справжнім випробовуванням. Адже потрібно було грати і під час зливи, і бігати вночі по горам за відповіддю на задану загадку. Тільки одиниці завдяки дружності і витривалості вибились у лідери.

Гравці «Мафії» тренувалися протягом трьох ночей. На четвертий день був проведений заключний Турнір, під час якого визначили кращих молодих гравців у професійну «Мафію» за уніфікованими правилами.

Як і у будь-якій реальній державі, у державі студентів було наявність трьох гілок влади, валюти, працювали ЗМІ. Можна було навіть офіційно одружитись, звичайно у межах Студреспубліки. Президентські вибори проходили шляхом таємного голосування, а парламентські — за пропорційною системою.

Вдень кожен мав можливість прийняти участь у дебатах, форумах. Влаштовувались круглі столи з політологами та політтехнологами. Було проведені два конкурси: «Перша Леді Студреспубліки» та «Містер Студреспубліки». А вночі на всіх чекала «Нічна туса» – open airs, виступи ді-джеїв, тематичні party.

Все дійство проходи дуже стрімко. Учасники спали по кілька годин на день, харчувались привезеними з дому консервами і старались бути у курсі всіх справ країни. У ці дні всі зрозуміли, що таке працювати в команді, підтримувати один одного і разом радіти за спільний результат.

Так, це була просто чотириденна гра. Але жоден гравець не сприймав її несерйозно. Досвід, здобутий за кілька днів у таборі, був рівносильний кільком прожитим місяцям у звичайній країні. Це і тренінг для молодих політиків, і школа життя для особистості. Нам була дана унікальна можливість, і у наших інтересах було на всі 100% нею скористатись. У багатьох це вийшло. Хоча мала місце й частина людей, які просто відлежувались на пляжі чи не просихали від спиртного. Як і в реальному суспільстві, комусь зручно бути байдужим, а хтось прагне змін і приймає у цьому безпосередню участь. Для дійсно інтелектуальної верхівки студентства, ця гра стала всебічним тренуванням своїх здібностей у поєднанні з насиченим відпочинком. Цей проект є ще дуже молодим, тому про результати таких тренувань можна буде посудити через кілька років. Впевнено можна сказати, що Студреспубліка виховує майбутніх політиків, керівників і просто сильних людей, які займуть неостаннє місце у своєму житті
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Альона Фог