fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
19-06-2019 / всі теми /  м. Київ

«Буде мир і буде справжнє світло»

16–17 червня 2019р. у київському Будинку кіно пройшов V Міжнародний кінофестиваль «Світло». Студреспубліка вміє дружити, тому надала інформаційне сприяння події, наші активіст(к)и відвідали подію, а лідер республіканців Павло Вікнянський виступив під час урочистого відкриття кінофесту.

Які стрічки були запропоновані для перегляду та конкурсної оцінки, скільки країн стало учасницями конкурсу та хто ж отримав бажану перемогу – в тексті далі.

Кінофестиваль був започаткований у 2013р. Спілкою християнських письменників України як майданчик для популяризації світлого, надихаючого кіно.

Цьогоріч програма кінофесту переважно складалася з робіт українських режисерів/ок. Також були представлені стрічки німецького, угорського та шведського виробництва.

 

 

 

 

 

 

 

 

Показ конкурсних робіт відбувався протягом двох днів. Незважаючи на спекотну погоду, червона зала Будинку кіно була заповнена. Серед глядачів/ок були і діти, і молодь, і люди похилого віку. Це говорить про те, що «Світло» — дійсно фестиваль для сімейного перегляду, який формує в суспільстві попит на світле мистецтво, зокрема, кіно.

Під час офіційної церемонії відкриття з запальним вступним словом звернувся до аудиторії лідер республіканців України Павло Вікнянський. Він подякував організаторам — Костянтину та Світлані Шаповаловим і їхній команді за, без перебільшення, подвижницький подвиг, зауважив, що завдяки і їхній праці обов’язково незабаром станеться відродження українського кіно. «Ця праця пролягає через просвітництво. Коли ми самі собі відкриваємо очі і допомагаємо відкрити очі іншим. Обов’язково переможемо, буде мир і буде справжнє світло!», — наголосив Вікнянський.

Фільмом-відкриттям цього року стала іронічна стрічка «Герой мого часу» режисерки Тоні Ноябрьової. На кінофестивалі також демонструвалися ігрові та документальні короткі метри, анімаційні роботи та соціальні ролики про актуальне й вічне — допомога іншим, людяність, любов, цінність стосунків, все те, що не купиш ні за які гроші.  

Завершився кінофестиваль «Світло» нагородженням переможців і дипломантів, яких визначало як професійне, так і глядацьке журі. Гран-прі конкурсу взяв короткометражний ігровий фільм режисера Михайла Іллєнка «Урок». Також переможців/ниць було визначено й у 5 основних номінаціях: «Ігровий короткометражний фільм», «Документальний короткометражний фільм», «Соціальний ролик», «Анімація» і «Приз глядацького журі», а ще відзначені краща головна, жіноча і чоловіча ролі, краща операторська робота, кращий монтаж, звук, ідея та вручено номінацію за реальний документальний приклад людяності.

 

 

 

 

 

 

Фестиваль не залишив байдужим жодного/у глядача/ку, зокрема, і республіканців, вони продовжували обговорювати стрічки в кулуарах та ділитися своїми враженнями. Кіно на всі 100% виконало свою просвітницько-інтелектуальну задачу.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки