Про те, як проходила найочікуваніша молоддю подія року на Полтавщині, як розгорталися події в грі, хто став Студентським мером і депутатами Студентського магістрату — читайте далі.
Цього року новоспеченими громадянами Республіки були як новачки, так і «старички», які зійшлися в одне велике конкурентне змагання за конструктив і смисли в осяянні майбутнього регіону. Усього було близько 100 учасників із усієї Полтавщини.
Перший день: ОДГ-подібна гра
Протягом 3-х днів прогресивна молодь, лідери та досвідчені експерти розмірковували над серйозною та потужною темою: «Освіта – ключовий напрямок нової індустріалізації Полтавщини». Перший день проходив у ОДГ-подібному форматі [ОДГ — оргдіяльнісна гра], де велася інтелектуальна дискусія та представлялися ідеї, проекти та рішення щодо освітніх проектів задля нової індустріалізації та розвитку нашого регіону в цілому. На ролі експертів було запрошено: політика, одного з лідерів Партії «Республіка» Олега Слизька та представника Інституту розвитку міста Полтави Артема Іванюка.
На виході планувалося отримати реальні проекти щодо розвитку освіти на Полтавщині. Думок і позицій було багато, але змістовна критика учасників і експертів у грі залишила лише декілька реальних, це, зокрема, проект по щорічному Всеукраїнському освітньому форумі в Полтаві задля продукування ідей реформування сфери освіти, по створенню сучасної кадрової інженерної школи з метою випуску конкурентоспроможних фахівців, проведення моніторингу громадської думки в учнів і студентів, а також батьків, викладачів і роботодавців, щоб сформувати запит на зміни та зібрати свіжі ідеї, проекти з насиченням усіх професій вивченням іноземних мов і володінням ПК.
Одна з груп прямо під час гри чудово презентувала образ майбутнього конкурентоздатного спеціаліста і показала взаємодію факторів, що впливають на його формування. Однак, Олег Слизько розкритикував недопрацювання учасників, адже ідеї є, але втілення їх практично — не розписане. Це небезпечно, республіканці вважають, що якщо цього не робити, то є велика загроза підкорення зовнішнім силам — це є недопустимим. Після цього в рамках ОДГ він декількома монологами дав міні-факультатив по історії та сьогоденню розвитку освіти в Україні.
Увечері відбувся факультатив фахівця
Закінченням навчання в Першому республіканському університеті послугував випускний, де були нагороджені дипломами та стипендіями найактивніші студенти. Ректорат випускникам подарував «Нічну тусу» та гру в «Студентську Мафію» від Дмитра Кандиби.
Другий день: рольовуха
Починаючи з другого дня, учасники були повністю занурені вже у стратегічну, рольову гру, ідеєю якої було в ігровій формі змоделювати реальну ситуацію в країні з владою та народом, політикою та бізнесом, апробувати механізми виходу з кризи державотворення й обрати дієвий Студентський магістрат на чолі зі Студентським мером.
Рольовуха розпочиналася класично: оцінка об’єму роботи, прийом на посади Мінсоцполітики і праці, запит на стартапи, початкова криза при створенні «держави», пасивність, корупція і, як наслідок – створення самопроголошеної території «Комуна», яка не хотіла жити по законах Республіки, мотивуючи це тим, що вже давно пережила рівень державний і досягне більшого розвитку, діючи самостійно. Спочатку губернатор і вся Адміністрація намагалася тиском повернути собі нахабно огороджену територію, публічно ображала та погрожувала лідерам Комуни, але ні поліції, ні чиновникам рівним рахунком не вдалося нічого. Пізніше у когось із Адміністрації Республіки народилася ідея просто поговорити з представниками Комуни без камер і без краваток. Цікаво, що зустріч відбулася саме на території самопроголошеного утворення. Дуже дивно, що були витримані всі дипломатичні норми, результатом яких став референдум.
Для кандидатів в мери та депутати у самий розпал передвиборних перегонів у нагоді став факультатив із лідерства та роботи в команді від фахівчині Інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі, директорки Асоціації випускників ПУЕТ Олени Бабенко та її колеги Марії Ільченко.
Під час дебатів стався безпрецедентний випадок, усім відомий із початку Студреспубліки пахан дядя Боб зняв маску і підтвердив позицію республіканців щодо патріотичності нашої молоді, яка від’їжджає за кордон, але прагне повернутися. Богдан Шевченко подолав тисячі кілометрів із Данії до України спеціально, аби взяти участь у Полтавській Студреспубліці. На самих же виборах деякі активісти намагалися захопити виборчу комісію, створити хаос і зірвати процес, але досвід голови ТВК Романа Широких не дав деструктивним задумам здійснитися, і виборчий процес пройшов динамічно та прозоро.
А паралельно з тим, як підривається мозок — мульти-фестивальна частина
Розпорядок усіх днів був дуже насиченим, широка мульти-фестивальна частина не давала спочину учасникам. Поза конкурсом запальна «Денна туса», екстремальний «Квест-фестиваль» та інтенсивна «Нічна туса» заповнили драйвом й адреналіном усіх учасників, адже Студреспубліка – це постійний рух, рух уперед! Отож, у спортивній частині «Республікади» по футболу перемогу отримала команда «Аграрвард», у турнірі зі стрітболу кращою стала команда «Сен-Тропе», в кульовій стрільбі перемогла Тетяна Оніпко, в Інтелектуальних іграх «Що? Де? Коли? по-республіканськи» кращою стала команда «Переможці» на чолі з Оленою Бабенко, Фестиваль аматорського відео виграла Тетяна Яковенко, Фотоконкурс «Спалах емоцій» підкорив Євген Кулик із знаменитого гурту «Сен-Тропе», 2-разового переможця суб-фестивалю Music Live Awards на фіналах Студреспубліки, кращим гравцем «Мафії» стала Анастасія Бридихіна, Містером Студреспубліки – Владислав Ващенко, а «Першою Леді Полтавщини» журі визначило Маргариту Сірду.
Отже, нова студентська влада Полтавщини
Депутатами Студентського магістрату Полтавщини-2017/2018 стали: Аліна Грицай, Каріна Добродєєва, Владислав Призов, Марія Савінкова (ігрова партія «Блок Довіри, Саморозвитку й Майбутнього), Дмитро Вакулюк, Артем Пащенко, Владислав Товстоп’ята (ігрова партія «Лас-Вегас»), Катерина Окопна, Богдан Шевченко (ігрова партія «Еліти Студреспубліки»), Максим Сєдаков (ігрова партія Венери Мілоської).
На 3-й день, під кінець, відбулося оголошення результатів виборів, інавгурація мера та представлення нового магістрату, які вже готуються проходити стажування в органах влади й представляти Полтавщину на фіналі Міжнародної програми «Студентська республіка» до Дня Незалежності України, наприкінці серпня цього року. Запрошуємо всіх підтримати команду Полтавської області!
Висловлюємо щиру подяку за фінансову й іншу ресурсну допомогу Управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту Виконавчого комітету Полтавської міської ради й Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, медійнику Богдану Шевченку, депутату Полтавської міської ради Олександру Глазову, лідеру республіканців Полтавщини Олегу Слизьку, депутату Полтавської міської ради Андрію Матковському, директору ТОВ «Буд-Буд» Сергію Корнієнку, а також Львівській кав’ярні, мережі кінотеатрів Vizoria, мережі кондитерських «Цукерня», ресторану Why not, Шоу-руму Lirensa Creation, пекарні «Франс.уа», магазину «КнигоЛенд», магазину органічної продукції Life energy, салону Barbershop Brutmen», магазину «Нафаня», ТМ «Полтавські галушки» і Poliakov Organic.
До зустрічі на фіналі Студреспубліки-2017, а потім, наступного року — на ювілейному XX Полтавському регіональному етапі Міжнародної програми «Студентська республіка».