fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
07-06-2019 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Студреспубліка УМСА – академія майбутнього

У період із 31 травня по 2 червня 2019р. на території спортивно-оздоровчого табору «Диканська дубрава» студентським парламентом Української медичної стоматологічної академії проведено грандіозне дійство під назвою «Студентська республіка УМСА-2019». Подія відбулася за підтримки Студреспубліки й управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міськради. Студентською меркою УМСА обрано Анну Вітько.

Літній цикл Студреспубліки проходить поетапно: вишівські, регіональні та всеукраїнський фінал. Тема Студреспубліки-2019: «Суб’єкт модернізації — відповідальність Покоління». Полтавчани провели першу вишівську Студреспубліку в УМСА, де студент(к)и протягом 3-х діб працювали над актуальними проблемами і пропонували, якою повинна бути Академія майбутнього. Про всі напрацювання – детально в підсумках події.

«Студентська республіка» – це в мініатюрі «держава», з усіма її атрибутами, органами управління, порядками, правилами, власною конституцією і навіть валютою. Усередині гри є свої міністерства: юстиції, внутрішніх справ, фінансів та ін. Нехай це всього лише мініатюра республіки, але громадяни мають можливість влаштуватися на роботу й отримувати за це платню (в НДЛМчиках) і харчуватися в їдальні. Решта, хто не бажає працювати, може створити своє власне приватне підприємство і цим заробляти на життя.

Так, на «Студентській республіці УМСА» жителі створили власні партії, провели політичні перегони та голосування. Результати оголосила виборча комісія: цього року вибори Студентського/ї мера/ки УМСА виграла студентка 5 курсу медичного факультету №1 Анна Вітько.

Протягом вишівської Студреспубліки відбулося ще безліч цікавих і драйвових подій. У перший же вечір пройшло відкриття та представлення команд із візитівками, що супроводжувалося креативними, а інколи і дуже неочікуваними номерами, запальними танцями, чудовими співочими виступами, жартами та безліччю інших цікавих активностей. Судді обрали 3 команди-переможниці. Також на Студеспубліці можна було пограти у «Квест», взяти участь у «Глоубел флешмобі», спробувати свої сили в психологічно-інтелектуальній грі «Студентська Мафія», спортивних змаганнях із міні-футболу та волейболу. Проводилися незабутні конкурси краси: «Перша Леді» та «Містер Студреспубліки».

До роботи Студреспубліки УМСА приєднався лідер полтавських республіканців Олег Слизько. Він привітав учасників/ць, наголосив на важливості проведення Студреспубліки безпосередньо в УМСА й запросив долучитися до регіональної Студреспубліки та фінального етапу, який відбудеться на 23-26 серпня на узбережжі моря.

Оргдіяльнісна гра відбулась у 2 етапи. На першому пленарному засіданні обговорили сьогодення академії: проблемні питання, позитивні моменти та шляхи для подальшого її розвитку. На другому – презентували шляхи розвитку академії, механізми їх здійснення та варіанти вирішення проблем, що стримують розвиток академії у визначених республіканцями векторах. Також відбулися пленарні засідання робочих груп на тему «Академія майбутнього-2030».

Академія сьогодні, на думку студентів/ок, має наступні проблемні питання:

  • соціокультурна інтеграція іноземних студентів/ок до соціального простору академії та міста;
  • організаційні питання щодо відпрацювання пропущених занять студент(к)ами;
  • як зберегти баланс у відносинах «студент/ка-викладач/ка», коли завдання викладача/ки навчити та виховати майбутнього/ю лікаря/ку в атмосфері дотримання дисципліни та виконання обов’язків (відповідальності), а студент/ка вбачає у викладач(к)ах друзів/подруг і наставників/ць і бажає неформального спілкування, що не суперечило б правилам академії;
  • відсутність зон відпочинку у літній період біля корпусів академії та гуртожитків;
  • адекватна підготовка до ліцензійних екзаменів КРОК-1-2-3 полягає у глибшому вивченні матеріалу.

Академія майбутнього. Шляхи досягнення:

  • покращення форм подачі навчального матеріалу;
  • поліпшення конструктивної взаємодії в системі викладач/ка-студент/ка, студент/ка-адміністрація;
  • впровадження нових технологій у вигляді сучасних фантомних клінічних класів зі збереженням інтенсивного курсу фундаментальних дисциплін;
  • зацікавлення викладачів/ок у більш поглибленому вивченні дисципліни з обраною групою студентів/ок

Після 1-го пленарного засідання були сформовані 3 групи з наступними позиціями: група консерваторів «Наш дім – УМСА», група «Взаємодія і розвиток», група «Максимізація свободи».

Перша група до другого пленуму не добула і саморозпустилась, що свідчить про необхідність змін в УМСА, модернізації.

Всі групи відзначали необхідність соціокультурної інтеграції студентів/ок-іноземців/иць і мерія Полтави повинна в цьому питанні стати партнеркою: сприяти в питанні відкриття Будинку творчості УМСА, у місті повинні бути спільні заходи зі спільнотами різних народів світу на постійній основі чи періодичні (культурно-туристичні, спортивні, гастрономічні, освітні, соціальні).

Проявилася і проблема вузького профілю студентського самоврядування, яке займається розважальними заходами і практично не бере участь в інших прогресивних напрямках роботи академії, але саме Студпарламент повинен стати суб’єктом модернізації УМСА (від позиції споживача – в сторону позиції дії).

Досягнення академії свідчать про успіхи в медицині й освіті, цей факт наводить на думку, що саме УМСА повинна бути рушійною силою в розвитку місцевої громади, а значить дискусія розвитку УМСА для системи охорони здоров’я України повинна посилюватись.

Сутність Студреспубліки не тільки у виборах, засіданнях, мітингах, конкурсах, а й у тому, щоб навіть незнайомі люди за 3 дні стали справжньою злагодженою командою.

Зустрінемось уже незабаром на Полтавській регіональній Студреспубліці!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Полтавської Студреспубліки