fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
12-09-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Студреспубліка-2006

Ось і закінчився наймасовіший, найочікуваніший і найінтелектуальніший фестиваль всього українського студентства — «Студентська республіка». Трохи сумно, що Студреспубліка так швидко минула…

Що ж нового та незвичного Студеспубліка-2006 принесла студентам? Перше, і найголовніше — ми отримали нового Студентського президента та 14 депутатів нового Студентського парламенту. Але давайте по-порядку. Що ж це, власне, за така Студентська республіка?

Студреспубліка — ігрова модель реального суспільства, на яку вже третій рік поспіль збираються найактивніші студенти зі всієї України. Кращи з кращих пройшли чесний конкурентний відбір на рівні кожного регіону та зїхалися до Криму аби прийняти участь у побудові власної студентської країни.

Цьогорічна Студреспубліка існувала чотири з половиною доби, з 23 по 27 серпня, біля м. Судак, прямо на узбережжі бухти Капсель, що поблизу загадкового мису Меганом.

Головним організатором проведення фестивалю є Народно-демократична ліга молоді.

Країна під назвою «Студентська республіка» має чіткі кордони, своє особливе законодавство — основний закон і виборчий кодекс, власну валюту — НДЛМчики, органи влади (президент, парламент, уряд, міністерства, вищий суд, ЦВК), прикольні гімн, герб та прапор.

Цього року НДЛМ розширила рамки проведення фестивалю та запропонувала молоді мульти-фестиваль. Мульти-фестиваль — це, коли кілька фестивалів проходять одночасно на одній території.

Отож, на студентів чекав перший в Україні фестиваль гри «Квест» (бродилка по місцевості з відгадуванням різноманітних шарад у режимі реального часу), фестиваль гри в «Мафію» за уніфікованими правилами, фестиваль інтелектуальної гри «Парламентські дебати». Також була можливість оцінити дівчат-студенток, які приймали участь у всеукраїнському професійному конкурсі краси «Перша леді», а вночі можна було переглянути елітне кіно, прийняти участь у «Нічній тусі»: потанцювати, відірватися у різноманітних конурсах, поспостерігати за битвою ді-джеїв. Отже, студентам було з чого обирати і чим зайнятися:)

Але все ж таки, головним дійством була модельна гра у окрему країну. Вона стала віддзеркаленням сучасного політичного життя Країни У (України), в якому на фоні створення політичних партій і виборчих перегонів були присутні і хабарі чиновникам, і вкидування бюлетенів, і повторне голосування, одним словом — все, до чого ми вже так звикли…

Причому, ситуація на республіці не була змодельованою заздалегідь, вона виникає спонтанно та у різних персонажів гри протікає по-різному. Так, президент Студентської республіки 2005 року не визнав результатів голосування за кандидатів у президенти та призначив повторне голосування, викликавши значне обурення у громадян республіки. У перервах між голосуваннями президент, парламент, уряд на деякий час випали з поля зору народу. Бездіяльністю влади скористалися талібанське териристичне угрупування, яке дозорієнтувало громадян Студреспубліки, а владу захопили анархісти – вони оголосили повну анархію в країні та самопроголосили президентом свого лідера — батька Нахмета.

Отака була реакція на повну бездіяльністі влади. Але потім ситуація вирівнялася, і представники всіх політичних сил, у тому числі радикали, сіли за стіл переговорів. Новообраного президента Студреспубліки-2006 визначив другий тур. Студентським президентом став дніпропетровський студент Павло Краснобріжий.

Всі новини, які відбувалися протягом фесту висвітлювала офіційна газета республіки «ЗаДіло!», яка видавалася тричі на день, республіканське радіо і навіть «Ст.Рес» — республіканське телебачення.

На урочистій церемонії інавгурації студентський президент отримав цінний приз — ноутбук, для більш плідної своєї роботи. Павло привселюдно пообіцяв працювати зі своїм парламентом на благо українського студентства. Його слова були підкріплені салютом, який із захопленням спостерігали всі жителі та гості республіки.

Щодо всіх інших конкурсів, які проходили під час «Студентської республіки», то там теж визначили своїх переможців. Так, у конкурсі краси почесне звання «Перша Леді» отримала дівчина з батьківщин козаків — міста Запоріжжя Анна Діденко.

Кращою квест-командою стала київська команда, яка у якості приза отримала зірку на небі з власною назвою команди, а саме — «Кий-ОК». Кращим квест-сценаристом стала одеситка Анна Тяпкіна.

Кращим «мафіозі» було визнано львів’янку на прізвисько Tina. А найкращим дебатером стала киянка Леся Матвійчук. Кращим студентським ді-джеем визнано DJ Fit. Всі переможці та учасники фестивалю отримали пам’ятні призи з логотипом фестивалю.

Підтримку в проведенні студентського свята надало Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту; інформаційні партнери — ТК „ТЕТ” і „Радіо 5”; медіа-підтримка — журнал „ШО”, тижневик „Україні і світ сьогодні”, студентський самвидав „ЗаДіло!”.

 
За республікою спостерігала Альона Куклєва




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки